Jak naučím 18měsíční dcerku kakat do nočníku?

klaire22
19. led 2014

S dcerkou (18 měsíců) už trénujeme téměř týden nočník. Čůrání pochopila během pár dnů,krásně si už říká a jsme téměř bez nehod, ale s kakáním je to horší. Vždy to na ní vidím, že chce kakat. Tak hned naklušu s nočníkem, posadím jí, ale tím jí to samozřejmě přeruším. Většinou se pokaká do kalhotek a pak přiběhne, že jí to vadí v kalhotkách a se slovy, že chce na nočník - takže když už je pozdě. Máte nějaké osvědčené tipy, jak naučit dítě kakat do nočníku? Děkuji.

kaculka46
19. led 2014

Trpělivost a čas, všechno přijde. Už tak je na 18 měsíců moc šikovná mamko.

anetka1701
19. led 2014

to kakání je blbý :o( Moje dcerka měla fakt problém - i odmítala se do nočníku vykakat, vyžadovala plenu nebo to pustila ve stoje... Chce to trpělivost a motivaci - u nás pomohlo, že měla panenku slíbenou za kakání do nočníku :o) Byla koupená (malé mimi za pár korun) a čekala na ní... Když se vykakala, dostala jí - a to bylo takový to překoníní problému, od té doby už OK....

kooblich
19. led 2014

mě kakání s klukem trvalo týden čůrání tři dny.Ale teda ve třech letech necelých 😀 Ale netlačila sem na něj a vyplatilo se mi to. Jo a taky sme mu koupili nočník ve kterém víc sedí jako na židličce aby si netlačil na pupík