Jak nastavit čas na jídlo 4měsíčnímu mimču?

mysljaja
6. črc 2014

ahoj holky ,mam problém začíname s příkrmy ale mame problém s tím že proste nevím kdy mu je v jaký čas dávat .ma ted strašne přehozený režim že ani sama nevím jak mu ho upravit jinak..ale zpět k otázce .zatím jsem začala dávat pulku skleničky po prvé jsem omylem dala mrkev s jablíčkem ta mu chutnala a kdyby chtěl sní jí podle me celou (125ml)ale ja to rozdělila na 2poloviny a ještě ho docucla mlekem (nekojím mame nutrilon)dnes měl mrkev -brambor a to moc nešmakovalo.tak toho moc nesnědl a ani nevypil.,naš režim je takový .v 7večer se koupe pak jí a spí .vzbudí se ve 3 chce mléko,nekdy vydrží až do 5 .ale ted výjmečne,pak mu chci dát jakse vzbudí okolo 8 ale nechce jen to prská ven. tak mu dam v 9 kdy jde uínat na 30minutový spánek,a vše vypje.150ml.pak je čas oběda 11,30-12přesnídavka.pak jde zase spát když se zadaří dokáže spát déle když ne tak 40 min max.pak další mleko 14-nebo 15 ,podle toho v kolik vstane,ale to není moc při chuti a taky moc nepje.pak dostáva mleko okolo 16.30-17h. to celkem vypije.a občas zadříma pak usína až v pul 8 s večerním mlékem ale zase okolo 2-3-5 knourání..chtěla bych ho časem naučit stabilněji papat aspon 2x deně přesnídavku ale proste nevím kdy. děkuji za jakou koliv radu ,na jídlo a na režim,navše . 😒

madre1
6. črc 2014

Já už si nepamatuji,kolik a jak velkých dávek UM má mít tak veliké dítě za den,ale pokud si dobře pamatuji,dávala jsem UM po 2.-3. hodinách.Takže po probuzení,pak dopoledne,v poledne,odpoledne,večer a vyjímečně v noci.Začala bych asi měnit tu polední dávku UM za příkrm.Až by si zvyknul,měnila bych dopolední mléko,pak odpolední a to ranní s večerním bych nechala-max. bych ho měnila za kaši.Je lepší,když si nejdřív zvyknout na zeleninu s masem,než na ovoce-sladkému přijdou na chuť rychleji 🙂

chris_n
6. črc 2014

Příkrm takhle malému bych dávala asi na oběd a večeři možná. Zbytek mléko. Ale je to můj pocit. Necpala bych to pi probuzení

nika82
6. črc 2014

rano mlieko, desiata zelenina, obed mlieko, olovrant zelenina, vecer mlieko, noc mlieko

lucka662006
6. črc 2014

Ahoj, mému malému je 7 měsíců, dávám mléko na požádání, jen oběd má zeleninu (2x týdně zeleninu s masem) a odpolední svačinu ovoce, ale on je kojený, přibírá hezky. Jedná se o příkrmy, tzn. hlavní složka potravy tak malých dětí má být mléko (obzvlášť u dětí mladších 6 měs.) Raději postupně, to je můj názor. Myslím, že ve 4 měs. jsou dvě svačiny a ještě oběd (vše nemléčné) příliš. Také je zdravější čerstvé ovoce (např. rozmixované nebo roztlačkané) než zavařená přesnídávka. Zavařené přesnídávky jsou zase pohodlné na procházku nebo výlet.

mafeska
6. črc 2014

dcerka jí už od malinka 4x denně - ráno, v poledne, ve čtyři svačina a večeře v osm pak hned do postele.
Dodržovala jsem 3 až 4 hodinové intervaly mezi jídly (vyrostla na UM) a jak jsme si na to obě dvě zvykly tak takle jedem dodnes. Příkrmy jsem zaváděla v čase oběda (pro mě ideální doba, byly jsme vždy doma a byl na to čas a klid) dokud nenahradil plnou dávku jídla dokrmila jsem mlékem, odpoledne ke svačině mlíko, večer taky mléko. Nevím už přesně po jak dlouhé době jsem zaváděla další příkrmy jen si pamatuju že jsem se pak zaměřila na večeře (dávala jsem kaše). To zavádění je opravdu na dlouho, není to otázka jednoho měsíce, nebo alespoň u nás ne, zaváděla jsem opravdu pomalu a pozvolna. Hlavně si taky myslím že ve čtyřech měsících věku je mléko pořád základ.

juliet84
6. črc 2014

Ahoj, první se dává mrkvička. Stačí pár lžiček a každý den můžeš přidávat dokud nespapá celou malou skleničku. A dokrmit mlíčkem. Měla bys změnit zeleninu po 3-4 dnech,aby jsi zjistila jestli nemá nějakou alergickou reakci. Dává se to v obě oběda ( to máš jedno jestli v 11h. nebo ve 14h. ) Až pozkoušíte různou zeleninu,tak začni přidávat v době večeře ovoce..jablíčko. Teprve potom můžeš dávat mixy jako brambor+mrkev,brokolice+mrkev...atd. A když jsou v létě horka, tak můžeš dávat trošku napit čajíku odpovídajícímu věku nebo čisté vody. Doufám,že ti to aspon trochu pomůže...

katyxq
8. črc 2014

Řiď se miminkem a jeho projevy 🙂 (věř tomu, že pak budeš klidnější) ... dítě není robot, nemá v sobě budík a přesný časový harmonogram ... ale ty přece taky nefunguješ podle rozvrhu, ale jíš, piješ, spíš tak často a tak hodně, jak potřebuješ. Nech to taky aspoň trochu na něm, ať se naučí dávat najevo svoje potřeby, regulovat si příjem potravy, prostě ho nakrm, když má hlad, od takhle malěho miminka se nedá čekat, že bude mít rozvržení dne jako dospělý, teprve se mu začínají utvářet cykyly spánku a bdění. Příkrm zaváděj tehdy, kdy to vyhovuje jemu i tobě, je naprosto fuk, jestli ráno, dopoledne, k obědu nebo navečer, však teprve začínáte, učí se jíst, ochutnává.
https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-pri...
https://www.modrykonik.cz/detsky-spanek

lucieandrlova
8. črc 2014

Ahoj, měli jsme to jak píšou holky... Začali jsme na konci 5-tého měsíce, když dcera brečela hlady hodinu po nakrmení MM. První místo oběda zeleninový příkrm (později maso-zeleninový), pár lžiček a dokrmit mlékem, potom přidávat až sní celou skleničku a teprve potom bych přidávala další příkrmy. Přesnídávky dcera nikdy nechtěla a nechce doteď, kaše jen 2 druhy hotových od Hippu.

jancip
9. črc 2014

Podle mě je na dva příkrmy ještě brzy, ani ten jeden by ještě nemusel mít. Ovocný jsem začala dávat až mezi 7 a 8 měsíci (dokud syn nejedl pěkně masozeleninové), protože sladké dětem chutná mnohdy více a mnohdy pak s těmi masozeleninovými mají problém.