Jak na vztekající se 15ti měsíční dítě?

endlessblue
7. dub 2010

Ahojky holky, moc prosím o rady a nápady. Donedávna jsem měla doma malou sladkou princezničku. Teď je jí 15 měsíců a začínám z ní šílet 😀 Asi před měsícem se začala hrozně vztekat. Vzteká se prakticky pořád. Když nemůže najít svojí hračku, když jí něco nepodám... když jí něco vezmu... nebo když mi to jenom trvá déle, než by chtěla. Vrcholem bylo poslední plavání, kde protože jsem jí v bazénu nenechala dělat co chtěla.... tak předvedla hysterický oblouk, zmítání se, řev.... mlácení mě... atd, atd. 😠 😠 😠
Ze začátku jsem jí plácala přes zadeček, nebo řekla "NE NE NE, to se nedělá"!!!! nebo "TY TY TY.... ošklivá holčička"...ale všechno marné!!!!!
Kde teda dělám chybu? Vím, že nějaký univerzální návod není... každé dítě je jiné... ale přeci jen bych chtěla slyšet, že nejsem sama matka s "nevychovaným" dítětem 🙂

smajlik
7. dub 2010

ahojky, tak u nás to samé v bledě modrém :D , jste jen o 12 dní mladší než my. Akorát že u nás to vztekací období trvá už asi tři týdny. Přesně to co popisuješ, nesnáší cokoli co začíná na NE a to se nemusí křičet, stačí to slovo :D. To samé když se jí nedaří něco s hračkou nebo tak. U nás si malá lehne na zem a tam srdceryvně pláče, nebo sedí, řve a bouchá se do hlavičky. Nejvíc pomáhá si jí v tu chvíli nevšímat. Odejít z místnosti teda u nás nepomáhalo, ale když se na ní nedívám tak dá za chvíli pokoj. Dokonce bych řekla že poslední 3 dny je zlepšení (začala totiž chodit). Víš kolikrát jsem si poplakala nebo mi tekly nervy že mám doma vzteklé zlobivé dítě? Ale není to tak, je to jen období a uvidíš že zase přejde. Jen přeju pevné nervy do té doby :D

endlessblue
autor
7. dub 2010

Nazdárek Smajli... děkuju za podporu. Takže myslíš, že by pomoho to prostě ignorovat. Když se vzteká, tak jí v klidu oblíkat dál? Já občas mám pocit u toho oblíkání, že bych jí nejradši našupala na zadek co se do ní vejde... ale to by asi nepomohlo. I když já bych si teda ulevila 😀 😀 😀 .... Dneska při cestě z toho bazénu jsem si taky pobrečela.... a to je přitom tak krásnej den 😅

smajlik
7. dub 2010

tak u nás je to jakmile jí položím na přebalovák. Třeba manžel na to nemá nervy a vynadá jí, já už ne (oblíkáme se často protože chodíme 2x denně ven), ona se vzteká, občas jak se odrazí ode mě nohama tak se praští do hlavy o konec přebalováku, ale prostě dělám že nic, mluvím na ní v klidu, to už je taková rezignace typu - tak co, baví tě to? Stejně tě oblíknu ... 😀 . Jí je fuk co jí říkáš protože má amok, ale nedostává se jí té pozornosti co by chtěla, a já jak pomalu mluvím tak mě to uklidňuje právě abych jí neseřezala 😀. Jen si občas pobreč, tomu se nevyhne žádná z nás určitě. Akorát pozor třeba na to bouchání do tebe, to jí nedovol, třeba jí pak hned dej přes ručičku a posaď jí na zem a jdi od ní dál. U nás mě malá začala kousat do nohou, víš třeba když stojím u kuchyňské linky tak ona okamžitě chce ke mě do náruče. Což nejde, tak se o mě postavila a kousla mě. Už to udělala asi 6x, prostě si vynucuje pozornost. Bála jsem se že jí prostě budu muset dát přes rtíky, malinko, ale aby věděla že to nesmí. Naštěstí stačilo právě že jsem jí posadila dál od sebe a když řvala tak jsem jí řekla že zlobí a že si jí nevezmu. A zatím dobrý, přestala.

