Jak na vztekající se 15ti měsíční dítě?

endlessblue
7. dub 2010

Ahojky holky, moc prosím o rady a nápady. Donedávna jsem měla doma malou sladkou princezničku. Teď je jí 15 měsíců a začínám z ní šílet 😀 Asi před měsícem se začala hrozně vztekat. Vzteká se prakticky pořád. Když nemůže najít svojí hračku, když jí něco nepodám... když jí něco vezmu... nebo když mi to jenom trvá déle, než by chtěla. Vrcholem bylo poslední plavání, kde protože jsem jí v bazénu nenechala dělat co chtěla.... tak předvedla hysterický oblouk, zmítání se, řev.... mlácení mě... atd, atd. 😠 😠 😠
Ze začátku jsem jí plácala přes zadeček, nebo řekla "NE NE NE, to se nedělá"!!!! nebo "TY TY TY.... ošklivá holčička"...ale všechno marné!!!!!
Kde teda dělám chybu? Vím, že nějaký univerzální návod není... každé dítě je jiné... ale přeci jen bych chtěla slyšet, že nejsem sama matka s "nevychovaným" dítětem 🙂

jeane
10. dub 2010

😀 pardon ne 109 minut ale 10 minut ale i to bylo dost

sluninka
11. dub 2010

ahojte, tak i já se přidávám s malým - velkým nervíkem... Naty se vzteká, dupe, začíná se válet po zemi a ještě se kouše do rukou... kdykoliv, kdekoliv... doma se tomu zasměju, ale jak jsem mezi lidma, tak nevim co s ní... ignorace a odtáhnout z dohledu 😀

kjajule
11. dub 2010

tak musím zaklepat oplácení štípání celkem funguje vždycky když mu to oplatím tak se zarazí a kouká...mě přijde že to ted nedělá ani ze vzteku ale spíš že si to neuvědomuje když mě třeba jde pomazlit nebo tak tak prostě hrozně zabere a stiskne...občas to prostě nedělá naschvál ale bolí to stejně takže mu to oplatím a už to podruhé neudělá...tuk tuk zaklepu... 😎

jinak u nás dneska proběhlo vztekání na ulici když jsme šli domu nechtěl tak si lehnul na zem před bránu... 😒 ležel s hlavou zabořenou ve těrku take ignirace opravdu nemohla být...musela jsem ho zvednout... 😒 chvilku se vztekal a pak ho to přešlo...

jeane
12. dub 2010

jj,. nekdy ignorace nejde. taky kdyz se vali a hulaka, tak ji proste vezmu do ruky, chytim ji tak aby me nemohla kousnout a jdeme. Jeste mame rpobelm s cucanim palce... takze kdyz je rozcilena, tak si pak vrazi palec do pusy, a ten ma samozrejme spinavy....kdyz jdeme z hriste...t akze taky moc prima
zatim nestipe....tak nevim, kousani neoplacim 😖

rimmel
12. dub 2010

jeane ved jej mozes rucicky umyt ked sa dohra 😀

pajusak
20. dub 2010

Ahoj maminy, potřebuji také radu. Nevím jak na vztekající se 13 měsíční dítě. Je to fakt šílený. Od mala byla dcerka brečavé dítě, člověk si pořád říkal, že až ji bude rok, bude to lepší, ale příjde mi, že je to čím dál horší. Kdykoli není po jejím, začne se vztekat, brečí, ale to by člověk pochopil, problém je v tom, že se na mě vrhne a začne mě zuřivě kousat. Přičítala jsem to k růstu zubů, ale zuby se ji vyklubaly a dělá to dál. Je schopná se zakousnout i desetkrát za sebou. Když ji dám přes plínku, nepomáhá to, ani říkání to nesmíš, ne ne, to se nedělá, ty ty ty, prostě nic. Někdy se třeba vzteká i 2 hodiny, chvilku dobrý, pak ji něco málo naštve, hází věcma a jen jak jsem poblíž už se na mě vrhá. Vůbec nevím co s tím. Každá maličkost ji rozhodí, takže každou chvíli je řev. Má některá mamina takové zkušenosti nebo radu, jak na ni? Dávat přes zadek se mi ji moc nechce, protože to stejně nepomáhá. ☹

