Jak měříte teplotu? Poraďte!

bramburka
11. pro 2008

Holky jak měříte teplotu? Malá mi totálně začala bojkotovat měření v zadečku a je to krize, jen vytáhnu teploměr, tak začne strašně ječet a nezměřím jí. V podpaždí to taky nechce a vynadvá ho. Mela jsem i ušní, jednou to ukazalo 37,2 podruhy az chvilku 39,2, to mi prijde sakra rozdíl, i v lékárně mi řekli, že není prostě spolehlivej, tak nevim.

cazadora
13. pro 2008

holky tak naše beruška teď u měření v zadečku okamžitě nasadí třeas a pláč tak to taky asi budu řešit nějak jinak

kim
13. pro 2008

Já mám ten sakra drahej dotykovej teploměr, je to za sekundu naměřený, ale je teda šíleně nepřesnej 😠 jednou 38, po druhý 37,6 😖 takže jsme stejně nakonec koupila digi a měříme v zadečku, taky řve a nelíbí se 😔

makak21
13. pro 2008

Tak my měříme v zadečku digitálem a malej to má naprosto na háku 😅 Je mu to šumák 😀 Taky jsem čekala řev, ale malej, jak kdyby to ani neregistroval 😅 😀

kim
13. pro 2008

Makak, protože je ještě malej, počkej za pár měsíců 😀 😀 😀
Ne, sice je jim to fakt nepříjemný, ale jedině tak se to zjistí naprosto přesně 😉

bramburka
autor
13. pro 2008

My do ted merili v zadečku taky v klidu, to az ted, ale jak jsem psala, stacilo parkrat ze jako merim teplotu já, pak táta a pak chtěla už taky, naštěstí jsou to opičky, ted sedí a děsně důležitě si měří teplotu 😀 na klíně a přitom koukáme na TV nebo knížka...

olinka6226
20. pro 2008

my mame celovy teplomer od microlife a docela je dobry. skusala som teplotu porovnat aj s klasickym ortutovym a odchylka minimalna a niekedy dokonca ziadna. cize som spokojna. a hlavne ked mam pocit ze ma maly horucku pocas spanku, nemusim ho budit vyzliekanim a teplomerom do ritky. teda ak sa moj pocit nepotvrdi. ak sa potvrdi je to uz o inom...

vandas
21. pro 2008

mozno vam to pride absurdne, ale ja teplotu nemeriam. ked ma horucku, je to zrejme. ak zacne byt apaticky a spavy, ma nad 38 a vtedy uz podavam panadol al. nurofen. zatial vzdy zabrali...dospela som k takemuto rieseniu potom, co som vyskusala asi 4 typy teplomerov a vsetky boli nespolahlive...

ankan
21. pro 2008

ja mám skôr opačný problém, Paťka si chce stále merať teplotu odkedy som jej kúpila digitálny pod pazušku. Veľmi ju baví počúvať ako pípa pri ukončení merania. Pri rychlobežke do zadočku mi asi pri veku 12mesiacov začala revať ako keby ju rezali, len čo som ju začala vyzliekať(najhoršie bolo, že sa nechcela dať ani prebaliť, lebo sa bála toho teplomeru). Nezostávalo nijaké iné riešenie ako kúpiť iný a tak som sa rozhodla pre digitálny s ohybnou špičkou.

reruna
21. pro 2008

já digitálním s tím ohebným koncem v zadečku a jenom když je nemocný, nijak zásadně mu to nevadí, jen mu musím držet nožičky. Když byl nemocný, měřila jsem mu teplotu často, tak se mi ho nechtělo pořád vyslíkat, měřila jsem mu to i v podpaží, protě jsem ho přidržela. Ten čelový za 29 korun je bramburko úpůně na dvě věci, taky jsem ho koupila a hned vyhodila, je fakt na nic.

bramburka
autor
21. pro 2008

reru, ano zu jsem to taky zjistila, to jsem koupila 2, ze jako proc ne, on funguje orientačně, ale mala si nenecha na čele priliplího 20 sekund nic, no tak nic no... 😀

scharfinka
2. únor 2009

Ahoj maminky,ozivuju tohle tematko a chci se zeptat, ktery teplomer se vam zda spolehlivejsi-rychlobezka nebo digitalni? Ja ze zacatku pouzivala rychlobezku, pak jsem jednou zkusila digital a prislo mi to rychlejsi, ale ja s nim malemu kazdy den aspon jednou namerim 37,6 ci 37,5...ciste ze zvedavosti jsem ho premerila tou rychlobezkou a stezi se to doskarabalo k 37,1......myslim, ze jsem tou rychlobezkou merila spravne-tzn, do zadecku hluboko tak 1,5 cm a cekala jsem dokedy se rtut hybala, kdyz pak stala, tak jsem prestala merit, coz bylo asi tak za 45 sekund? jsem z toho trochu nervozni, protoze bych jinak sla s malym k mudre, kdyby to nebylo OK........

bramburka
autor
27. říj 2009

holky obnovuju doskuzi, jakej je ted na trhu spolehlivej čelní teploměr...my mame teploty kolem 37,5 a musim porad merit, protoze ma nejakyho bacila, leukocyty vysoky, takze se uz nemuzu spolehnout na svoji oblibenou metodu pusinku na čelíčko, díky za rady.