germik
7. dub 2010

baby, tu si pokecajte 😀 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/obdobie-... ja sa asi zachvilu pridám 😀

endlessblue
autor
7. dub 2010

Jojo, udržet nervy na uzdě.... to je někdy nadlidskej výkon 😒 😒 😒 😀

endlessblue
autor
7. dub 2010

Budu muset zkusit tu mírnou ignoraci a taky se uklidňovat tou pomalou řečí!!!!!!! 😀 Je to síla. Tenhle boj začíná v osm ráno a končí v osm večer. Jojo, mateřská DOVOLENÁ !!!!!!!! 😠 🤐

smajlik
7. dub 2010

endlessblue - u nás se začíná v šest a končí v půl osmé, přestávka po obědě cca hodinku a čtvrt 😀

germik - určitě nahlédnu 🙂

endlessblue
autor
7. dub 2010

Koukla jsem do té jiné diskuze,.... ale tam jsou dětičky trošku starší

smajlik
7. dub 2010

já taky a jsou tam děti starší a hlavně chodící, my jsme chodci teprve od neděle a jen s odstrkávadlem :D

ronecek
7. dub 2010

Ahoj holky, zrovna dneska jsem myslela, co s tím naším vzteklounem. Je mu 17 měsíců. Vztekat se začal asi před dvěmi, třemi týdny. Někdy je to hrozné. S oblékáním máme taky problém, ale taky s vyslékáním. Nechce si nechat rozepnout ani bundičku. O přebalování ani nemluvím. Pořád se mi převaluje a kope do břicha. Přesně jak píšete, nesnáší vše, co začíná na Ne... Začne mě nebo manžela kousat, rozhazovat hračky nebo co má zrovna po ruce. Křičí. Taky kolikrát nevím co s ním.

smajlik, vyzkouším teda tu ignoraci. Protože když jej napomenu nebo něco víckrát zakážu, tak se vzteká a pláče ještě víc.

endlessblue
autor
7. dub 2010

Jojo, asi ten klid v hlase budu muset trénovat 😀 Páč já mám tendenci na malou řvát!!! "NE NE NE, NESMIŠ SE VZTEKAT!!!!!" a ona mě chce pochopitelně přehlušit 😠
Holky, já po tom dni jsem tak vyčerpaná.... že nemám sílu ani večer koukat na bednu.
To je celý den... slyším z obýváku hučení... a v hlavě mi jen zvoní... "Co zas?"????? 😅

ronecek
7. dub 2010

endlessblue, to máš pravdu. Já bývám kolikrát taky moc vyčerpaná. Když malý usne, tak se mi náramně uleví. 🙂 A řeknu si "konečně klid" . S tím jeho vztekem a zlobivostí si kolikrát nevím rady. Ale asi je to fakt období, které přejde. Doufám. Manžel se mi kolikrát diví, z čeho můžu být tak vyčerpaná a ještě mi kolikrát řekne, ať na malého pořád neřvu. Na konci měsíce jdu na laparoskopii, tak si to chlapec užije. Jsem zvědavá, jak to beze mě tři dny zvládnou.

wjerushka
7. dub 2010

endlessblue, tak nám vztekací záchvaty začaly před měsícem. Nemá je teda celý den, ale když mu něco nedovolím (třeba mlátit do klece morčeti) nebo mu seberu něco co najde, tak s emalje vzteká parádně. Ten bazén jsme si prožili dneska, řev a držel se mě takže ze mě pomalu serval plavky. To nevím co dělat, jestli se i s takhle vztekajícím dítětem o něco snažit nebo teda plavání ignorovat a zkusit ho uklidnit 😉 Už mi ted apárkrát vytekly nervy a trochujsem ho lácla přes plínu, ale pak jsme si to teda vyčítala abylo mi to líto.

