Jak na zácpu u miminka?

beruska1979
15. kvě 2008

Ahojky,

Mam skoro 5.mesicni holcicku a posledni 3 dny nekakala. Pred tim kakala tak 3krat denne, od narozeni do cca 3 mesicu i 8krat. Dala jsem ji cipecek, to hoodne pomohlo, ale dnes znovu cely den nekakala. Nechce se mi zase pouzit cipek a tak bych rada vedela, co s tim, jestli existuje nejaka babska rada 😉 Slysela jsem, ze pomaha odvar z ovesnych vlocek, ale nevim, jestli to neni na prujem.

majkeela
15. kvě 2008

ahoj berusko, a je malá kojená nebo na UM?

beruska1979
autor
15. kvě 2008

Je kojena. Ale asi pred 14 dny mela o vikendu trochu UM, protoze jsem musela odjet. To ale kakala normalne, az ted posledni 4 dny se proste rozhodla nekakat.

cherub
15. kvě 2008

berusko a proc myslíš že má zácpu? prostě jen toho nemá moc na vykakání, všechno zpracuje 😅 Nikolka asi od 6. měsíce kaká jednou za 2 dny 😉

Ale pokud se jedná o zácpu a stále kojíš, tak zkus sníst trnkový kompot a vypít i tu šťávičku. U mě to tak zabralo, že se Nikolka pokadila naprosto neuvěřitelným způsobem 😀

ria80
15. kvě 2008

Kdyžtak zkus dát napít teplé vody.Svestky nebo svestkovou štávu,jestli nekojíš.Cípek jen občas.Ten odvar ne,obsahuje lepek,pro tak malý miminko v žadném případě! 😲

ria80
15. kvě 2008

Nop jasně,zkus si vzít ty něco projímavýho.ALe kojený miminka nemusí kakat i několik dní.

beruska1979
autor
15. kvě 2008

cherub: je fakt, ze se nemusi hned jednat o zacpu. Hodne ale prdikuje, ale brisko ji asi neboli, protoze si nestezuje. Nevim, kolik dni mam pockat a zacit jednat, treba s tou trnkovou stavickou🙂

majkeela
15. kvě 2008

berusko - já jsem měla zkušenost - malá kojená - měla jsem málo mléka, přikrmila jsem UM - malá mi 9! dnů nekakala. Volala jsem ihned lakt. poradkyni - ta řekla že u kojeného mimi je to naprosto v pořádku. Hodně prděla, takže střívka průchodné. Po 9 dnech se vykakala sama. Čípky mi také nedoporučila... Jinak souhlasím s holkama - zkus ty sníst projímavé věci - např. ty švestky a masíruj malé bříško...

cherub
15. kvě 2008

berusko, chytré knihy i doktoří uvádí, že kojené děti nemusí kakat až 10 dní a teprve po tom se může jednat o problém a má se vyhledat lékař 😉 Uvidíš, že to bude v poho 🙂

beruska1979
autor
15. kvě 2008

cherub: tak to jo, budu moct klidne spat🙂 Akorat je divny, ze pred tim kakala tak casto... No, asi uz je velka holka a ne zadny prutokac 😀

cherub
15. kvě 2008

berusko tak tak, velká holka se z ní stala 😵 Taky jsme kakali i 8x denně a to bylo něco, fakt průtokáč 😀 Jsem kojila a ona zároveň kakala 😀 😀 😀

ivulinda
16. kvě 2008

nejlepší kapky na kakání jsou SABSIMPLEX!PO TOM SE VYKADÍ HNED 😀

ivulinda
16. kvě 2008

ale mi problémy s kakáním nemáme

beruska1979
autor
16. kvě 2008

Tak jsem volala doktorce a rikala mi, ze ji musim dat cipek, aby se neucpala. Ach jo, tak fakt nevim..... Dneska zkusim trnkovy kompot, snad to pomuze....

ivulinda
16. kvě 2008

tak to zkus s těma kapkama a uvidíš za to nic nedáš

kacka.va
16. kvě 2008

no já bych to s tou "zácpou" neviděla tak bledě. Pokud je dítě kojené, tak nemusí kakat třeba i týden, což je důkaz toho, že všechno mléko zužitkuje a dobře ho tráví. Já to vím od kamarádky a i mě na to v první poradně upozorňovala paní Dr.

varfa
16. kvě 2008

Co to je za blbost s tím čípkem?Matuška mi asi od šestého týdne kadí jen jednou týdně.A rozhodně nemá zácpu,prostě jen zužitkuje všechno mlíko,je kojený.Když se to stalo poprvé,tak jsem byla taky vyjukaná,tak jsme šli k doktorce,která mu strčila rektální rourku do zadečku a řekla,že by se vykadil i sám,ale tak za dva dny,což by bylo po devíti dnech.Je to prý naprosto v pořádku,jen jsem si tu rourku musela koupit domů a kdyby nekadil zase tak osm dnů,tak jí mám použít,ale zatím jsem nemusela a ani se nemá použít dřív,protože si na to mimča můžou zvyknout a pak by sama tlačit nechtěla.Já vím,že nejsem doktorka,ale čípek malý nedávej.

