Jak na prdíky? Kromě rourky. Feniklové čaje pijeme obě

zdenule25
23. zář 2010

prdiky

beruska2x
23. zář 2010

nam pomahalo cviceni s nozickama, masirovani briska a krem z lekarny Pupik, taky jsme si uzili, tak hodne trpelivosti at to prejde co nejdriv...

lidiab
23. zář 2010

Take si ted uzivame! Nam pomaha nahrivani briska a nasledne cviceni. Mam takovy ten tresnovy polstarek z DM drogerie, dam ho vzdy na minutku do mikrovlnky a nahrivam malymu brisko. Po minute nebo dvou mu pritlacim nozicky k brisku. Uz skoro tyden davame kapky Biogaia a uz asi zacinaji pusobit jelikoz dnes nebyl ani jeden zachvat 😝 Masirovani Flatulinem nebo Pupikem nam nezabralo, caj take moc ne a ani rourka nezabrala pokazde.

marinka
23. zář 2010

Probiotické kapky, nic lepšího neznám 😉

baradisk
23. zář 2010

ja varila fenikl jak Lukymu tak Tomikoj a prdeli o sto sest 😀 staci prevarit fenikl a nechat chvili odstat precedit malilinko osladit a vypit. 😀fakt to na ne melo vyborny ucinky.

coxa
23. zář 2010

Naštěstí nemám osobní zkušenost, ale dost mamin chválí tymiánový krém od Justu. 😉 My ho používáme na všechno ostatní možné a je super.

elvira
23. zář 2010

bio gaia - probiotické kapky. 😉 Nechali jsme si je posílat z Polska, jsou tam o hodně levnější.

evita_ij
23. zář 2010

Bio Gaia a taky Baby Calm, a hodně cvičit s nožkama, nosit na tygříka a vydržet, to přejde po pár měsících 😉

sichatka
23. zář 2010

@zdenule25 - mě pomáhal u dvojčat BabyCalm, někdo doporučuje Sab Simplex. Koupila jsem si gelové polštářky - vydrží déle nahřáté než třešňové a pak cvičit. Stlačit nožičky k bříšku nebo od prava tlačit rukou nahoru, kolem pupíku rovně a pak vlevo dole. Přesně po směru hodinových ručiček - měly jsme todoporučené doktorkou a bylo to ješt lepší než nožičky k bříšku. Ono to přejde 🙂

luciebx
23. zář 2010

my ted taky zapasime s prdikama.. no ja ziji v anglii takze tu jsou jine prostredky ale ta masaz asi funguje a taky malej hodne kope nozickama aby je vyhnal ven... takze hybat hybat masirovat masirovat. jednou vyjit ven musi

blandik
23. zář 2010

Bio Gaia s dlouhodobějším účinkem. A určitě baby calm namísto sab simplexu. Baby calm je přírodní, funguje báječně.

weri1
23. zář 2010

nám pomáhají bio gaia probiotika a nic víc k tomu nedáváme a máme klid

vercak.
23. zář 2010

také jsem hodně slyšela o probiotických kapkách. Jsou prý ale hodně drahé. Nám tenkrát doporučila doktorka sab simplex a fakt zabíral perfektně. navíc cvičit, dávat nožičky k bříšku. je hodně rad, jak pomoci miminku, ale každé je jiné a pomůže mu něco jiného. Zkoušej a hlavně přeju hodně trpělivosti. 😵 😵 😵

miona
24. zář 2010

Klubíčkovat, cvičit nožičkama, já osobně bych zkusila ubrat na tom fenyklu - ten to mnohdy ještě zhoršuje..no a hlavně výdrž, pevný nervy.

petula7.
24. zář 2010

Nám hodně pomohl gel Flatulin, koupeno v lékarně, pak jsme dávali Sab Simplex, nebo jsem nahřála plenu a dávala ji na břiško.

janicka006
24. zář 2010

těhle témat je tady už hodně,tak třeba načerpáte nějakou inspiraci i tam....ale nám třeba fenyklový čaj vše dost zhoršoval a naopak byl super heřmánkový.A pak homeopatika...je to sice cesta na delší trať,ale bomba účinek.No a pak klasika masáže,cvičeníčko.Sab Simplex jsme taky používali..

lukza
25. zář 2010

nám pomáhal baby calm muže se od 1měsíce a pak nahřívaci pytlíček s pecičkamy s DM a hodně cvičit s nožičkamy my si stím taky moooc užily furt rourkovaní cvičení nahřívaní kapečky a ve 3měsícách se to trošku zlepšilo ale až od 5měsíce je uplně klid.jo a bacha na kojo čaje některým miminkum muže vadit jejich složení a pak ještě více trápí bříško.

