Jak na prdíky? Kromě rourky. Feniklové čaje pijeme obě

zdenule25
23. zář 2010

prdiky

martinaho1
1. říj 2010

Nam pomohly jeste masaze briska po smeru hodinovych rucicek a cviceni s nozickama, to byl expert tatinek, ktery prisel i na ulevovou polohu. Nosit svisle pritulene miminko na hrudniku, to se malicky vzdycky dobre vyprdel 🙂

ewwusska
3. říj 2010

Malé hodně pomohli probiotický kapičky (asi 600,-), ale když jde o spokojené mimi 🙂 A laktační poradkyně mě naučila masírovat.

tutinka81
13. říj 2010

ahojky,mam doma tydenniho chlapecka a mam pocit,ze uz mame taky prdiky....muzu uz zkusit namazat brisko Pupikem?vetsinou se je vse povoleno az od prvniho mesice...u Pupika jsem nenasla od kdy s nim muzem mazat,tak si nejsem jista.

hojda
14. říj 2010

pribiotika Lacidofil - doporučila kamarádka magistra v lékarně, dávala svému dítěti, pomáhá i při průjmech.

lipetra
10. lis 2011

Ahoj holky nam pani doktorka doporucila Nutrilon antikolikum a zabralo to, davame to ke kojeni 1-2x denne 30 ml. A je klid. A jeste nam doporucila infacol.

janula28
7. pro 2011

Ahoj holky,
já také přidám moji zkušenost, která se týká Bio Gaia. Nám narozdíl od všech vůbec nepomohly, ale pomohl nám jiný přírodní produkt Emulips anýz. Davídek trpěl na bříško skoro hned po příchodu z porodnice a vyzkoušela jsem kde co, Babycalm, Sab Simplex, gelíky, čajíčky, ale až tohle zabralo. A vychází cenově přijatelněji, je to 375Kč za 50ml. Já jsem mu dávala 5 kapiček denně do odstříkaného mlíčka. Ráda napíšu víc do IP

muffi10
12. pro 2011

Nám pomohly masáže bříška a tyhle kapičky: http://www.babetka.cz/biogaia-probioticke-kapic.... Malá je užívala v podstatě od šesti týdnů až do dvou měsíců a koliky se nám vyhly. Ale prý jsou dobré i tyhle probiotika: http://www.babetka.cz/apo-baby-probio-20-sacku/.... Jen jsou pro trošku starší miminka

sussanah
12. pro 2011

me velmi pomohlo resit pricinu a ne nasledky. Na 2-3 tydny jsem zcela vyradila mlecne vyrobky a bylo po kolikach ze dne na den 😵 Vratila jsem se k mlecnym vyrobkum jen castecne, mleko nepiju vubec, jen minimalne syry nebo jogurt. Rozdil je to neskutecny, predtim byl pravidelny plac, ted mame klidne miminko 🙂 Babycalm ani Sab uz jsem od te doby nepouzila

jankadudova
12. pro 2011

Kdo k tomu ma tendenci, tomu nepomuze nic a prvni tri mesice je to trochu peklo🙂 ale prejde to. BioGaia rozhodne ano, ale kouzlo na prdiky opravdu neexistuje.

sirina2
18. dub 2013

Ahoj, malymu pomahaji masaze briska (no, i mne 🙂), ale paradne zabral i espumisan, diky za nej...!! Nejlepsi je vzdy zkouset kombinaci cviceni a leku, rozhodne taky souhlasim s nutnosti resit i pricinu, nejen tlumit nasledky.. Ale to je fakt tezky, nepit vubec mleko bych se bala..

31fiona
20. bře 2014

hele nám tedy nejlíp zabírají masáže bříška..dají se najít super ukázky na youtube. pak taky mažu uvolňujícím olejíčkem bříško, dávám hodně na bříško. nejvíc ale zabral espumisan, pár kapiček před každým kojením.a taky si dost hlídám, co jím

abalajda
20. bře 2014

Espumisan,pár kapiček před jídlem a miminku se neskutečně uleví... Mám s nimi ty nejlepší zkušenosti...

lenkalenulka
20. bře 2014

Kminovy odvar, lzicku kminu zalit dvema deci varici vody nechat vylouhovat bud davat na lzicce nebo popijet..

zuzaprosek
20. bře 2014

Pokud je dítě kojené, tak pro maminku probiotika, užívat od narození mimča nebo dříve, ješte před porodem. Je to dobrý pro maminku a miminko dostane vše v mlíčku. Já měla probiotika v kapslích forte, vhodné pro kojící maminky, cenově úplne jinde než bio gaia. Pak polohovat na bříško. Kazde mimčo to má jinak, můj první syn měl do 3 měsícu. Druhy vůbec ( a to jím i nadýmavou stravu ). Bratrovo dcera se trápila asi do roka☹. Kdyz jsem já byla malá, tak děti spinkaly na bříšku a máma mi říkala, ze děti tolik netrpěly na prdíky. Ted to nedoporučují, takze mimča trpí na prdíky.

yamdena
21. bře 2014

Nám doktor kapičky nedoporučoval, osvědčilo se mi držet malého v náručí a sedět a hopsat na velkém gumovém míči (výborné i na posílení svalů).

irennn
21. bře 2014

Nám nepomáhalo téměř nic, jen rourka a rourka...a pak to přešlo věkem...jinak kapičky se nemají střídat je to ještě horší,já jedla probiotika od swissu,malý Biogaiu plus Sab Simplex....nahřívání,Pupík bylo u nás k ničemu....naučila jsem se tzv. pohoupat bříško na radu jedné maminky tady a po tom prděl a kakal...dělá se to tak,že při přebalování zvedneš miminku hlavičku i s hrudníčkem levou rukou,ono má nožky zvednuté,takže to udělí takovou kolíbku....a pravou rukou (dáš palec proti prstům) to bříško jako by obejmeš a začneš hýbat na palcové straně a pak na druhé straně...prostě převaluješ ze strany na stranu..houpeš. Malej mi nikdy po cvičení nožičkami neprděl....ale když jsem ho fakt takto sbalila do klubíčka houpala a houpala to bříško,někdy to trvá dýl,větříky se uvolnili a prděl a prděl a do půl hoďky byla pak v plínce i nálož....

medvidek
21. bře 2014

Nám nejvíc pomohly nahřáté plíny a cvičení s nožičkami. Dávali jsme i kapky a sprchovali bříško v teplé vodě.

ilona87
5. dub 2014

BabyCalm...NEJLEPŠÍ

lucienn5
30. led 2016

Za nás rozhodně kapky Coliprev, pomohly hned a nemuseli jsme pak ani cvičit s nožičkama, nahřívat bříško či pít fenyklové čaje jako u těch předchozích ..