Jak moc kontaktní je vaše dítě?

esssi
7. lis 2009

Starší syn se vždycky mazlil poměrně minimálně, už jako miminko ho obtěžovalo, když ho chtěl někdo pomuchlovat a on neměl náladu. Mladší syn je pravý opak. Teď jsou mu dva a čtvrt roku. Jeho oblíbená činnost je strkat mi ruce do rukávů od trika nebo spodem a šmátrat mi ručičkama po těle. Nevadí mi to, jen někdy prostě potřebuju chvíli něco dělat a on se zrovna potřebuje potulit. V noci ke mně občas přeputuje do postele a já se ráno probudím a mám rozepnutý vršek od pyžama a on ručičky na mém břiše. Je to sranda, jen si říkám, aby neměl potíže odpoutat se ode mně, až půjde do školky. Na jaře nám přibyde mimi, ale toho se až tak nebojím, ptž jsem si na ségry mimču ověřila, že se za chvíli s existencí tvora v mé náruči smířil. Otázka je, jestli nevěděl, že to mimi není moje a tudíž jen nečekal, až si ho zase ségra vezme zpět🙂 Ale to se uvidí. A jak jsoun a tom vaše dítka, závisláci mazlíci či odtažitější tvorečkové, kteří se přijdou potulit jen výjimečně? Krásný den všem!

kristi
7. lis 2009

mala neni vyslovene mazlik, jen kdyz chce ona tak prijde a tuli se, tak nejak zdravej prumer bych to nazvala 😉

lenkabu
7. lis 2009

u nás jako kristi,jen hračky mazlí hoodně moc 🙂

esssi
autor
7. lis 2009

Hm tak hračku si mladší občas nějakou přinese, potulí ji a po chvíli ji odloží, prostě to není živý😀 on dokonce i jakmile se dostane do blízkosti psa, chce si na něj lehnout, jednou jako miminko usnul vleže na pejskovi mý mamči. A letos v zoo pze, jak jsou ta domácí zvířátka a smí se ke kozám, tak pronásledoval kozy a chtěl se jim šplhat na hřbet a k ležícím kozám si lehal....

kubaka
7. lis 2009

první syn taky ne, je introvert a tenhle mrňous je kontaktní až hrůza. Není závislý, nemá problém jít s někým ven nebo zůstat doma, v tom to není - jen se hrozně rád po mě válí, šátrá ručkama, hladí a hlavně když přijde ke mě do postele v noci, tak mě všelijak ovíjí nohama a rukam, prostrkuje svoje nohy mezi mé, hledá škvíry mezi mým tělem a postelí, do kterým se nacpe - jsem celá okopaná omodřinovaná a nedá se s ním spát. Už ho musím vyhazovat zpět do postýlky. Když se mnou leží, není chvíli v klidu. Leze mi to teda dost na nervy. Přes den se taky pusinkuje, objímá, i s bráchou a tátou. Je extrovertní na první pohled. Nechápu, jak jsme splodili tak protichůdné děti 😅

karotky
7. lis 2009

Tak u nás cca před rokem a déle o mazlení nemohla být řeč.Taky ho to obtěžovalo,rozčilovalo,bral to jako omezování osobní svobody. 😀
No a teď se se mnou mazlí skoro pořád a ani si o to nemusím říkat.Nejvíc má v oblibě,že se nacpe za moje záda,když sedím v křesle,vyhrne mi triko,obejme mě ručičkami a přitiskne si hlavu na moje holá záda.Nebo se ke mě vyškrábe na klín,narazí si svojí tvářičku na mojí a je spokojenej. 😵
Bála jsem se,že se to nástupem do školky zkazí,ale je to zatím beze změny. 😎

lucianka
7. lis 2009

Tak náš malej je velmi "kontaktní" 🙂 Už od mala se pořád mazlíme, tulíme, když v poledne usíná, tak mě hladí po ruce - mám dojem, že bez toho by ani neusnul 🙂 Taky docela rychle usne, když se mu tváří, pusou apod. opřu o část obličeje (nejčastěji čelíčko) 🙂
A když něco provede, tak hned říká: "Mami, promiň" a nezapomene mě při tom hladit 🙂 Je to hroznej mazlík 🙂

renka9
7. lis 2009

esssi, to co robi syncek tebe, to robi moja dcera MM 😀 . Spava medzi nami, a kazdu noc vyhrnie MM pyzamo a smatra mu po chrbte, hladka ho a skrabka. Mne to nerobi, lebo mi to vadi, ale mm si to vychutnava, jemu to skrabkanie robi dobre 😀 , a niekedy sa na to ani nezobudi. Ku mne sa zasa prituli, a chyta ma za ruku, resp.za palec, a sucha mi svojim palcekom po nechte 🙂 🙂 🙂

cazadora
7. lis 2009

hm tak naše malá vůbec neni mazel příjde mi že jí jakýkoliv kontakt obtěžuje a mě to teda rve srdce.Když jí chci pohladit nebo dát pusu tak musim jen když třeba kouká na pohádku jinak mě hned odstrčí, a i tak to je na pár vteřin ☹ mrzí mě to a jsem zvědavá jak to bude mít druhá holčička

esssi
autor
7. lis 2009

Kubako to je přesně ono, ovíjí rukama nohama 😀 hledá škvíry 😀 ale spát se s ním docela dá🙂 jen když má delší nehty na nohou, hned se to dozvím, jak mě poškrábe🙂