apfele
20. dub 2010

Ahoj, u nás období vzdoru a vztekání se začalo v 15. měsících - při jakémkoliv zákazu kousal nebo plácnul rukou do obličeje. Když mě kousl nebo uhodil, tak jsem ho pevněji chytla za zápěstí a důrazně mu řekla, že se to nedělá. Dnes mu je 19.měsíců a už nekouše ani neplácá. Někde jsem četla, že dítěti by se to rozhodně nemělo oplácet, tak jsem se toho držela. Dítě zkouší co si může dovolit, takže rodič musí stanovit hranice kam až může dítě zajít.

sylvka
20. dub 2010

Ahojky,martin měl dneska záchvat vzdoru,jak blázen...viděl že babička s dědou se kterejma bydlíme,nejsou doma a řval jak tur.10m.jsem to vydržela,snažila se ho zaujmout něčim jinym,pak jsem ho pět minut nechala a když pokračoval,plácla jsem ho na zadek a zavřela do obýváku a šla mýt nádobí.chcíli řval,pak začal nakukovat co dělam a smát se.prostě musel pochopit,že se nebude každej řídit podle něj.to by za dva roky taky mohla babička jezdit pro pečivo v noci...já svoje dítě miluju,ale nenechám si ho přerůst přes hlavu.pajusak,kousat bych se teda nenechala,plácla bych jí aby to cítila 🙂 třeba na martínka ňáký domlouvání neplatí vůbec,taky se mi dřív stávalo(když byl ve věku anetky)že mi jednu natáh,tak jsem mu řekla že se to nedělá a pokud to dělal dál,tak jsem mu dala na zadek a pochopil hned.teď už s tím problémy nemám.já nejsem pro mlácení dětí,ale když vidim že 2leté dítě na pískovišti dá mámě facku a ona nic,to se mi taky nelíbí.jak píše apfele,stanovit hranice...

efkas
27. dub 2010

ahoj maminy,asi si dokážete představit,jaký balzám na duši 😀 bylo pro mě objevení této diskuze!Vše jako přes kopírák 😠!
Dnes už jsem byla nucena volat přítele,at přijde dřív z práce nebo malou snad ,,zabim"
Poslední týden měla virozu,takže se nám to ještě násobilo.Jinak to se zlobení a vzdor dalo ještě snášet.Ale prý je to normální,že nemoc tomu ještě dost přidá.
Přítel to nazval PRVNÍ PUBERTA,tak at je rychle za námi 😎.
Jen je mi líto,že nemám kámošku se stejně ,,pubertálním" dítkem.Lépe by se to snášelo 😉
Pevné nervy a hodně lásky těm malým lumpům 🙂!

tomkas
27. dub 2010

Ahoj holky se vztekajícími se dětmi 😀 je to docela záhul,co?? I my máme co dělat s tím naším prckem,jen nám do toho rostou stoličky,takže je to pro nás radost dvojnásobná 😅 😅 brzo nám bude patnáct měsíců a na cestě máme další miminko tak si umíte představit jak se začínám pomalu děsit toho jak mě prcek bude bombardovat svými výbuchy až mu nebudu moci bý ihned k dispozici 😀 jinak souhlasím s tím,že je dobré necha je v klidu se vyvztekat i přes to,že to někdy hraničí s úrazem!!!Kolikrát se tedy musím smát když vidím jak se chudák malej otlouká,ale co nadělám?Jakmile na něj promluvím je to jen horší,nekončící příběh.Jak píše Efkas pevné nervy 😅