anta
27. říj 2009

Ahoj holky, my používáme již normální teploměr, šoupnu to klukovi do podpaží a těch pět minutek spolu sedíme a čekáme, až to naběhne. Honzíkovi se to sice zezačátku nelíbí, neboť je to studený, ale pak trpělivě čeká 😉 Měli jsme dvě rychloběžky, ale skončily v koši, protože se obě nedopatřením rozbily 🙂 .

helcenka
27. říj 2009

my jsme měřili asi do jednoho roku digitálním, pak nás dlouho nic nezlobilo až ve 20 měsících měl malej šestou nemoc, tak jsem mu změřila teplotu v podpaží normálním teploměrem. Zpívala jsem mu u toho, 🙂 vydržel asi tři minuty, teplotu jsme měřili tak třikrát denně. Zkusila jsem to také digitálním, ten ale ukazoval o dost míň. Takže my zůstali u obyčejnýho teploměru.

gloria78
27. říj 2009

ahoj maminky, my sme pár rokov používali infrateplomer do uška (zmeria za sekundu), pri sťahovaní sa nám stratil, tak sme si zvykli na digital a pred týždňom som ten ušný našla. Prišlo to celkom vhod, lebo naša najmenšia nám včera ochorela. 😉

bramburka
autor
28. říj 2009

Gloria a jakou mas znacku?

berynka
28. říj 2009

Ahojky, my do dvou let měřili rychloběžkou v zadečku. Prostě jsem malou musela přeprat 😅 . Chtělo to spravnej grif a bylo to hned. Měla zánět ledvin, byly jsme v nemocnici a jinak to udělat nešlo. Časem jsme pak pořídili digitální teploměr. Snažila jsem se jí to hodně vysvětlovat a ukazovat... a teď by se měřila pořád i sama 😀 , líbí se jí, jak to pípá.

gloria78
28. říj 2009

bramburka-obidva sú microlife, ale pri všetkej úcte k novej technike, ten ušný mi nepripadá taký presný ako digital. malej ho dávam len keď mi stačí orientačné číslo a potrebujem merat v tme, v noci, rýchlo aby sa nezobudila. staršie deti sú zvyknuté na digital 😉

cairka
28. říj 2009

a my meriame ešte stále v ritke 😅 a to má malá 3apol 😀 ked jej dám na výber ritku, ucho, pazušku, tak si vyberie v 95 % ritku, občas pod pazuchou a ušný nemá rada a ani ja, lebo merie bludy. Vraj ho treba nejak nakalibrovať, ale netuším ako sa to robí

ludka77
28. říj 2009

my máme digitálny Hartmann, a veľmi sa mi páči, dám pod pazušku a do 20 sekúnd máme teplotu odmeranú. 🙂

petja
28. říj 2009

V konečníku,rychloběžkou

jandalinka
28. říj 2009

pod paží za 10sek. 😉

eliotka
28. říj 2009

konečník, ohebná špička, lehce namazat. 😉

samik2008
28. říj 2009

dcerce v podpaží digitálem
synkovi v zadečku digitálem

mildickova
28. říj 2009

ušním teploměrem Harmtann, kluk trpí na teploty k zubům, takže měříme celkem často, tenhle se osvědčil, říkáme že pípneme ouško a vůbec neprotestuje, už jsem si zvykla ho vozit všude se sebou, dokonce i na hřiště když si nejsem jistá jak se to odpoledne venku "vyvrbí" 😉

pistok
28. říj 2009

skušala som v ritke ked mal pred pár týždnami teploty a digi ukazoval inak ako rychlobežka
a v podpaží klasickým ortutovym a zas iná hodnota
jasné ritka - 0,5 st. sa má odčítat
merala som to v priebehu 15-20 min všetkými troma a rozdiel aj vyše 1stupna
ale dala som nurofem, lebo ozaj mal teplotu a merala dalej pusinkou na čeličko
tak ktorý ukazoval správne
všetky tri teplomeri kupované z lekarne

iloha
28. říj 2009

digitálem v podpaží 😉

boobinka
29. říj 2009

maminky... zkouseli jste nektera z vas digitalni dudlikovy teplomer? meri presne?
on si nenecha merit teplotu nikde ani na cele ani v uchu...

nikka.vo
29. říj 2009

Zatím měříme rychloběžkou v podpaží, ale chci koupit normální do podpaží, už mi přijde divný mu to strakat do zadku a přijde mi to pro něj zbytečně nedůstojný, tak si ho vždycky vezmu na klín a držim mu to a u toho koukáme na pohádku. Taky se bál a hučí u toho stále, ale dala jsem mu na výběr, jestli ho chce do zadečku nebo pod ručičku a vybral si logicky ručičku 😀 Tak jsem se nejdřív změřila já a pak on a spolupracoval Digitální jsme měli, ale měřil blbě, vycházelo že jsme podchlazený. Rychloběžka nám taky měří nějak podivně...

mia.k
30. říj 2009

nikka máš úplnú pravdu,digitálny meria úplne od veci,tiež sme za každým podchladení. 😝 Meriam preto radšej ortuťovým.