Jak naučit 15měsíční dítě usínat s tatínkem?

loc
25. lis 2015

Bohužel syn chce u usínání pouze mě, s manželem řve, vyhlíží mě a uklidní se, až když přijdu. Teď prostě uspávám jen já, ale protože čekáme v dubnu druhé, bojím se, že to po porodu nebude vždy možné. Proto bych chtěla, aby se nechal uspat i od tatínka. Existuje vůbec nějaká šetrná metoda, nějaké zásady, jak to udělat? Díky moc 🙂.

lucka662006
25. lis 2015

Ahoj, my měli to samé. Dcera 21 měs. usínala se mnou a v jejích 21 měs. se narodil bráška. Musela začít usínat s tátou. Řešili jsme tak, že týden před porodem (cca) byl s dcerou i ve dne více táta, aby si na něj zvykla. A potom jsem byla 4 dny v porodnici a prostě s ním usnout musela. Prý ani nezaplakala. Zkrátka jsem tam nebyla. On si s ní zpíval, četl a povídal tak dlouho, než usnula. A ta doba se za ty 3 dny zkrátila na 30 min., což bylo únosné. Snad jsem Ti pomohla/poradila. Neboj, je to běžná věc🙂

loc
autor
25. lis 2015

@lucka662006 ok, díky za příspěvek, zkusím tatínka více zapojit 🙂 . Já právě myslím, že malý brečí, protože ví, že jsem vedle, kdybych byla pryč, věděl by, že nemá jinou možnost, než usnout s tátou 😀. Snad to po porodu nějak půjde, přece jenom ještě pár měsíců zbývá 🙂.

lucka662006
25. lis 2015

@loc ano, půjde, stačí řešit měsíc před porodem, netrap se s tím teď, ono pak nic jiného nezbyde, protože malý prostě samozřejmě usne🙂 A neboj, nebude plakat vůbec nebo ne nějak dlouho, bude na tatínka více zvyklý a ještě Tě to trochu zamrzí🙂

gosa22
25. lis 2015

vůbec bych to neřešila takhle dopředu, však to pak s tátou zvládnou...navíc zas bude o nějaký ten měsíc starší a třeba to pak ani nebude řešit...malý byl taky na mě závislý, když jsme přišly s dcerkou z porodnice, nechtěl za mnou, pak se to zlepšilo a dnes občas i preferuje tátu, dokonce i na spánek 😉

vrtule333
25. lis 2015

co se nám narodilo druhé, tak se malá taky od prvního dne co jsem nebyla doma naučila usínat s tátou.

jaydeep
25. lis 2015

Me deti usinali sami, precetla jsem pohadku, popr. Si chvilku "povidali" a spinkai. .

ululul
25. lis 2015

Můj syn nikdy nebyl beze mě. Usínal i probouzel se vždy jen se mnou. Ve 2 letech se narodila ségra. Jen jsem mu dokola vysvětlovala, že maminka tu nebude, že to s tátou zvládnou. A zvládli. Ani nezaplakal. Určitě to zvládne, až nebude mít na výběr, mezi mámou a tátou 🙂

mandala
25. lis 2015

Myslím, že se vše vyřeší, až budeš v porodnici a on bude doma jenom s tatínkem a tebe neuvidí, pak určitě půjde spát v klidu i s ním. Ale hlavně si myslím, že do jara je ještě dlouhá doba, vše se ještě může do té doby zlomit a otočit samo. 😉