berenika39
27. dub 2010

ahoj, dobrá zpráva.....u nás ve 20ti měsících pomalu, ale jistě obrat k lepšímu!!!!! přestal se vztekat, nemá takové ty záchvaty 😉 😉 😉 , nechá si všechno vysvětlit, je to fuška, ale jde to. to jen pro povzbuzení......
už znám ty situace, kdy se čertil snažím se tomu předcházet, a on sám už ví, že to k ničemu nevede, když vřeští, tak třeba dostal rozum. jen doufám, že to není klid před bouří... 😀

lumixii
1. čer 2010

ahoj, tak já se musím přidat k jednomu názoru tady.. mám strašnýho vzteklouna tady.. a mám pocit, že i nejmladšího... v zteká se mi takle už nějaké 3 měsíce.. a můžu říci, že ignorace na něj opravdu nezabírá.. řve o to víc, až tak, že začne blinkat a nebo se dávit..kolikrát jsem ho musela vzít a odnést ho honem do koupelny a vlažnou vodou, néé studenou.. mu omýt obličej aby se vzpamatoval a začal zase normálné dýchat .. kolikrát je to fakt nadlidský výkon ho sklidnit.. je pravda, že občas, vážně že občas na něj platí ho zabavit něčím jiným.. jenže někdy je v takovém vzteku, že s tím mlátí, kolem sebe mlátí.. takže bez úspěchu..
Jak jsem tady četla někde výš... tak je pravda, že tyhle stavy mívá častěji, když je hladovej, nevyspalej, když je nevrlej.. apod..
Jenže to mě ted napadá, až když jsem si to tady taky přečetla 😀

vikula
13. čer 2010

Ahojky tak toto období vzdoru máme teď taky ☹
Většinou je to dopoledne a pravda je,že je ospalej.Ale i přes den se nedokáže zabavit tak jako dřív.Když ho chytne hysterák tak je to většinou,když mu nechci nechci půjčit nebo dát.To většinou je takovej rachot 😝 Také hází třeba motorkou,když mu nejede apd...Nebo když nejdu hned ven.Potřebuji pobalit věci a to je něco.Já to většinou řeším,že ho nechávám být,ale on se po mě pořád plazí a chce pochovat.Mám ho omotaného kolem nohy a nemohu nic.Tek ho vezmu za ruku a odtáhnu někam vedle,ale za chviličku je zpátky.Dnes jsem ho vrazila do postýlky a nechala ho tam....Jinak byl vždy moc hodné miminko,hrál si sám a moc neplakal.
TAké jsem četla,že dávat na zadek by se nemělo,že to berou tak,že je to normální a proto to dělají,ale taky nevydržím a plácnu ho přes ruku a to většinou když něco hodí!!!! a přes zadek,když ho nemohu přebalit 😕 Ale u nás se to stupňuje a nezklidní se.Tak když mám pocit,že už je to kapku lepší vezmu ho a přivedu na jiný myšlenky.Jinak je teď zase mamánek a jak mě nevidí tak pláče.V noci špatně spí a kolen druhé se vzbudí a v postýlce neusne-řve jak tur.TAk ho musím vzít k nám do postele.Má už přes měsíc svůj pokojík a nikdy se spaním problém neměl.To jsem věděla,že ho uspávat a brát do postele nebudu,ale ted to jinak nejde.Bydlíme v paneláku a nemohu ho nechat řvát dvě hodiny☹
Vůbec to nechápu stojí v postýlce a hrozně pláče jako kdyby se bál.Chytne ně a drží táák pevně.Cca za měsíc se budeme stěhovat do baráčku tak doufám,že tam bude spát už sám....

meleri
14. čer 2010

čaute holky, mám to to samé s malým....dneska mi udělal scénu v centru města, protože začal šlapat do hovna tak jsem ho vzala a klasika, luk, řvaní, smýkání po zemi, pohledy lidí typu co je to za rozežranec...ach jo....
já jsem četla že prý dobře zabírá odvádění pozornosti, např jééé hele podívej se na nebíčko jaký tam letí krásný ptáček....tak jsem to zkusila a zabírá to a když ne tak řve dál, a v tomto případě kniha radí prý nechat být, nevšímat si že ho to brzy přestane bavit..

