Jak na řvoucí dítě v kočárku?

neoness
12. kvě 2013

V rukách ano, v kočárku ani na minutu. Co dělat? Už od narození v kočárku nechce být a jen pláče. Už má rok, řeší se změna kočárku ale co dělat, aby tolik neplakalo a naučilo se být v klidu a užívat si kočárkování?

veruska007
12. kvě 2013

Můj druhorozený kočárek nemusí od začátku, prvního půl roku jsem ho víceméně nosila v babyvaku a šátku, pak ve sporťáku to sem tam šlo, ale nic moc. Od toho roku jsme to občas překousli s golfkama... a starší byl od 1,5 roku zcela bez kočárku a mladší má 20 měs. a poslední dva týdny ho už do kočárku taky nedostanu... leda za cenu šíleného cirkusu, což mi za to nestojí. Nejhorší je naučit ho chodit za ruku 😉. Zkoušela jsem odrážedlo, ale zatím ho to nebere. Tak zkus ty golfky 😉.

katyxq
12. kvě 2013

No - vyřešila jsmem to jednoduše, přestala jsme používat kočárek 😉 (přece nebudu trápit dítě, sebe i okolí), koupila šátek a ergonosítko, teď už malá ťape a chce ťapat sama, na delší cesty ven beru je krátký šátek na chvilkové poponášení

ssassi
12. kvě 2013

@neoness šátek, nosítko, nožičky. kočárek je pofidérní vynález. moje dítě bylo do 8 měsíce nošené. a pak pobral jen takový kočár, kdy byl otočený hlavou ke mně.

dlabinecka
12. kvě 2013

Máte dcerku rok a 8měsíců? Mám o chloupek mladšího syna a kočárek jsme nepoužili ani nepamatuju a nevím o stejně starém dítěti, které by se nadšeně vozilo. A dcera nebyla v kočárku prakticky nikdy, nesnášela ho, tak jsme prostě nosili 🙂

neoness
autor
12. kvě 2013

@veruska007
@katyxq
@ssassi
@dlabinecka moc děkuji za odpovědi! Nejedná se o mě. Moje malá kočárkování doslova miluje. Ale kamarádčina roční holčička naopak trpí :( a můžete mi dát nějaký konkrétní typ šátku nebo nosítek pro tak velké dítě? A doporučujete u golfáčku, aby byla možnost čelem sobě. Těch se strašně málo takto vyrábí, že?

dlabinecka
12. kvě 2013

@neoness golfáče asi ne, ale sportáčky se takové dělají. Nosítka? Spousta, nejlepší by bylo asi ozkoušet -Manduca, Beco... TAkhle velké dítě už se nechá nosit na zádech, jako batůžek, takže ani záda nijak netrpí.

katyxq
12. kvě 2013

@neoness Šátek nějaký nosný (bavlna, balvna/len, ne moc tenký) a slušné značky, ono každá šátkařka doporučí trochu něco jiného, ideální by bylo kamarádku nasměrovat na Koníka do skupiny nošení, aby to tam mohla probrat 😉. A z nosítek KiBi nebo nějaké batolecí nosítko (Tula, Panda), tam určitě doporučuju před koupí vyzkoušet (spousta nosnic ráda půjčí, nebo v obchidech s šátky a ergonosítky). Na takto velké dítě už určitě ne Beco, je z ergonosítek asi nejužší mezi nožičkama, brzo by nestačilo dítku materiálem od kolínka ke kolínku.

veruska007
13. kvě 2013

@neoness Golfky klidně čelem ven - právě na ty golfky se dal malý sem tam ukecat, protože tam nebyl zapadlý jako v kočárku. Šátkovala jsem obě děti cca do roku, mám Šanami, pak už byli divoši a právě nošení už nechtěli. Krosničku cca do 1,5 roku. Od roku jsem už občas chodila s dětmi na krátké procházky bez kočárku, od 1,5 roku kromě dlouhých výletů a velkých nákupů bez kočárků, od 2 let naprosto bez kočárků.

betysek
13. kvě 2013

Máme nosítko Manduca a spokojenost. Je myslím do 20 kg...My to tak nějak střídáme. Částečně vozím v hlubokém kočárku v poloze na sezení, máme ještě golfáč - ten beru jen do města, když má pršet - vejde se do auta. Jinak nosíme dost v Manduce. Začala jsem až později, tak dcerce trochu tvalo, než si zvykla, ale je jí teď 11 měsíců a super. Manduca je skladná, nemusíš premýšlet kam dáš nákup,když máš v autě kočár, zjistila jsem, že je perfektní i při nakupování, prtože v obchoďáku mi nechce sedět v nákupním košíku a v menších obchodech tě do každého nepustí s kočárkem. A hlavně je v Manduce Julča moc spokojená, jen tedy vyžaduje, abych se hýbala, jak se zastavím, tak se jí to moc nelíbí...