rymeska
7. dub 2010

Ahoj holky, já se taky přidávám, u nás je to to samé v blědě modrém ... jak píše Smajlík, jakmile vyslovím něco co začíná na ne, začíná řvát. Dokonce mě už zkoušela i bouchnout, když se vzteká, ale to dostala přes ručičky a dala jsem jí od sebe pryč. Pak strašně ječela, ale já jí prostě nechala, dokud se neuklidnila. Ale je fakt, že se to nijak nemírní, poslední dobou by pořád doma chtěla nosit, nebo dělat to co ona chce a jakmile jí nevyhovím je zase zle.
Endle - zrovna dnes jsme byli po 5 týdnech na plavání (marodili jsme, nejdřív ona, pak já, pak zase já 😀 , tak jsme měli delší přestávku, ale nebylo to ono ... na spoustu věcí kroutila hlavou a kříčela ne, že to dělat nebude, nakonec jsme odešli o deset minut dříve, brečela, že se to nedalo vydržet. Taky mám nervy na pochodu, občas na ní řvu a manžel říká, ať to nedělám, že to za to nestojí .. ale jemu se to říká, že ??? No, aspoň, že na to nejsem sami, že nás je více 🙂

Smajlík - ahoj 😀

kjajule
7. dub 2010

Holky koukám nejsem sama...náš malej začal se vztekáním taky tak před měsícem...Jak píšete reaguje na slovo NE, NESMÍŠ apod...nejhorší je že kdž se začne vztekat a řvát protože mu něco vezmu nebo ho napomenu at to nedělá slyzy mu tečou proudem nepolyká sliny takže mu tečou z pusy a začne dělat šílený veci...rozhazuje všechno kolem sebe vyhazuje odpadky z koše, mlátí do všeho co ho napadne...takže u nás nevšímání nepomáhá ale když ho plácnu přes ruce tak je to ještě horší úplně zrudne a občas s ním musím zaklepat aby se nadechnul...jediné co pomáhá je věc mu dát což prostě nejde...
Už jsem odklidila vše co by ho mohlo lákat ale prostě to bych musela vystěhovat celej barák...nejradši má samozřejmě věci co nesmí a když mu je nedám tak si je vynucuje...
Převlékání a přebalování to je kapitola sama o sobě prostě řve dokud ho nesundám z přebalováku ...
Nervy mám fakt na pochodu... ☹
Občas se fakt modlím aby už šel spát a já si mohla na chvilku sednout všechno vypnout a čumět do blba... 😒

endlessblue
autor
7. dub 2010

No to je paráda.... tady na internetu...máme všechny zlobidla... a v reálu mám pocit, že jsem sama mezi dokonalými maminkami s andílky co dělají jen z kočárku páápáááá 😀 😀 😀

Teď jen najít ten způsob, jak to vztekání ukočírovat 😔

brnanda
7. dub 2010

ahojky , my teda ještě na světě nejsme,ale zahlédla jsem tu vaši diskuzi.... já vím,že to je těžké a obdivuju vás, že to snášíte jak teda píšete relativně vklidu.
Mě mamka pořád říká" no jestli to bude p otobě,to si zgustneš si byla nervák "
Už sem slyšela něco podobného od tchýně na manžela 😀 tak se úplně děsím 😀

ale za to vím,že mě máti lapla a šplíchla na mě vodu -nemusela bejt studená - to udělala jednou , že prej nervama nevydržela jak sem s evztekala byla rudá a úplně zbytečně že 😉 lapla mě a v domácím oblečení mě postavila do vany a pustila sprchu a dvakrát na mě hrkla studenou vodu.
Že prej sem zalapala po dechu ,sice mě pak musela převlíknout,ale když šel na mě amok,tak řekla jen vodička a já sem odpovědla " ne odičku ne" 😀 😀 takže toto asi budu praktikovat aji já ,protože vaše nervy asi mít nebudu,protože bych to pak oplakala,co dělám špatně a dávala bych si to za vinu ,že su špatná máma a přitom stím nic neudělá žádná maminak vtu chvíli 😵

brnanda
7. dub 2010

*maminka

endlessblue
autor
7. dub 2010

Jojo, taky vím, že jsem na svůj záchvatík dostala od našich ledovou sprchu. Ale to jsem byla starší. Myslím, že kdybych teď dala malé spršku, tak bude ječet jak na lesy a nebude chápat proč. Ona si totiž zatím vůbec neuvědomuje, že dělá něco špatně. Dává najevo nelibost..... poměrně nelibým způsobem 😅 😅 😅

