Jak naučit 20měsíční miminko spát samo?

jirinat
25. zář 2015

Ahoj maminky, prosím poraďte. Mám 20 měsíčního chlapečka a chci ho naučit usínat samotného. Chtěla jsem použít Estevillovu metodu, ale při prvním pokusu mi dítě vypadlo z postýlky a já se ho bojím nechat v pokoji samotného aby si neublížil. Co mám dělat?

pajabaneck
25. zář 2015

Juu to bude asi tezky, uz je veliky... ja jsem malou (4 mesice) naucila pred tydnem pomoci tyhle metody... jen jsem teda u ni byla casteji a davala dudanka. Jak jste doted uspavali?

jirinat
autor
25. zář 2015

Ležela jsem ve své posteli vedle jeho postýlky. Od malička měl problémy s usínáním a dopracovali jsme se až do této fáze. Ale usínání mu trvá pořád déle a já bych chtěla aby usínál sám ☹

pajabaneck
25. zář 2015

Aha. Takze postylka mu nevadi. Takze on uz ji zvladne asi prelezt vid? No to ja asi bohuzel neporadim, my jsme mely take problem uspavat a ted uz lepsi jak je ve sve postylce a ma svuj klid. Co nejakeho plysaka jako mazlicka? On uz ale asi bude chtit proste Tebe u sebe vid? 🙂

jirinat
autor
25. zář 2015

Postylka mu nevadí, spí v ní asi od 6 měsíců, ale je zvyklý ze sme u něj. Plysaka ma, ma takoveho medvidka s deckou. Spí ve spacim pytli, ale umi si ho rozepnout, svlect a pak preleze postylku. Bohuzel se bojim ze si ublizi ☹

pajabaneck
25. zář 2015

@jirinat to se ti vubec nedivim :(

jirinat
autor
25. zář 2015

Vůbec nevím co mam dělat ☹ někde sem cetla ze na spaci pytel dali sviraci spendlik, aby si ho nerozepnul, ale i tak ho rozepnul a sundal ☹

pajabaneck
25. zář 2015

Je to sikula. Poradi si ☺ usina maly dlouho? Co mu zkusit vysvetlit ze treba prectete pohadku a pujde spinkat? Ja premyslim co bych delala, treba me to taky ceka... takze vim ze moje rady jsou asi bezcenne, ze jste zkouseli a prdola proste vyzaduje te mit u sebe, ze je tak zvykli...

pisisvori
25. zář 2015

Starsi dcera usinala i 2 hodiny a nikdy bych ji kvuli svemu pohodli nenechala samotnou. Jsou deti, ktere proste tu blizkost rodice potrebuji. Jsem z dvojcat a segra vzdy spala nez ji dali do postylky, ja jsem sama plakala a i vetdi chtela mamku u sebe - vychovu, rezim, pristup jsme meli stejny a proto vim, ze o ridicich to neni jen o povaze ditete. Mamku to dodnes mrzi, ze me nechavaka plakat, protoze tenkrat se zadne uspavani nenosilo.

jirinat
autor
25. zář 2015

Někdy usne za 30 min nekdy za hodinu... Je to ruzne. Nekdy usíná v klidu, někdy brečí jako blazen, ze chce abych ho hladila nebo drzela za rucicku ☹ ale to nedelam a proto nekdy place. Pohadku cist nechce, tak si je aspon vymyslim 🙂

verkaunka
25. zář 2015

Ahoj, z vlastní zkušenosti můžu říci, že nám dcerka usínala špatně do těch 5 měsíců, plakala, nechtěla spát, a když jsme přišli do ložnice, tak přestala a chtěla si hrát, byla najednou vysmátá, že nás vidí, a to jsem jí ani nedávali k nám do postele. Postupně to odeznívalo, chodila jsem tam na ní jukat, a dávali jí najevo, že není sama... i třeba tam byli deset min.... nechtěla jsem jí nechávat plakat.. bylo mi jí líto. Ale postupně si na to zvykla... chce to trpělivost.. manžel se jí snažil ,,unavit", když byla miminko, tak hračkama pro nejmenší a teď prostě blbnutím... držím palce, ať je to lepší a lepší....

jirinat
autor
25. zář 2015

Přemýšlím nad tím, že to zkusim nejak postupne. Treba se nejdriv odsunout na pulku partnera, abych byla dal od jeho postylky, potom si treba sednout ke dverim, pak je treba nechat otevřené a tak... Jen musim nejdriv nejak docilit toho, aby neplakal kdyz sem vedle nej... Treba to chce vazne cas

eficenka
25. zář 2015

@jirinat
dcerka začala usínat sama ted, před 3. narozeninama.. a občas je mi smutno a jen koukám ve dveřích a nebo si k ní jdu na chvíli přilehnout, až usne.
vykoupe se, nají se, přečtou se 3 pohádky a ona usne..
co je lepšího, než chvíli pobýt s tím nejmilejším stvořením? 🙂

verkaunka
25. zář 2015

@jirinat třeba jsme zkoušeli i tlumené světlo, žádné, větší světlo... i různé hračky můžou pomoci, co má nejvíce dítě ráno. Naše se z počátku bála kolotoče, pak si zvykla a spí při tlumeném světýlku... a taky jsem přišla na to, že naše usne lépe bez ponožek než s nimi... nevím proč.. je potřeba asi vše zkoušet s trpělivostí a výsledek se dostaví 🙂).