charlott
25. zář 2010

Vyzkouseli jsme take lecos a nakonec pomaha sab-simplex anebo infacol - oboji se nevstrebava do tela a mimi to muze od narozeni..Jinak ted ve tretim mesici uz je to vyjimecne a maleho to docela preslo 😉

rajka
25. zář 2010

Ahoj, tak koliku důvěrně znám, vyzkoušeli jsme všelicos a nejlépe zabraly probiotické kapky BioGaia - kupovali jsme v Polsku nebo na Slovensku, vyjdou o polovinu levněji. Pak polštářek s třešňovými pecičkami nahřát v troubě - koupíš třeba v DM, Baby calm, kmínový odvar a hlavně čas!!! Je třeba vydržet. Takže nosit, zpívat, konejšit 🙂

dana3262
25. zář 2010

Biogaia po skoro 2 mesicich se skoro nulovym efektem. Bez sab simplexu nedame noc, to myslim trochu zabira. Cvicit s nozkama nelze jak se maly vzpecuje a kope. ☹

gabour
26. zář 2010

Flatulin a masáže bříška. Po ostatním (kapičky) měl ještě větší křeče.

frisca22
30. zář 2010

My jsme papali Bebu Sensitive a ta nám dělala dobře na bříško. Žádné koliky, prdíky, bolesti – prostě nic 😀 A myslím, že i ta probiotika, co Beba obsahuje nám posílily imunitní systém 😉

kackaj
30. zář 2010

jéžišmarjá, tak to bylo i u nás dost probírané téma...díky bohu asi jen 3týdny. Nám teda pomohly ty probio kapky (když se mrkneš na MMB nebo jiné inzeráty, tak někdo to vozí ze slovenska za poloviční cenu-u nás 600kč, na slovensku 300sk...i já to mohu dovézt tento týden např. a poslat kamkoli na adresu). Jinak jsme taky trubičkovali a nejvíc pomáhal pevný zábal do zavinovačky a nahřátý polštářek na bříško. Ondra se nám tak zklidnil a za pár minut usnul. Jinak fenyklový čaj dělal křeče jak mě, tak malému. Někomu ten fenykl pomáhá, ale někdo na něj má opačnou reakci a je na tom ještě hůř. Proto i někomu sedí baby calm a jinému sab simplex, páč baby calm obsahuje myslím zrovna fenykl, nebo kmín nebo anýz (nějaký z těchto prďáků prostě) a to zas může právě někomu nedělat dobře.
Mrkni na tento odkaz např. je tam vidět, jak to zavinutí to mimčo okamžitě zklidní...nám to zabíralo moc🙂 A je jich na youtube mnohem víc.

https://www.youtube.com/watch?v=LZvjxg0CKb4

A toto je nejsuper😀

https://www.youtube.com/watch?v=v3qyevEthj8
bufina
30. zář 2010

My jsme masírovali bříško a promazávali Pupíkem, zabralo to vždycky.

adela87
30. zář 2010

Ano, my taky masáže a krémik Pupík...pak taky cvičení s nožičkama, pokrčování k bříšku, do stran, nebo dát na chvíli na bříško...nebo prostě houpat a houpat...😉

lucik...
30. zář 2010

My jsme dávali před každým jídlem kapičky Lefax a každý den Biogaia... Když Lefax přestal fungovat tak BabyCalm a střídala jsem to... Pomáhalo to. Úplně to přešlo až někdy ve 4 měsících 😔

miarosa
30. zář 2010

Tak nás trápí prdíky pořád, mazali jsme Pupíkem - ten nepomohl, cvičení nožičkama někdy trošku pomáhá, sám už hodně tráví čas na bříšku takže i to pomáhá a pevnější zabalení taky trošku pomáhá, jedna pediatrička poradila, na delší dobu do teplé vody aby bylo ponořené bříško, ale to nejde dělat pořád a nakonec od 1. měsíce jsme začali dává před každým papánim Sab simplex a jnajednou byl klid, ještě někdy v noci je to krušnější, ale to co jsme zažívali na začátku se už nikdy neopakovalo. 😀

lura
30. zář 2010

Mazala jsme Pupíkem, masírovala, cvičila s nožičkama, nahřívala plínku a přikládala na bříško. Přes den jsem malého pokládala na bříško a to také trošku pomáhalo. Feniklový čaj jsem pila já i syn. Sab Simplex měl syn strašně rád (a vlastně se u nás až tak nic nezměnilo), až jsem se obávala "návyku" 😀 a třetí už raději nekoupila. Vydržte, nás to pustilo po třetím měsíci...

crca
1. říj 2010

Kupovala jsem taky probiokapičky a myslím,že ty měli největší účinek.Pak krém Pupík a kapičky Sab Simplex.Baby Calm jsem po dvou dávkách zrušila,bylo to snad ještě horší 😒 ,když měl kluk koliky ještě v půl roce,tak jsme nasadili Bebu Sensitiv(na Bebě byli od narození) a najednou byl klid,od té doby v pohodě,ale Sabky si nechávám předepisovat do teď 😅

dostoj
1. říj 2010

Ja doporucuju po koupani neprenaset z vyhrate koupelny, prebalovat tam a na brisko rovnou nahratou plenku + krem Pupik. Obcas zacvicit s nozickama a prdiky nebyly vubec.

achalteke
1. říj 2010

Infants Dophilus, jediný co nám pomohlo http://www.lekarna.cz/infants-dophilus-plus-20g/