Já jsem pro pomalou, klidnou řeč,.... či lehkou ignoraci... až povyroste... přijde na přetřes sprcha 😀 😀 😀 🤐

brnanda
7. dub 2010

tak to přeju ještě aspoň patery nervy 😀 😀 😀 😀

brnanda
7. dub 2010

jo a jinak endlessblue- malá si uvědomuje moc dobře,že dělá něco špatně,jinak by to nedělala a bezdůvodně se nevztekala nemyslíš 😉

berenika39
7. dub 2010

brnanda, ono to není tak jednoduchý, jak to vypadá. jsou to emoce, který oni nezvládají, i kdyby chtěli. je to na jejich nevyvinutou nervovu soustavu prostě moc, funguje to až někde na hormonální úrovni, tak se to prjevuje takhle. ale fakt je, že i když o tom vím hodně, je mi to občas platný jak .....teorie je krásná věc, ale praxe mi nějak pokulhává 😀 😀 😀

brnanda
7. dub 2010

teda jestli mě toto bude čekat ,což asi jo,protože asi si tím musí projít každej , tak budu potřebovat dva ty kýble na nervy 😀 😀 😀 a nebo večer lahvinku vína 😀 😀 😀 😀

brnanda
7. dub 2010

mám kamarádku,která má dneska 3letého chlapečka* byla to maminka roku!v našich očích 😀 řečeno,
jednou byli u nás a já seděla na zemi ,do klína mi vtu chvíli vlítla i jesska- bude mít dva roky fenečka a my seděli jak přiřezané,když sem poprvé viděla, jak Davídek měl obtisknutou ruku na tváři .
A pak zní vypadlo, že už prostě nemůže co on zkouší a pod. a konečně si přiznala,že je taky jen člověk -od tý chvíle sem pro ní měla vždy připravené pivko -samozřejmně nealko, ale dala bych jí klidně i panáka 😀

kjajule
8. dub 2010

brnanda: tak na tu sprcvhu bych teda zas nervy neměla já...ty jo neumím si představit že bych ho vzala sprchou... 😖 už sem to taky slyšela ale fakt na tohle nemám...navíc se bojím že by pak tu sparchu bral jako za trest a momentálně sem ráda že koupání má moc rád a vyhraje si ve vaně...

endlessblue
autor
8. dub 2010

Tak hlásím, že jsme vzhůru hodinu a zatím bez vzteku. To přijde 😀 😀 😀 😀 😀 Už od rána trénuju klidný hlas 😅

momin
8. dub 2010

ahoj holky,s tou vodou to delali i nasi znami.. a meli to doporucene i od lekarky..sice az od nejakeho veku-ted vazne nevim od kdy-urcite NEv roce.... 😅 . . . ten jejich maly se dusil jak se vztekal,uplne stracel dech a nemohl ho popadnout...
Mame taky vzteklouna..nekdy se zakasle,jednou se uz pozvracel jak se vztekal..takze ignorace u nas nefunguje..on to vazne dozene do takoveho extremu ze se pozvraci a na to ja nemam.. tak se ho snazim zabavit necim jinym-nez tim co zrovna tak strasne chce! A mluveni na nej klidnym hlasem taky nekdy zabira....jenze to vzdycky nedokazu..... 😅 😎

endlessblue
autor
8. dub 2010

Tý jo..... to jsou dárečci, že???? I blinkat ze vzteku 😅 😕

kjajule
8. dub 2010

jj to mluvení klidným hlasem občas pomůže...ale jen jednou z deseti... ☹
přítel říká že mám svatý nerva protože na malýho teda moc neřvu snažim se spíš říci něco důrazněji ale uplně to stačí na to aby spustil záchvat vzteku... 😠
ale teda kolikrát když už toho mám plný kecky tak se taky neudržim ... 😅
u nás je to spíš že třeba dva tři dny zlatíčko nebo tak jednou se zavzteká a pak třeba den dva v kuse nedělá nic jiného než řve... ☹
je to spíš asi jak se zrovna vyspí... 😒

ronecek
8. dub 2010

kjajule, 🙂 taky jsem to ze začátku zkoušela klidným hlasem. Ze začátku to pomáhalo, ale teď ani náhodou. Kolikrát čtu články, jak se chovat k dětem, jak je ignorovat a nekřičet. Ale někdy se to fakt nedá, že zakřičím. Pak, když se rozbrečí, tak je mi zase líto, že jsem na něk křičela a chce se brečet i mě. ☹