eficenka
25. zář 2015

@jirinat
moje kamarádka tady z mk to také zkoušela, nechala malou 3dny vyřvat a od té doby má noční děsy, takže nakonec ještě skoro ve 4 letech spí s nima v posteli...
vždyt malý - Ty jsi jeho jediná jistota, opravdu Tě tak otravuje být s ním a dopřát mu spokojeně usnout?
vím, někdy je to až otrava - první dcerka někdy usínala i přes hodinu, ale až pozná, že se na Tebe může spolehnout, pak bude usínat za chvíli...

mysonek
25. zář 2015

@jirinat Malé budou 2 roky a usíná sama tak měsíc. Ukládá jí tatínek, poví pohádku a odejde. Spí už v normální posteli, má otevřené dveře a ví, že může kdykoliv přijít. Nijak jsme jí to neučili, dospěla k tomu sama. Ještě máme druhou dceru, té jsou 3 měsíce a tu neuspávám nijak, položím do postýlky a odcházím a ona usne. Ale i ta starší měla různá období, kdy usínala sama, nebo někoho potřebovala, takže rozhodně nepočítám s tím, že to té mladší vydrží.

jirinat
autor
25. zář 2015

Neříkám, ze me to otravuje, ale usina samo spousta deti, tak proc ne to moje? Kdyz se pak vzbudi ve 4 rano a do 6 breci ze chce hladit, moji pozornost a hrat si, tak z toho neni nadseny nikdo

pisisvori
25. zář 2015

@jirinat dcera vstavala od 3 do 13 m i 10x i vickrat za noc. Od 0 do 3m a od 13 do 16 m 2-3x za noc. Jako mkminko spala 8 hodin v noci po i 3-4h place a usinani, usinala v 9-10 vecer vstavala v 5 rano a pres den spala 2-3x 20 minut. Do 5-6m jsem ji bud kojila nebo nosila jinak plakala, v kocarku rvala, v autosedacce rvala a na vse jsem byla sama bez babicek, manzel nepomahal, dcera s nim byt nechtela ( koupat ji zacal az v 2,5 letech, spat s nim nechtala ani ve 4. Babicky ji nikdy nehlidali atd. Mala je lepsi, ale se spanim v noci spis jeste horsi, takze jsem byla a jsem unavena uz neoredstavitelne jak fyzicky tak i psychicky, ale proste ze sve osobni zkusenosti a podle sve povahy vim, ze jsou deti, u kterych to neni jen vymysl a " rozmazlenist", ale zivotni potreba. A je na kazdem co je pro nej dulezitejsi. Ja bych to u starsi nikdy neudelala ani zpetne a jsem si jista, ze to bylo dobre.

Jinak pokud jde o prelezeni z postele tak existuje videochuvicka a muzes ho sledovat a prijit, kdyz je zle.

krystalka
26. zář 2015

@jirinat - a proč ho před usnutím za tu ručičku nedržíš, když by tak líp a třeba i rychleji usnul? Syn hodně dlouho usínal tak, že jsme četli pohádku, pak jsem zhasla, lehla jsem si vedle něj, přehodila jsem přes něj ruku, nebo od sám se držel mojí ruky a v poměrně krátké době usnul....bylo to jednodušší a rychlejší a mnohem příjemnější, než tam hodinu dvě chodit, uklidnit a jít zase pryč.....a syn to má rád i teď, je mu 7,5 a usnout sám v pohodě umí, ale má prostě radši, když u něj při usínání jsem.....a jelikož to zabere maximálně 10-15 minut, tak mu to ráda dopřeju....čas strašně rychle utíká a za pár let už o mne tolik stát nebude, tak proč si to vzájemně neužít, dokud to jde? Jinak u vás bych zrušila malou postýlku, kterou přelézá, to už fakt není bezpečné, zrušila bych spací pytel, pořídila bych větší postel se zábranou a večer bych s ním chvíli zůstala, než usne....pak už ti nevyleze a budeš mít klid 🙂 ....taky jsme to takhle udělali a vyspali jsme se všichni v klidu....a když se syn probudil a potřeboval být v naší blízkosti, tak jsme si ho klidně k ránu vzali k sobě do postele, on se uklidnil, usnul a dospávali jsme všichni pohromadě....večer chodil spát do svého, ale v noci, když se vzbudil, tak jsme ho od nás nevyháněli....