Jak měříte teplotu? Poraďte!

bramburka
11. pro 2008

Holky jak měříte teplotu? Malá mi totálně začala bojkotovat měření v zadečku a je to krize, jen vytáhnu teploměr, tak začne strašně ječet a nezměřím jí. V podpaždí to taky nechce a vynadvá ho. Mela jsem i ušní, jednou to ukazalo 37,2 podruhy az chvilku 39,2, to mi prijde sakra rozdíl, i v lékárně mi řekli, že není prostě spolehlivej, tak nevim.

sirinka
11. pro 2008

stale v ritke, digitalnym...sice bojuje aj ona proti, ale silno jej chytim nohy, neda sa nic robit.

pietra
11. pro 2008

pod pazuchou - sedi na mne a pozerame spolu pri tom rozpravky. Jediny sposob, ako ju donutim si odmerat teplotu

gucz
11. pro 2008

v zadočku, digitálnym, tú chvíľu musí vydržať aj keď s plačom, teplotu meriam len keď sa mi zdá, že je naozaj veľmi horúca

bubli07
11. pro 2008

?y měříme v podpaždí, zezačátku u toho plakal, ale už si asi zvykl, pustíme si pohádky nebo reklamy 🙂 . Teď dokonce, když vidí teploměr, tak se sám snaží si ho dát pod tlapku a když mu ho tam dám, tak ručičku ohne v lokti a přitiskne k tělíčku 😉 . V zadečku si to už dávno neumím představit.

lienka55
11. pro 2008

tiez meriame digital.teplomerom v ritke.Niekedy sa trepe ale da sa to zvladnut.

bramburka
autor
11. pro 2008

Ty jo mě ječí jak siréna, to se nedalo, uz asi koupim ten ušní teploměr, sice to asi není 100 pro, ale co mam jineho delat?

tvarohacek
11. pro 2008

digitálním v podpaždí, jde to zvládnout 😉

suzamen
11. pro 2008

Já taky měřím jen když vím že má vyšší teplotu protože měření je u nás boj, jinak používám klasickej teploměr - rychloběžku do zadečku, během pár sekund max. za minutu mám výsledek ale musí se na to koukat ještě když to má v zadečku jakmile se to vytáhne tak to okamžitě sjede dolů.

jakoubka
11. pro 2008

U nás je to v zadečku taky boj.Ale máme i ušní.Pak je jakýsi čelní,kdy nějaky infra paprsky to změří a je spolehlivej.

bramburka
autor
11. pro 2008

A vis značku a jaky mate vy?

jakoubka
11. pro 2008

My ten co máme je i ušní i čelní.jmenuje se TOPCOM KIDZZZ 😉

jakoubka
11. pro 2008
bramburka
autor
11. pro 2008

top com jsem prave mela a reklamovala, byl divnej, .... ten tefal se mi libil, no... nevim.

sirinka
11. pro 2008

myslim, ze ten usni je ok, zachrankari v rakusku pouzivali iba ten...
pod pazuchou u nas nebola dobra volba, parkrat som skusala, ale vysledky boli velmi skreslene, zadocek je presny...

bramburka
autor
11. pro 2008

Dekuji, to ja jsem si je našla, jde mi spis o to, jakou mate osobni zkusenost s temito teplomery.

misakri
11. pro 2008

ahojky holky.. já teda měřím digitálním v zadečku a řve u toho jak tur.. ale zrovna nedávno jsem koukala na čt1 na nějaký ten jejich pořad, kde zkoušejí ty různé výrobky a měli tam zrovna ty teploměry.. měřili laici - rodičové a doktoři a jako hrůza děs.. odchylky jako blázen, zvlášť u těch ušních a čelních teploměrů ( taky se zjistilo, že to prostě dost lidí neumí a i doktoři měli občas problém, že se s některýma dost špatně manipuluje ) a jako nejlepší a nejpřesnější byl vyhodnocen ten digitální do zadečku hartman.. my ho máme taky, kupovala jsem ho v lékárně za cca 120kč.. 🙂

chymenitta33
11. pro 2008

Ahojte ja merám tiež digitálnym a bud do konečníka alebo do uška🙂 a zatial máme dobré skusenosti. S meraním

misakri
11. pro 2008

jako teď si to čtu a on jako není přesně do zadečku.. je to i normálně do podpaží.. 😉
jen jako říkali, že u malých dětí je to nejpřesnější do zadečku no.. 🙂

sirinka
11. pro 2008

misakri mame presne ten isty a je aj velmi rychly...a tiez sa priklanam k tomu, ze v zadocku je to u tychto deti najpresnejsie...skusala som merat pod pazuskou a v zadocku tym istym teplomerom a rozdiel bol aj jeden a pol stupna a to je dost brutalna odchylka...

other_side
11. pro 2008

my mame celovy.. teplotu zmeria za sekundu 😉

bramburka
autor
12. pro 2008

ja na to asi kašlu a budu merit v podpazdi a jako orientaci v noci - horečka nebo ne asi koupim ten celovy za 29 kč

miriamkac
12. pro 2008

hehe...ja mam klasiku ortutovy 🙂 😝 ...meriam aj v zadocku, aj pod pazuchov, ked je cas...tak pod pazuskou, ked nie je...v zadocku...huci, nehuci, tu chvilku vydrzi... 😉

bramburka
autor
12. pro 2008

hučí... kdyby hučela, ale ona opravdu plakala a propinala se, ze ji to opravdu bolelo, nevim proc, ona normalne nevyvádí... nebyl to rozmar, to by poznala...

miriamkac
12. pro 2008

tak je to asi neprijemne....ja spicku teplomera namocim do oliv. oleja, aby tam isiel lahsie.... 😉

aponchie
12. pro 2008

teplomerem...rtutovym obbycejnym spolehlivym..v zadecku do roku a pak pod pazi v pohode 😀

lenkazdenek
12. pro 2008

Xeni nedávno jsem koukala na testoviny nebo černé ovce a tam právě byly dětské teploměra a rozhovor s dětským doktorem o praktičnosti,tak u ušních byla výhrada že se musí člověk pořádně naučit je používat aby se ta teplota změřila správně, čelové jsou zas prý nepřesné,nakonec vyhrál njáký od Hartmana digitální který má naměřenou přesnou teplotu za 11s což myslím že ať v zadečku nebo v podpaží těch pár sekund dítě vydrží. Já mám klasiku a vzadečku měří za 2 minuty což se my někdy zdá dlouho,zatím teda díky bohu beruška neprotestuje 😅

evcafrank
12. pro 2008

mám zmiňovaného Hartmanna🙂 sice je rychlej, ale stejnak tu teplotu nezměříme😀 Malej je prostě zvědavej a nutně si ho musí prohlížet, i když ho má v prdelce 😕 a v podpaždí zatím teda nehrozí 😀

lante
12. pro 2008

Tak ja som skúšala dudlík...z toho ho napínalo..neznáša tie "zkosené" dudlíky. Meriame rýchlobežkou ortuťovou v prdelke, no moc sa mu to nepáči..........pod pazuchou to nehrozí, že by som ho udržala. Ale uvažovala som nad tým čo meria teplotu v uchu..nemáte s takým niektorá skúsenosť?

lienka79
13. pro 2008

presne ako pises..nas maly sa az triasol,ked som mu chcela merat v ritke...takze nehrozilo..Usny mi tiez ukaz\oval bludy, takze uz pekne dlho meriame klasicky pod pazuskou digitalnym....