zkoušela jsem řvaní, plácání po ruce, nebo po zadku, ale bylo to ještě horší...křičet teda nepomohlo vůbec, plácání taky ne...ale občas ještě zařvu když dělá opravdu něco co nemá a v tomto případě to většinou zabere...ale jinak furt vysvětluju a snažím se pěkně na něho, ale máte pravdu je to o nervy!!!

berenika39
14. čer 2010

@meleri jediný, co mě pomáhalo, bylo říkat si, že to přejde, že to není výchovou a přístupem, že to prostě tak je a není to napořád. petra to přešlo po třech měsících, skoro úplně. jen to vydržet s nervama, fakt.

momin
14. čer 2010

@meleri zacal slapat do hovna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 hodne si me pobavila... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

U nas dat na zadek taky nefunguje... Dan rve porad stejnea jeste k tomu zacal bit me. Takze od toho sem vazne upustila...
Ignorace je nejlepsi! Ale nedokazu to venku,doma jo..ale doma se taky prestane vstekat vzdycky rychleji. venku to ma vazne hystericke zachvaty .... 😒 😠 🙄

meleri
14. čer 2010

bereniko dík za uklidnění! já měla pořád pocit že jsme na něho moc hodní, a že jsme něco propásli a tak jsme se snažili přitvrdit, a bylo to ještě horší..bohudíky vidím že je na tom hodně lidí podobně.....já si myslím že nejhorší bude puberta!!! a do té je ještě daleko bohudík.

meleri
14. čer 2010

momin,

jo!!! jako do psince, teda aspon doufám že to nebylo lidské.... 😅

právě ! když jsem mu dala na zadek tak měl pak tendence mě bít, tak jsem od toho upustila a od té doby mě už nebije..taky sem mu řekla že máma se nebije že se pohladí...akorát mě štve že často bije sám sebe rukou do hlavy...
jo to máš pravdu venku je to nejhorší! hlavně když jde nějaká stará babka kolem....

momin
14. čer 2010

@meleri Kdyby ty babky tak blbe nekoukaly... Stalo se nam ze Danovi i nejaka cizi babka rekla "copak se deje?Copak ti udelala maminka....." a neco v tom smyslu mlela dal....
No maly dostal samozrejme jeste vetsi vztek a zacal se bit-nastesti se zatim nebije do hlavy-ale po brisku nebo po nozkach.... 😒

berenika39
14. čer 2010

hlavně tě můžu ubezpečit, že neexistuje nic, co by 100% fungovalo vždy a za všech okolností, já jsem to vychytávala podle situace, doma ho odvedla mimo můj dohled, veknu popadla a zmizla z dohledu okolí. snažila jsem se to hlavně neřešit, zní to sice divně, ale ono nic nefunguje, na zadek - pak to dělá i on, domlouvání - rozpálilo ho ještě víc, zakřičet - ječel jak siréna, utišit stejně nešel. tak jsem mlčela, konala nejnutnější, aby se mu nic nestalo a nezavolali na nás sociálku. fakt totální ignorace těch záchvatů se mi osvědčila nejvíc.
@meleri

meleri
14. čer 2010

momin
jo někdy je to na bednu lidi vždycky přijdou když je člověk nepotřebuje...taky se i to stalo při té scéně přišla nějaká ženská a hned paní šlapete si po pásech (měla jsem zrovna na sobě nosítko a bylo otevřené takže jsem ty popruhy měla až u nohou) bylo to od ní pěkné sice ale já si ho do nosítka umím dát sama a pomoc mě spíš obtěžuje a taky takové pohledy jako co je to za modu kde máš kočárek ženská....vysvětluj že na nádraží je x schodů a že s kočárkem si záda lámat nebudu..

