Jak naučit 10měsíční dítě spát samotné?

claudie89
8. led 2018

Ahoj,
Forum je nové,vůbec se v něm nevyznam,nevim zda i ted píšu správně ale zkusim to.
Jde o uspavani ditete, potřebovala bych radu zkušenějších maminek.
Prcka jsem uspavala od malička vedle sebe,az do nejakych cca 6 měsíců. Stačilo si vedle něj lehnout,pritulit a on za chvili usnul. Jenže pak byl pohyblivější a začal se pretacet a lozit mi po posteli či po postylce,což přetrvává dodnes. Položíme ho,on je unavený,jde to na něm vidět,ale místo aby zavřel oči a spal,tak v posteli cestuje a lozi,v postylce ihned stoji. Tak jsem okolo tech 6 m udělala tu chybu,ze jsem ho začala uspavat v rukách. Tam jsem ho znehybnila a on za chvilicku usnul. No ale ted už ma pomalu 11 mesicu,je těžký a připadá mi,ze se mu už ani v rukách nelibi- vzpina se. Ale jakmile ho položím,je hned na kolenou nebo na nohou. Holky,poradite mi prosím nějaké figle,jak jej naučit spát jej samotného? Dekuji

nikoulinka
8. led 2018

Mivala jsem stejny problem. MalyTak usinal se mnou a pote jsem jej prenasela. Cim byl ale starsi, byl problém. V postylce zabrat nechtel, nebo se budil. Zacala jsem to resit tak, ze jsem.jej polozila do postylky, k té jsem si sedla, drzela ho na boku (skrze sprusle) a povidala mu. Za zadnou cenu jsem ho z postylky proste nevytahovala. Prvni dny to byl boj. Ale po tydnu uz stacilo jej pohladit, poprat dobrou noc a odejit. Dnes ma 21m. a prave cca od 10.-11. mesice usina krasne sam. Nekdy ma tendenci si v postylce hrat. Ma tam pejska od Fisher Price. Tak si s nimšuplíku nekdy posedava, hraje a stejne usne. Ja jej pak jen urovnam, at neni pokriveny a je klid. Ale kazde dite je individual. Na kazde plati neco jineho...

absintka19
8. led 2018

Kazdy je jiny. Ja od zacatku nezvykala na noseni, houpani. Polozit a spinkat. Chvilku si hraje, stoupne, zvatla a pak do 15min v klidu usne. Ted ma 7,5m a delame to tak od narozeni 🙂 odvyka se blbe no, nekdy rev, zkuste vysvetlovat a vytrvat a odejit. Nekdo to proste neda a ma miminko/dite u sebe klidne do 5let 🙂

vladienka
8. led 2018

@absintka19 ani ja som nechcela zvykat na nosenie ale po par pokusoch ked az zvracala z placu sme to vzdali. Nastastie sa pak naucila zaspavat sama, teda vacsinou

claudie89
autor
8. led 2018

Já už nevím co s nim. Například ted. Vždy je pres den zvyklý spát po 3 hodinách hraní si. Tzn. Ze by normálně spal už v 10 kdybych ho uspala v rukách. Od cca tech 10 ho dávám do postylky,ale on od te doby stále v postylce vstává,mezitím jsem ho nakrmila,prebalila,živá,je protivný,ale v postylce stále vstává a vstává. Jsem u nej, hladin ho,ctu mu pohádky,ale on stále stoji....položíme ho,vázané,položíme ho,v stane,a to už tak poste...nebaví me to a ma trpělivost jde pomalu stranou...jak na něj ted? Nechat ho v postylce a jít si dělat svoje? Byt u něj? Nevím...

g_m
8. led 2018

@claudie89 Jakmile si malá začala stoupat a vyvádět v postýlce místo spaní nesmysly, tak jsem ji párkrát prostě násilím držela na boku, dokud neusla. Pak pochopila, že nemá cenu vyvádět, že ji nepustím a jde spát. Než jdeme do postýlky, tak jí vždycky řeknu, že jdeme dělat hají - tam má nachystaný dudel (nikdy jindy ho nedostává) a spinkáčka. Teď už ji stačí jen položit na bok a usne, ale donedávna jsem na ní měla chvíli ještě ruku, aby věděla, že tam jsem a že nemá vstávat, ale jde spát. Chce to vydržet první cca 4 usínání plné řevu, ale oplatí se to 🙂
Druhá možnost je ta, že se mu třeba posunuje spaní a prostě není unavený, tak ho zkuste dát o půl hoďky pozděj a přidržte a třeba to pomůže 🙂

veverka_
8. led 2018

Je určitě pravda vysledovat, za jak dlouho je unavený, nemá cenu dříve pokládat. Náš malý (10 měs), aby šel v osm večer spát, tak musí přes den spát max. do tří hodin, pak už ne, jinak by byl v osm moc čilý a neunavený☹ Pokud si promne ouška, očka, tak mám nachystanou 180 ml sunaru a šup do postýlky, řeknu dobrou noc a hají, vypije flašku, dám rychle dudlík a tiše zdrám:D, většinou usne. Ale také se stane, že pořád vstává a já přijdu, pohladím, hají, položím a odejdu, počkám za dveřma a zase dokola, někdy fakt bohužel pomůže že začne vstoje plakat, chvilku ho nechám a pak přijdu položím, pohladím, dudlík a usne, jakoby ten pláč ho dorazil, ale nenechám ho dlouho ❤