Jak měříte teplotu? Poraďte!

bramburka
11. pro 2008

Holky jak měříte teplotu? Malá mi totálně začala bojkotovat měření v zadečku a je to krize, jen vytáhnu teploměr, tak začne strašně ječet a nezměřím jí. V podpaždí to taky nechce a vynadvá ho. Mela jsem i ušní, jednou to ukazalo 37,2 podruhy az chvilku 39,2, to mi prijde sakra rozdíl, i v lékárně mi řekli, že není prostě spolehlivej, tak nevim.

smajlik
8. bře 2010

tak my jsme teď koupili ušní a čelní teploměr , s tím že v uchu se to u malé prostě změřit nedá, ale ani na tom čelíčku to není žádná sláva, pořád jí ukazuje 36,2 a mě dokonce 35,9 😀 tak nevím co dělám špatně ... přitom jsem četla hodně pochvaly na ten typ co máme

lienka43
8. bře 2010

aj my mame usni teplomer ale mam pocit ze meri jak se mu chce 🙂

sherry28
8. bře 2010

my máme digi obyč a když měřím v zadečku tak to není spolehlivé, ukazuje to podle toho jestli zrovna tlačí atd.(nám v zadečku nevadí, ale ani v podpaží nevadí) 😕 měřila jsem teplotu před týdnem teplotu v zadečku měl 37,3 po odečtení a v podpaží 36,5. 😅

rimmel
8. bře 2010

my pod pazuchou a mera dobre, overene u lekara 😉

sayast
8. bře 2010

mam digitalni usni a celni teplomer. pouzivam usni. zalezitost 2 s a presne 🙂.

veva1
8. bře 2010

Usny a odporucam stale najprv strcit do ucha zo 2xsebe a az potom merat dietatu.zvykne ten moj najprv malo ukazat,ale uz potom pekne rovnako

rimmel
8. bře 2010

sayast fakt tak rychlo? no to je super musim zadovazit!! 🙂

shaula
8. bře 2010

Taky jsem koupila ušní a čelní teploměr a je na prd, leží v šuplíku. Při třech měřeních po sobě ukazuje rozdíly i v řádu celého stupně.
A tak měřím digitální rychloběžkou v zadečku, změří za pár sekund.

smajlik
9. bře 2010

shaula: tak jsme na tom stejně :D . A který máš? My Topcom 4 v 1

sayast
9. bře 2010

ja mam od farlinu a jsem s nim naprosto spokojena. a zmeril mi stejne jako potom u doktorky 🙂

shaula
9. bře 2010

Smajlik - zn. Balance

pimpa
9. bře 2010

ja meriam klasicky pod pazuskou digitalnym teplomerom 😉

jankapiknova
9. bře 2010

Mozno si pomyslite ze som divna ale ja neviem ani kolko sa odčitava ke meriam v zadočku,po kupeni dig.teplomeru som ten papier vyhodila a tam to bolo napisane a maly teplotu nemava tak som to nepotrebovala ale pre istotu by som to radsej vedela,dakujem za info. 😉

iinuska
9. bře 2010

ja mam rychlobezku, meriam v zadocku, a odratava sa pol stupna

zuza.m
9. bře 2010

pimpa a to sa ti da presne zmerat??lebo somto skušala a tam mu nenameralo nič a ked osm mu dychlobežku do zadku trak mu to vyskočilo pomaly na horučku.al neznaša kedmu strkamdo zadočku.plačka .tak že by sazišlo niečo ine na meranie.

mame aj my ušny čelny ale vždy ukaže niečo ine,bol lacny z lidla tak že sa tomu asi nemožem čudovat pravda.

anke
10. bře 2010

ahojte, tak my do nedavna v zadecku, ale uz jsou moc velke protesty a je velikej

v zadecku bylo vzdy nejpresnejsi mereni
usni teplomer TopCom - uplne na houby, meril v rozpeti i 1 stupne, takze klidne 37st a pak 38st

takze ted - digitalnim pod pazi (pricita se 0,5 stupne) nebo spankovy teplomer Beurer (zatim pri overovani meri stejne)

shaula
10. bře 2010

Anke - při měření pod paží se přičítá? To jsem ještě neslyšela... 😕 Ale my tak zatím neměříme, tak se ptám jen ze zvědavosti 😅

krizulka003
10. bře 2010

My skončili s měřením v zadečku ve dvou a půl letech,naštěstí ještě máme doma rtuťový a s tím měříme v podpaží,a jsem s ním moc spokojená..horší až se rozbije...digitálům moc nevěřím měřil nám pokaždé jinak-v podpaží..v zadečku už to u nás nehrozí..to bysme u toho b¨museli být aspoń tři a to by nás ještě asi přepral.. 🙂

veverca
10. bře 2010

Pri meraní teploty v konečníku sa 0,5 stupňa odčíta a to je výsledná teplota, ale pri meraní pod pazuškou sa nepripočítava nič.
Ja asi od 1,5 roka meriam pod pazuškou.

nisa21
10. bře 2010

my máme čelný a ušný teploper, ale vždy som merala len na čele ... priloží sa na čelo a do 5 sek. ukáže teplotu. Neviem si to už inak ani predstaviť, hlavne keď som mu merala teplotu aj počas spánku v noci, keď bol po očkovaní.

sherry28
10. bře 2010

nikdy se nepřičítalo nic, když se měří v podpaží 😕 a měření v zadečku se mi nezdá dost přesné 😕 sama doktorka nám řekla, že pokud tlačí teploměr ven atd. tak může teplota vylézt o něco výš než je.

gtver
10. bře 2010

od narození v podpaží

sherry28
10. bře 2010

podle mého mínění je nejpřesnější teplota v podpaží a nebo na čele 😉 🙂

draga
10. bře 2010

no já teda jsme hodně moc nazlobená na ušní a čelní teploměr...máme koupený docela drahý, hodně ho chválili tak jsem podlehla pohodlí a rychlosti...měřila jsme doteď s ním ale končím, protože jsme zkončili v nemocici s febrilní křečí...malej začal být unavenej měřila jsem a měl 38,2 dala jsem mu čípek a za dvě hodiny křeč ...v nemocici jsem ho měřila podpáždíčkem a vždy byl rozdíl oproti tomu digi na čelo a ucho i 1,5 a víc stupně...takže třeba se ukázalo v uchu 38,4 a podpáždíčekm už měl 40,1 fakt jako jsem zklamaná...odteď už měřím jen v podpáždí...v nemocici říkaly sestřičky, že nejlíp měří klasický starý rtuťáky ---no a pak něčemu věřte 😝

lupinek82
29. lis 2013

Holky mám dotaz, koupila sem si bezkontaktní čelní teploměr microlife a píšou v návodu, že běžně naměřená teplota na čele se má pohybovat do 37,4 stupně. Vždycky jsem cokoliv nad 37 považovala za zvýšenou teplotu, jak je to u jiných bezkontaktních čelních?