Karotky jo u nás to zas je tak, že mi takhle přesně vyhrne triko a šťastně mi šmátrá po zádech 😀

kubaka
7. lis 2009

essi - jo to je teda stejné - musím proto taky pořád stříhat nehty, jinak škrábě. Dnes v noci tohle dělal hodinu 😖 , já docestovala až na manželovu půlku (je v USA) a on za mnou. Vůbec jsem nespala, ale on asi jo 😨 Musela jseho ho přehodit zpět do jeho postýlky.
A s těmi zády - on chce, abychom ho škrábali po zádech. Má uplně orgastický výraz 😅 Drbu ho prsty, kartáčkem, jezdím autíčkem - vždycky tím, co si přinese. a
karotky - Taky si rád vyleze za záda mezi opěradlo a š'touchá do mě tou měkkou prdýlkou - tomu se děsně nasměje.
Je to živel. A mám to jeho tulení moc ráda - první to nedělal, tak si to napodruhé a naposled užívám. Doufám, že mu to ještě chvíli vydrží 😀 😀 😵

suki
7. lis 2009

já bych řekla, jak kdy 😀 někdy, hlavně, když chov jiný dítě, tak to je mazlík největší, ale jinak taky takovej průměr 🙂

u2jana
7. lis 2009

cazadora: ako keby si pisala o nasej Natalke, tiez nie je moc typ natulenie, a tiez mi je z toho smutno 😖
tuli sa ku mne jedine, ked je totalne unavena a aj to len na chvilu.
o spolocnom spanim, mozem len snivat, lebo u nas v posteli nas proste prelieza a uteka prec... ja neviem, co je to za dieta 😒
minule ma bola pozriet kamoska so 15mes synom, a ten je vysloveny maznacik, normalne ma videl prvykrat hned sa mi hodil do narucia ma a tulil sa ku mne... normalne som mala z toho zazitok... a ta moja Natali zatial behala po kuchyni, a robila neplechu akovzdy 😒

esssi
autor
8. lis 2009

u2jano, s tím nic nenaděláš, to je povaha, můj starší syn když bylo miminko a já ho pohladila po hlavičce, tak ji odvracel a já se hroutila, jak je možný, že mu to vadí🙂 no a mladší je prostě přísavka 😎

mywiel
8. lis 2009

Mam velmi pritulné ditko, rado rozdava pusinky a ludom co nepozna... 😅 Od narodenia ju volame babo izolepa. 😀 😵 Dava nam vela lasky, silno nas objima okolo krku a zaspavam s nou tak ze musim mat tvar nalepenu na jej tvaricke, proste potrebuje citit, ze sme pri nej a nam to nevadi, my ju zboznujeme. 😵

denduska
8. lis 2009

tak nasa Emmka je strasny túlič, ako ju my volame, zaspava nalepena na mna chrbatikom a v rukach stiska moju ruku...alebo v noci si polozi hlavu na moju hrud..neviem ako tak dokaze spat 😅 a kazdeho tiez pusinkuje s otvorenymi ustami 😀 😠

petruna
8. lis 2009

syn je mazlivej docela hodně, k mé potěše. Často má potřebu se mě nějak dotýkat, vohlazovat mě a tak...jen pusinky dává, když chce on, na požádání téměř nikdy 😀

vydrží dlouho na klíně, opírá si o mě hlavičku...no prostě se mazlí tak nějak podle mého gusta. 🙂 Ale naštěstí na mě nijak zvlášť nevisí. (to já na něm visim víc 😅) Může ho pochovat každej, u manžela je stejně spokojenej jako u mě....miluje babičky a dědu a celkově se rád chová.

jen větší kolektiv dětí (hlavně těch stejně starých) moc nemusí...ale to je jiné téma.

u2jana
8. lis 2009

...sak aj ja ju strasne lubim, a o to viac ma boli, ze mam tak trochu pocit, ze nas nepotrebuje...
ja fakt neviem, co je to za povahu ☹
inak je strasne zlatunka, s navstevami nema problem, v cakarni u dr. si vzdy najde kaaamosov, proste spolocesky cloviecik, len to tulkanie jej nechyba...

esssi
autor
8. lis 2009

u2jano, to neřeš, s tím nic nenaděláš...myslím, že nejlepší, co pro dítko můžeme udělat, je brát ho takové, jaké je 🙂
Štěpík se takhle tulí jen se mnou a manželem, jinak strpí teda od babičky pomazlení ale cizí lidi nesnáší 🙂 a pusinkuje i mě, jen když chce🙂