ina.b
16. kvě 2008

Malá je kojená jen částečně a částečně přikrmovaná. Příkrmy jí asi trochu zabetonovaly. Nekakala sice jen 3 dny, ale asi jí hodně bolí bříško, protože se kroutí, nadskakuje a křičí, až je mi jí líto. Zkoušela jsem teplou koupel, vlažnou vodu k pití, sab simlpex, teploměr do zadečku ale fakt nic nepomohlo 😔 Volala jsem k doktorca a tam mi poradili odkrojit kousek másla a použít jako čípek. Tak jsem to zkusila, ale zatím žadný výsledek. Malá se zatím pláčem a naříkáním unavila a usnula. Tak uvidim, co bude, až se vzbudí 😨

marcim
16. kvě 2008

Berusko-před asi 2.měs.jsme měli podobný problém.Byla jsem z toho docela vedle,protože do té doby to bylo skoro v kažké plíně.Po 2-3 dnech,když nic neudělal,se chudinky vždycky tak kroutil,až mi ho bylo líto. 😢 Pak jsem přišla v čem byl zádrhel.Měli jsme omáčku a v té byly houby.Zkusila jsem to pak ještě jednou a bylo to ono.Do týdne se to pak zase upravilo do původního stavu.
Tím jsem chtěla říct jestli si třeba nezměnila nějak svůj jídelníček,nebo nezařadila něco,co jsi při kojení ještě nejedla. 😉

llucinka
16. kvě 2008

Berusko: taky bych čípky nedávala, mě malý taky nekakal třeba několik dnů, pak jsem buď vypila švestkovou šťávu nebo později, když jsem začala ořikrmovat, stačila švestka jablko od frutapury 😉

mysulka
16. kvě 2008

U nás na 100% funguje, když já zbaštím lněné semínko, které přeleju převařenou vodou a tak 30 min. odstáté a mám na 150% jistotu, že se mi prďolka vykadí 😉 a je to přírodní.

beruska1979
autor
16. kvě 2008

Holky, tak jsem si koupila svestkovy dzus, tak jsem zvedava. Ma se pit rano na lacno, tak uvidime. Akorat nevim, kolik mam vypit, abych se pak neulitala🙂, nebo nevyvolala Ticine nejaky prujem....

ivulinda
17. kvě 2008

myslím,že zbytečně plašíš!

beruska1979
autor
17. kvě 2008

ivulinda: ja vim, jsem hrozna. Rano jsem vypila sklenici svestkoveho dzusu a na zachod jsem letela zase jenom ja🙂 Slysela jsem, ze par lzicek hermankoveho caje by taky neuskodilo. Ale tak pockam jeste 4 dny a pak se uvidi. Doufejme, ze to do te doby na Tici prijde

ivulinda
17. kvě 2008

beruska a kdo vlastně má tu zácpu ty nebo malá?na začátku si psal,že malá zácpu a ted píšeš,že ten džus si vypila ty tak tomu trošku nerozumím 😒

beruska1979
autor
17. kvě 2008

ivulinda: nekaka mala,a protoze ji plne kojim, stavka prejde do mlicka a bude to mit zprostredkovane. Ostatne, kdykoliv jsem snedla nejakou nadymavou potravinu, mala mela koliky. Takze bych se ridila radou Lucinky nebo mysulky a snedla neco, co ji prinuti kakat

beruska1979
autor
17. kvě 2008

Tak jsem si rano dala poradnou lampu svestkove stavy, prohnala jsem si streva, ale mala zase nic....

elucinka
18. kvě 2008

beruska - nám pomohl ten heřmánkový čaj - ale ne granulovaný ale "poctivý" pravý heřmánek....stačilo pár loků a šlo to samo 🙂

ivulinda
18. kvě 2008

aha,tak to jo 😉

beruska1979
autor
18. kvě 2008

elucinka: myslis, ze bych ji mohla dat odvar z praveho hermanku, i kdyz to nebude "typicky" detsky caj? V lekarne mne zase rikali, ze by caj miminku nedavali, kdyz neni vyslovene detsky:( Dnes jsem ji dala par loku teple vody a ZASE NIC 😖

elucinka
18. kvě 2008

beru - já jsem Adámkovi dala normální obyč heřmánek v sáčcích od Lerosu, doporučila mi to naše dětská Dr. Když to bude malé množství, tak to malé neublíží, neboj, v lékárně asi mysleli normálně na pití, celou lahvičku třeba, ne jako lék na zácpu... Nechala jsem to louhovat tak max 5 minut a pak jsem mu to dala a za chvilku se vykakal.