to je mi líto ale to je asi lepší než po té hlavě asi....prý se to má říct pediatrovi když se dítě bije, já byla u normálního dr. a ten mi neřekl nic, jen že je to normální že to přejde.....🙂

hancazivocich
15. čer 2010

ahoj, moc děkuji za tohle téma!! Včera jsem byla uplně s nervem zralá na obleček se zapínáním vzadu 😅 😕 Celý den protivka, vzteklina, hryzalka.........Jdeme ven, potkáme babičku a mně prostě přišlo, že od týhle chvíle prostě jenom naschvály! Letí za psem, ten bez pána, táhnu jí pryč, nechce jít, šoupnu do kočáru, vylézá, pes odběhl, začla zdrhat za ním.. Rozvázala se jí tkanička, zavazuju, rve mi vlasy - za vydatnýho dohledu babičky asi sto metrů od nás. Holky, mě tak tekly nervy - máti nepopošla ani kus naproti, madam se šprajcla, tak jsem jí víceméně táhla - jinak by sebou švihla. Pak dojdem k máti - nasupená, protože děláme divadlo celýmu sídlišti, hodí si tašku s nákupem do kočáru, že malou vezme za ruku, jenže ta s ní jít nechce, lítá kolem... Máma jí seřvala, sprdla i mě..... Pak jsem jí dala do kočárku, byl klid, jenže máti ať jí vyndám, ať šlape - chtěla, aby všichni viděli, jak ,,babičkuje". Malá se šprajcla, s ní za ruku nepůjde. Nakoncec šla se mnou, pak jsem jí pustila, normálně jde u kočárku, nee - letěla pryč... Máma se na ní sápala, že jí seřeže (vím, jak by to dopadlo, mám to v živý paměti dodnes), tak jsem jí radši plácla já.... Řev, že chce dudu a kváka - má hračku, ani jedno jsem jí nesměla dát... Přestávám to zvládat - vím, že jí rostou najednou tři zuby, pak se nesnáší s mojí máti (ta na mě řvala, že by s ní nejradši třískla o zem!!) , já to zas obulela, udělalo se mi zle tak, že domů nás musel odvézt táta.......

Holky, já chápu, že malá byla včera zralá ,,na ránu", ale dycky je to horší, když jsem unavená, umordovaná, ona to snad vycítí či co - např. v těch vedrech to byl masakr. Taky mi máma pořád předhazuje nevl. synovce - kterej má autizmus - že k tomu taky spějeme! To ale není fér - malá pěkně mluví, je šikovná (alespoň podle dr., akorát je živější a bolesti a bebička si ventiluje tímhle tím)..... Mám to odpozorovaný ...
Prostě já k našim zas nějakou dobu nepůjdu, jinak bych se nechala vyprovokovat k ,,výchově", na kterou bych pyšná nebyla..........

Minule jsem na ní zařvala, rvala si na hlavu knížky z knihovny, měla jsem strach, že to na ní sletí, otočila se ke mně, udělala tytyty, řekla pššt, není píp - jako ticho, neslyším ptáčky! 😠

A máma mi včera řekla, že je jí z nás zle, že nad námi radši ani nepřemýšlí, že by se jí z toho udělalo zle!!
Já si živě pamatuju její výchovu - kdy kvůli každý kravině jsem byla řezaná, třískla se mnou klidně o futr, atd... Nechci být taková, chodím to rozdejchávat do vedlejší místnosti...

akras
15. čer 2010

@hancazivocich k tvé mamce nemám slov 😠 neposlouchej ji a asi fakt nejlepší bude, když s ní nebudeš v častém kontaktu...to já už bych se asi zhroutila, mít takovéhle kecy na krku 😠
To, co tvoje holčička, myslím, občas dělají všechny děti - víc či míň. My, když máme den, tak bych si šla taky hodit mašli, ale babičky máme bezva, tak tohle řešit nemusím, zaplať pánbuh.
Vydrž a matce řekni pěkně něco od plic (i když asi je to těžké, když je to mamča,co?) 😒

misi78
15. čer 2010

Ahoj tak malej ma zitra 16 mesicu a je to des. Dneska se blbe probudil a vyplivl mi jidlo na zem a pak rval a vztekal se, kopal nohama. Tak jsem ho nechala se vztekat na zemi v pokojiku, vydrzelo mu to 20 minut, uplnej amok.
Pak zas v kocarku, ze tam nechce byt, vzpinal se jak blazen, kdyby nebyl pripoutanej vypadne, no vsichni hledeli. Jsem z toho na masli nikdy se tak nechoval, toto je strasny.

