Jak na batolecí křik? Povolit nebo vydržet?

matvej21
2. čer 2014

Bylo toho napsáno dost, jakí můžou být sourozenci rozdílní. Ale jaksi jsem se nedopátrala k radě jak změnit výchovu či přístup k dítěti,pokud na druhé dítě nezabírá stejný přístup jako na první
První dítě mělo své horší a lepší období, ale nějak jsme to zvládali Mladší dcerka, která má 20 měsíců, je však živel sám o sobě. V případě,že se ji něco zakáže, nebo přikáže, nebo prostě se dělá jinak než ona chce, začne strašným způsobem ječet Zvolila jsem první variantu, která u staršího zabrala. Neustoupit, ono ji to přestane bavit. Když ji vložím do postýlky,aby usnula , už ji nevyndavat,max přijít, pohladit. Když se rozčiluje pro něco,nepovolit, snažit se vysvětlit proč ne. Ale u nás to nefunguje, spíš to spouští snad opačné reakce, křičí ještě víc,déle, hlasitěji a hystericky, až mám strach,aby neměla nakonec nějaké psychické problémy. Mam povolit, a nechat ji dýchat a fungovat? Nebo mám vydržet a nepovolit? Je to deset dnů co je to horší (to jsem ji vzala dudu) a už ztrácím sílu.

25ka
2. čer 2014

no dobra otazka mam stejny problem doma ok nech si krici stejne to ja nevydrzim mna zneho boli hlava idu mu nervy prsknut a pes to silne pistanie neznasla aschovava sa pod stol tak aby sme netrpeli urobim mu po voli pak prestane tiez ma 20 mesiacov ale co vonku posledne dva dni su horor doslova v saline nas skoro vyhodily lebo s pistania si urobil zabavku a v autobuse ludia povystupovali lebo to nemohli vydrzat v obchode sa mi hodi o zem a zacne kricat popravde vazne neviem ani ja co robit doma ok ale medzi ludmi to uz je ine kafe nechcem vyzerat ako bezcitna matka alebo nejaka prisna alebo zla ale nic ine ma nenapada iba priputat v kocari a deme dom. chvilku si jaci ale potom prestane a po dvoch hodinach jacania usne. nic prijemne ale asi je to vekom a prejde to ale obcas sa hambim a myslim si ze som ho vychovala zle ale neviem, sme sami tak mozno aj to ze nema tatu pri sebe nanho vpliva, občas som bezradná tiež

matvej21
autor
3. čer 2014

@25ka naprosto Ti rozumim. Nekdy si rikam,ze lidi kolem si jiste mysli to nejhorsi. Nechci se ani ptat jak dlouho muze toto obdobi trvat?

blahova_andrea
3. čer 2014

syn taky spustí ječák, když není hned po jeho. nemělo smysl ani domlouvat a vysvětlovat ani křičet a vyhrožovat. zvolila jsem ignoraci. když spustí, tak ho pošlu k sobě do pokojíku. on odejde, vrazí hlavu do polštáře, tam si max. 5x pořádně zařve (většinou jen 2x, asi potřebuje ten vztek a nepochopení prostě uvolnit verbálně 😅) a pak se zase s úsměvem vrátí, že už nepláče a je hodný. podle toho proč to bylo buď navážeme jinde, aby byl klid a nebo si to v klidu probereme a vysvětlíme. v tom histeráku prostě nemá smysl cokoliv řešit, protože dítě stejně nevnímá 😉
naučil se to velmi rychle a dneska ani nemusím říkat a kolikrát se jde do pokoje uklidnit sám od sebe 😅 horší je to občas venku. tam ho není takto kam poslat. tam reaguju podle toho, kde jsme a co chce. někdy ignoruju a jindy mu ustoupím.

25ka
3. čer 2014

@blahova_andrea a co v šaline alebo v buse nestalo sa vam to niekedy ako ste reagovali? mi sme proste dostali upozornenie ak neprestane mame si vystupit

blahova_andrea
3. čer 2014

@25ka tak zrovna tam se mi to nikdy nestalo 😅 tam není důvod. syn děsně rád cestuje, takže nadšeně sedí, kouká z okýnka, nebo stojí a drží se tyče a prostě jen mluví a mluví a většinou spíš baví všechny okolo 😀 on se vztekne spíš v tom obchodě, že třeba jede rychle a vráží lidem na nohy a já mu vozík vezmu. nebo doma, když mu nedovolím, aby mi s něčím pomáhal, protože spěchám apod. u nás ale fakt zabírá ignorovat, on se vyvztekne a přijde už v dobrém sám zpátky a já mu pak vysvětlím co a proč a buď se věnujeme něčemu jinému nebo tomu dáme druhou šanci 😉

25ka
3. čer 2014

@blahova_andrea doma jo nekdy zaignoruju ale horší to je medzi ludmi samozrejma nie vzdy ale ked uz ho ta cesta nebavi ze je dlha alebo ze sa nemoze hrat s hrackami na hristi protoze nam jede autobus to uz je snama horsi ☹

blahova_andrea
3. čer 2014

@25ka je fakt, že když jedeme šalinou půl hodiny, tak je to pro něj taky delší a už chce pořád vystupovat. ale tak já mu vykládám, co vidíme z okýnka a počítáme zastávky než přijde ta naše a tak...prostě se ho snažím zabavit. odchod z hřiště chápu, že musí být náročný. já se snažím míšu většinou na všechno připravovat předem, abych ty nerváky co nejvíc omezila. když ví, co ho čeká, tak je to lepší. takže už když se někam chystáme, tak mu povídám o tom proč a kam a co tam budeme dělat, co musíme zvládnout a co se čeká od něj a až přijde to nebo to, tak že to znamená, že už musíme my to nebo něco...takto jsme třeba včera naprosto úžasně zvládli zubní prohlídku 😉 no samo, že jsem mu vzala malou čokoládku za odměnu a venku si ji hned zbaštil 😀 ale běžně teda za všechno odměna není, to zas ne 😅 včera jsem ho třeba domů nalákala na to, že kočička má prázdnou misku a on jí musí jít nakrmit. tak najednou nadšeně spěchal, že bude sypat granulky a doma se ani neměl čas zouvat a už byl v komoře pro krmení 😀 u nás fakt funguje mluvit mluvit a mluvit a pořád dokola a pořád vysvětlovat...ale předem...dokud je klid...ono to v té hlavince někde je. potom i když se vztekne, tak se mu to pak rychleji přepne na to, že je to vlastně ok a není důvod vyšilovat.

matvej21
autor
3. čer 2014

☹Znám to i z dopravních prostředku,je to náročné a nezabírá ani mls,který mám vždy jako první pomoc po ruce. Nevím zda-li malá nechce poslouchat,když ji něco vysvětluji,nebo je na vysvětlování ješte malá. Každopádně mě napadají myšlenky, že jako matka nezvládám výchovu ☹