Jak na 2,5 leté dítě? Je to hrozný paličák?

evsonka
26. únor 2011

Chtěla bych se zeptat,zda se doma taky potýkáte s některými problémy,které jsou u nás?Náš syn odmítá chodit ven,teda když už ho podlouhém usilí at po dobrém či pozlém dostanu ven,tak už je venku spokojený.Druhý problém je,že se mu venku nechce chodit,teda kousek ujde pak se chce nosit,pod dvoře či zahradě nebo doma tento problém nemáme.Na odrážedle to vcelku zvládáme.Jednu cestu třeba ujde,pak už se nese v náručí,na kočár nechce.Samozřejmě někdy hrajeme hru kdo déle vydrží,když ho nechci nést,ale většinou on vyhraje,má totiž obrovskou výdrž.Po prázninách má jít do školky,takže mě už děsí představa co tam bude dělat,když se mu nechce chodit,už nevím co by na něho platilo.A poslední problém je v tom,že ho nemůžu nějak přinutit chodit na velký záchod,on prostě řekne,že on má svůj hrnec a že na ten velký chodit nebude.Ani jinde na návštěvě by nešel na cizí hrnec,pouze svůj zelený...jak on říká.Jinak si myslím,že chytrý je dost....spíš vidím to,že je opravdu hlava paličatá a dělá si věci podle sebe.

beruska2x
26. únor 2011

😀 s tim vlastnim nazorem mam e to stejne 😀 nas teda zase v pohybu je aktivni az az, chodi sam i pomerne dlaky, kdyz pospichame na bus treba tak ho vezmu zada ale jinak ok...

oblikani .. nez se jde prevliknou je to doba ale pak venku lita.. chce ho to na neco nalakat - jdeme koupit dzusik/jdeme kounou do lesa na srnky/ jdeme si hrat ke kamaradce/pojedeme busem... budeme kopat pred sebou hroudu/kamen.. proste aby v tom videl zabavu a akci 😀

s tim zachdem bych to nehrotila, to prijde u kazdeho jindy a samo - ze dne na den... u nas taky - naopak ted by zas uz nesednul na nocnik 😉

treba mu rekni ze ho nemuzes nest ze te boli zada, mela by js au.. at si zvyka 😉 nesmis mu hned ustoupit..

leninnek
27. únor 2011

nám zimou začal podobný problém , léto, podzim jsme snad jedinkrát nevytáhli paty s kočárkem prostě chodila sama, jezdila na odrážedle apod. napadl první sníh a začly nám problémy malé se nechtělo ven, když už jsme šli nechtěla chodit po pár krocích jsme prostě nesli jinak hysterák, já teda nepovolím ovšem tatínek vždy vezme na záda, ted poslední měsíc to cestou do obchodu když začne to svoje že bolí nožičky nebo něco tak ji lákám stylem hry hrajeme honěnou chytám ji plácnu ona musí mě a tak kolikrát celou cestu do obchodu, zastávku prostě kamkoliv musíme vymyslet zajímavou hru jinak bysme se nehli, ještě zabírá to že její malí kamarádi taky chodí sami nenosí se apod.zvlášt jeden nejblížší má dost velký vliv vždycky řeknu peta taky chodí sám tak si dá chvíli říct nebo večer když nechce spát řeknu že peta spí a všechny děti spí tak si dá většinou říct 😀 anebo když jsme venku s kamarádkou ona taky s prckem tak jde taky v pohodě a nic nezkouší, u nás teda ještě malá by v kočárku jezdila, ale ten už odmítám já jelikož před zimou jsme ho opravdu nepoužívali ušla fakt dost, takže čekám že jarem se to zase všechno změní ke všemu jde malá od příštího měsíce do školky takže uvidíme celkově jaká změna nám nastane 😕

kubaka
27. únor 2011

Jak na paličaté, dítě, které ví přesně co chce a nebojí se toho dosáhnout? 😀
Diplomaticky, klidně, s nadhledem, úsměvem, laskavostí, pevností, prozíravostí, velkou tolerancí a úctou k jeho osobě a hlavně velice, velice férově. 😉 !!

Na druhou stranu -vlastnosti jako sebevědomí a orientace v tom, co chci, jsou v životě k nezaplacení. Když je mají děti vrozené, tak naším úkolem je hlavně je nezlomit a nezničit jim tento dar vnímání vlastního JÁ. 😉 😉 😉

akdar1
28. únor 2011

U nas to vse chtelo nejaky cas... Taky nechtel chodit, jen se nosit...pak jsem byla v jinem stavu, takze musel pochopit, ze ho tahat nemuzu - zkousel to na jine - s kocarkem jsem poridila stupatko a uz je pro neho zbytecne, protoze slape uplne sam...(to trvalo tak tri, ctyri mesice). Take chodil na velkou pouze na nocnik, pred 14 dny mu nezbylo nic, nez si u znamych dojit na velkou do zachodove misy (sice nadvakrat) a od te doby to dokonce zkousi i sam - vyleze si na misu ze schudku... Proste si urcil sam, kdy je ta spravna doba 🙂, ale na nocnik chodi stale radsi 🙂 Je to asi o trpelivosti...taky mi mnohdy dochazi 🙂