musko
15. čer 2010

@hancazovocich
Je to Tvoje dieta a Ty si jej maminka - Tebe verí, Ty si pre nu ten najdoležitejší človek, Ty si tá opora. Ta vieš, ako na nu - takže maminke slušne vysvetli, že si to budeš riešit po svojom, jej metody sa Ti nepáčia a hotovo. Diet v takom stave aj tak nevníma, najlepšie si je nevšímat si ho, ale v Tvojej situácii to nešlo, ale naplácat nemá zmysel.......
Deti si vobec testujú hranice na svojich najbližších, na tých, ktorým veria, lebo ak to ani s nimi ustoja - tak to aj to dieta ustojí potom v živote ......

luthien.k
15. čer 2010

Ježiš tohle raději nečíst, co nás čeká 😅 Já jsem si naštudovala od dětského psychologa Matějčka v podstatě to, co dělá @berenika39 - hlídat, aby se dítěti něco nestalo, odvést ho někam stranou, ale nechat ho, nevšímat si ho, nebít, neječet, nevyčítat, nevysvětlovat, nerozebírat. Nervová soustava je holt u nich ještě nazralá, takže ten amok nedokážou ovládnout... No jsem na sebe zvědavá, až nám to nastane 😀
@hancazivocich, tak Tebe je mi fakt líto, dítě máš vzteklé normálně, ale matinka je na ránu.. 😠

hancazivocich
15. čer 2010

No právě! Několikrát jsem se jí snažila vysvětlit, že malá je moje, svý si vychovala, tak ať nás nechááá. Dokonce jsem s ní přes 14 dní nemluvila - právě kvůli těm řečem - neumí pořádně jíst (nejlépe příborem), má dlouhý vlásky, není na kluka, oblečení má každou chvíli jiný, nepřevlíkám jí 3x denně - kvůli pidiflíčku (na chalupě, kdy se válí po zemi, loví se se psem, lítá s jídlem...To fakt odmítám - od toho má na sobě věci na chatu. Jo a stříhá mi kapucky u jejího oblečení!!
Protože je nesnáší.. CHlap se na ní chystá, ale ona se před ním zatím drží....
Nevím, většinou malou zvládám, před tetou i kamarády je to i celkem v klidu, chválí si ji... Že je správnej Ďábel. Ale tyhle nárazovky a ty kecy... Já....já prostě nemůžu... Nejhorší je, že mi pořád vyčítá, jakej z ní roste rozmazlenej fracek - že si s ní užijeme. No, je to náš problém - nemyslím si, že má volnou výchovu, ale tyhle kecy mě děsně deptají - pořád jako přemejšlím, co dělám špatně. Vaří ve školce a mám doma přednášky o tom, co tam dělá který dítě - jako naše holka! Málokdy řekne Kristýnka nebo malá.. Nejhorší je, že jsem na malou většinu dne sama - tak se do mě takhle pouští.. Chjo.

musko
15. čer 2010

Doporučujem knižku Respektovat a být respektován - hlavne koli komunikácii s máti a Jak mluvit aby nás děti poslouchaly + jasné Matějíček - ten hladí dušu - dospelácku aj detskú
hancazivocich - Ty si to zrovnaj v hlave a prijmi tú situáciu - že si matka a robíš pre svoje dieta to najlepšie, čo možeš a ked sa Ty vnútorne vyrovnáš, tak Ta maminka nevytočí.....

