Jak na usínání bez kojení a na časté noční buzení u 7měsíční dcery?

petrastadlerova
9. říj 2019

Ahoj, mám 7m holčičku a potřebují přestat kojit. Přes den už krásně pije um ale když má jít spát tak jak přes den tak i večer neusne nijak jinak než u prsa a v noci se budí už asi 2 měsíce co půl hodinky no když hodně tak co hodinu. Budí se s pláčem a chce prso párkrát si cucne a zas spí když nabídnu flašku tak začne brečet ještě víc. Co dělat s tím častým buzením a Jak odnaučit na to prso? Moc děkuji za reakce a za vaše zkušenosti.

cherris
9. říj 2019

Nenapadá mě proč přestávat, ale pokud jste rozhodnutá, tak snad jedině vydržet. Možná, když se trochu uklidní vyměnit prso za dudlík...

cherris
9. říj 2019

Syn musel přejít že dne na den na um, když jsem musela do nemocnice medikace se neslučovala s kojením, za tři týdny jsem se ke kojení zase vrátila, pouvažujte, jestli to nejde zachránit....

petrastadlerova
autor
9. říj 2019

@cherris No kojím s kloboučky a tak je to dost nepříjemné, klidně kojit dál budu ale to noční kojení je děs, sem strašně unavená malá se budí někdy i 17x za noc. a tak sem myslela že když přejdeme na um tak se to zlepší. Dudlík vůbec nechce. A taky bych chtěla aby neusinala jen u prsa příští měsíc budu chodít na brigádu a ta se krije z usínáním tak bych chtěla aby mohl uspat přítel a já tu brigádu nemusela rušit. Tak nevím no

cherris
9. říj 2019

@petrastadlerova tak to vás chápu, s prací bych to dohromady taky nedávala. S těma kloboučkama je to asi náročnější, budí se tak moc od začátku? Malá se mi hodně budila než vylezl první zub...

martiniquest
9. říj 2019

7mesicni dite ma plne pravo mit prso kdykoli si rekne. Stejne tak ma plne pravo mit svoji matku neustale u sebe. Je malicke a nevysvetlis mu vubec nic. Pokud ses ovsem rozhodla, ze kojit nechces, tak proste prestan ze dne na den. Ale bud pripravena, ze se mozna nekolik noci vubec nevyspite, dite bude neustale brecet, bude frustrovane. Stejne tak to mozna zpracuje za dve noci. Mozna rezignuje okamzite. To nikdy nevis. Ja syna odstavila ve 22m a probrecel "jen" dve noci.

petrastadlerova
autor
9. říj 2019

@cherris První 4mesice se budila jen dvakrát pak nevím proč z ničeho nic zlom a budí se hodně často zoubky Už má 2 a první měla právě v těch 4m.

martiniquest
9. říj 2019

@petrastadlerova To castejsi buzeni je naproszo normalni a koresponduje s psychomotorickym vyvojem. Cim vice podnetu pres den ma, tim vice jich musi v noci zpracovat.

petrastadlerova
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
petrastadlerova
autor
9. říj 2019

@martiniquest no malá už měsíc stojí a obchází nábytek. A tak sem si myslela že když už je tak aktivní tak bude i víc unavená a tím pádem bude i lépe spát ale je to spíš naopak je to horší ale i když se jí snažím držet v klidu a nic moc nepodnikat tak i tak se strašně často budí.

andrisek123
9. říj 2019

Mě se tak malej budil taky cca co 20 minut až půl hodiny. V roku a půl sem kojit přestala a doufala, že se tak budit nebude... No a budil se tak dalších 7 měsíců :D jen mi přibila práce a musela sem chodit dolivat um nebo čaj :D takže pro mě mnohem víc práce 😀

olga_
9. říj 2019

@petrastadlerova Ano, je to přesně naopak. Potřebuje zpracovat vjemy a na to potřebuje zase mít pocit jistoty, tudíž matku a její prsa. Přechodem na UM si vůbec, ale vůbec nemusíš pomoct, možná si naopak spoustu věcí zbytečně zkomplikuješ. Na brigádu bych se vyprdla, nestojí to za ty prachy.

zuzita15
9. říj 2019

@petrastadlerova z vlastni zkusenosti, manzel malou uspi i bez prsa. Kdyz nejsem vecer doma, odstrikam mliko, dostane vecu, odstrikane MM a manzel uspi, takze na to nemusi byt nutne nutne prestavat kojit...

erikajj
13. říj 2019

Tak to také neporadím, jen podpořím, že v tom nejste sama 😉 .uspávám od narození jen kojením, teď je to tedy náročný ty noci vyžaduje prso mít snad nonstop a u toho se hrozně vrtí furt a teď začala i během toho rezignovat a začne mi řvát i u prsu...někdy to je na budku