Jak naučit 15měsíční dítě samo usnout?

karlajasmine
29. led 2017

Ahoj, treba nekdo poradi 🙂
Mam temer 15ti mesicniho syna, ktereho uspavam primarne houpanim (drzim ho v naruci, mame pustenou hudbu a chodim s nim po pokoji dokud neusne, pak polozim do postylky).
Problem je v tom, ze jsem tehotna (6tt) a houpani uz moc nedavam. Pred tehotenstvim to bylo v pohode, ale syn vazi 12kg, uz se mi zacina zvetsovat brisko, pobolivat zada, navalovat, a hlavne motat hlava. Ted jsem ho uspavala a v jednu chvili s nim malem spadla, protoze se mi zamotala hlava.
Uz nekojim.
V noci je to relativne v pohode, to kdyz se vzbudi, tak staci pohoupat chvilicku nebo zazpivat pisnicku.
Pres den jeste prinejhorsim usne venku v kocarku nebo v autosedacce, ale radeji vyuzivam jeho spanek na odpocinek nebo domaci prace, a beru ho ven radeji kdyz je vzhuru, muzeme si povidat, neco si ukazovat, venku muze chodit a hrat si...
V kocarku ale doma neusne a vecer pred spanim uz vubec ne.

Snazim se ho naucit, aby usnul v posteli vedle me, kdyz tam lezime s medvidkama, ale dela s medvidkama strasny blbosti, hraje si, zveda se a chodi po posteli a pada, snazi se z postele slezt a utect, seda si... no proste ze by si lehl vedle me a lezel, to vubec neexistuje. Kdyz s nim takhle lezim dlouho, tak pak uz zacne pobrekavat a dozadovat se toho, abych ho zvedla.

Dalsi problem je ten, ze kdyz uz usne v mem naruci, musim ho polozit do postylky... a to uz ted zacina byt s tim minibriskem problem, protoze postylku ma nizko (aby nevylezl), tak vubec nevim, jak ho tam dam, az budu mit vetsi bricho?

Vim, ze se vsechno nejak udela, ale treba ma nekdo nejaky napad 🙂. Nechat vybrecet neprichazi v uvahu, tak to ani neradte... a prosim zadny rady typu ''Proto jsem naucila svoje dite spat od narozeni od 7 do 7 v postylce s dudlikem...'' :D takovy ''rady'' mi jsou k nicemu a hlavne kazde dite je jine...

Diky!

karlajasmine
autor
29. pro 2017

@sarik123 ahoj, u nás je to tak, že večer zastupuje tatínek - buď uspava staršího nebo chová miminko, a přes den jak kdy.. Buď miminko zrovna spí, nebo když ne, tak hladim staršího a mladšího např kojim, ukazuju chrastítka, nebo si ho dám na břicho a jednou rukou objimam staršího a mladšího u toho druhou rukou houpam 🙂 někdy je to boj, ale zatím se za ty necelý tři měsíce jen jednou stalo, že neusnu.