akras
15. čer 2010

Hani, to jsem ještě neslyšela - stříhá kapucky jo? Úplně se mi zdá, jestli není mamka nějak psychicky nemocná, promiň, ale to už mi přijde fakt síla. Ale jí už asi nezměníš, tak bych se jí co nejvíce stranila ☹

A to, že to malá dělá , když jste s ní, je jasný. Děti to vycítí, jak napětí maminky, tak nepřízeň babičky. Naše Bára je taky nejvíc protivná, když jsme nervozní já, to je pak o 100% ufňukanější, furt se na mě věší a kvílí.
Naše nejhorší vystoupení bylo, když jsem ji odmítla dát koště, tak začala mlátit hlavou o skříň a pak bulela ještě víc, že se majzla... hned jsem ji vzala pryč a dala na bezpečné místo...už to teda nikdy neudělala, ...zatím. Několikrát jakoby ve vzteku taky mlátí hlavou, ale jakoby do vzduchu, no už taky vím, na co si dát bacha - odnesuji doprostřed pokoje, tam ji nechám (stejně jen leží nebo sedí, takže se zatím nikam nepřesunuje, aby si mohla ublížit) a ignoruju....totálně, dokud se trochu nezklidní. Pak ji nabídnu pití a to ji většinou zklidní a pak ji chválím, jak se hezky uklidnila.

Mám pocit, že my to máme tak nárazově 3 dny bezva, všechno OK, vztek tak 1-2x denně, ale v menší míře a pak jeden den hrůza, kvílí, vzteká se u všeho...
Ale mám pocit, že teď, jak můžem být víc venku, tak je to lepší, venku ji to baví a pokud se kvůli něčemu vzteká, celkem rychle ji to přejde - narvu ji do kočárku a během několika minut je klid.

Mně samotné nejvíc pomáhá, když jsme venku, tak to přiměřeně nahlas komentovat jako: No, Báro, tady prostě být nemůžeš, udělala bys bác, nedá se nic dělat. Asi se budeš muset vztekat, nic jiného ti nezbývá. Prostě to nejde. Říkám to absolutně klidným hlasem a tím se uklidňuju i já, abych nevylítla zbytečně. A ostatní čučilové tak taky vidí, co se děje, že se mi dítě neprohýbá do luku jen tak..... a taky dodávám: já vím, že tě to štve, ale musí to být, je to nespravedlivý, já bych se taky zlobila....

Než jsem to začala dělat takhle s tím komentováním, tak jsem to dusila v sobě a pak se zbytečně vynervila. Teď si myslím, že všechno řeším s větším klidem.....

takže. dělají to fakt všechny děti, všichni si tím projdeme, nic špatně neděláš...jen máš navíc ten boj s mamkou. Ale nedej se přesvědčit k nějakým radikálním změnám, dělej to tak, jak cítíš a snaž se aspoiň v tomto období vzdoru malé omezit kontakt s mamkou. Protože to je fakt na Chocholouška 😒

hancazivocich
15. čer 2010

Děkuji!!!!!!!!!!! Moc.......
Ona je psychicky fakt.... Je trošku diktátor, když jsme jako malí s bráchou chtěli - někam jít - oslava narozenin, slučák, nebo něco nemůžu si rychle vzpomenout. Třeba já se učila na maturitu, do toho hlídala synovce, měla jsem ho pořád - odmítla jsem jet s nima na chalupu - pracovat, potřebovala jsem se učit. Neexistovalo - začla vyhrožovat tím, jak jí zabiju, že skočí z mostu, jakej jsem nevděčnej parchant a takový... Já většinou cukla. brácha nikdy. Já cukám až teď - když jde o malou. Budoucí švagrová o ní prohlásila, že je blázen.....
musko - já zvládala s malou i komplikovanější situace relativně v klidu..... Jenže až teď - včera, to nějak nešlo........ Ty řeči a tak...Se vztekem se poprat umím, s nenávistí ne.....