Jak naučit 3 měsíční miminko spát samo v postýlce?

rena2
16. pro 2010

Ahoj, mám velký problém. Malá má tři měsice a proste mi neusne v postýlce. Jen u mě v postely. Nemuzu se tam hnout ale ona si krásně spinká 😒
Když ji dám do postýlku a zkouším metodu 5minut... hruza brečí brečí...
Myslíte že je to hodně spatné když mi spinká v postely a né v té postýlce?
Předem děkuji za rady 😅

k.ate
16. pro 2010

To záleží na tobě, jestli ti vadí, že s tebou malá spí v posteli nebo ne 🙂 Náš malej, dokud nejsme v ložnici spí u sebe v postýlce, jakmile jsme v ložnici, tak po prvním probuzení si ho beru k nám do postele. Pro mě je to tak pohodlnější 🙂 Spokojení jsme všichni 🙂

calli
16. pro 2010

Jak říká K.ate, záleží na tom, jestli vadí tobě nebo muži, když spí s váma. Jinak nevadí, pokud usne v posteli a ty ji pak přeneseš do postýlky. Malá mi většinou usla u prsa, chvilku jsem počkala, až bude tvrdě spát a šup, přendala jsem ji do postýlky, jinak bych měla snězené prso do rána :D, později se sama naučila spinkat v postýlce a teď neusne jinde než ve své postýlce. Ono je každé mimčo hrozně individuální, některé prostě potřebují cítit maminku 😉

miona
16. pro 2010

Já se těm mimčům nedivím, že nechtějí být samotné 😉 ..ještě je malinkaté, jestli vám to neva, neřeš to 🙂 Nebo zkus dát postýlku do té nejnižší polohy, dejte pryč tu postranici a přiraž si ji ke svojí straně postele..u nás to takhle parádně funguje..a já si jí stejně při druhém nočním papkání beru k sobě..mám ráda její blízkost 🙂

deyana
16. pro 2010

ahoj, u nás jsme ji vždycky přendavali do postýlky, ale nemohla jsem kojit, takže jsme krmili stříkačkou a později lahvičkama a myslím, že tím nám to bylo trošku ulehčeno. Stáli jsme u postýlky, krmili a čekali až se unaví a usne. 2 dny jsem nespala, malá docela často ze spaní plakala, občas jsem si ji vzala k sobě do postele, nechala ji usnout a pak ji přenášela vedle do pokoje. Ale bylo to až v někdy v půl roce, chůvičky jsem měla na tu největší citlivost, stačilo aby se pohnula a byla jsem vzhůru. Po těch cca 2 dnech si na to zvykla a krásně tam spinkala.My jsme noční tvorové a nechtěli jsme ji rušit, takže šla do svého pokojíčku.
Známí kluka nedali pryč včas a spal s nima do 3let v posteli. Jsem ráda, že to máme za sebou ale chce to vydržet a mít pevné nervy.

verled
16. pro 2010

ahoj, já jse malýho naučila tak, pořídila jsme mu hajánka nebo prostě cokoliv co se dá muchlat a tejden jsme ho nechávala usnout vedle mě a pak přendala a den ode dne jsme ho tam dávala bdělejšího, vždycky jsme mu dala do ruky hajánka a prostě dávala ho do postýlky těsně před usnutim, první den až po, druhej těsně než naposled zamrkal a tak dál a doted ví, že když mu dam do ruky hajánka, jde se spát, pak mi začal krásně spinkat i přes den, chce to trpělivost, když se vzbudí tak prostě celý znova.-)

a jinak musim říct, že tohle bylo uplně bez slz.-)

dlabinecka
16. pro 2010

Já si taky myslím, že jestli to nevadí vám, tak je to v pohodě - je to v podstatě přirozené. jinak, já malou naučila asi na 3,5 měsících usínout v postýlce tak, že jsem tam s ní seděla hladila jí a konejšila, ale ona potom už neplakala. Dokud mi začala hned po položení brečet, tak jsem jí brala. dnes usíná sama...

luciina
22. pro 2010

Moje kamarádka (měla obdobný problem se synem) mi vyprávěla, že zkusila někoho, kdo se zabývá aurama atd. a prý jim bylo doporučeno změnit polohu postýlky a zabralo to. 😉

maxi.smile
22. pro 2010

Ahoj, my máme 4 měsíční miminko a do 3 měsíců spinkala malá se mnou...prostě jsem cítila, že je jí dobře, spinkala skoro celou noc (už od porodnice) a jakmile byl z mé strany nějaký pokus jí dát do postýlky, byla okamžitě vzhůru a strašně plakala...mně to nevadilo, ráda jsem se s ní ,,ňuchala" ve své posteli, ale manžel pořád protestoval..no a jednou když byla ospinkaná, jsem jí zkusila položit do postýlky, dát dudánka..hladila po hlavičce, po spánku, dala jsem jí ruku, mačkala mi jí, držela mě za prsty...a najednou usnula...poprvé jsem to obrečela...že už se mnou nebude spinkat...ale když jsem jí viděla v té její navoněné postýlce, medvídkové povlečení..hračky..je to sladký..teď už usíná někdy sama, někdy sama s kolotočem..někdy u prsa a přenesu, dám dudánka, hladím po hlavičce..někdy pomůže dát na bok, za záda peřinku...stalo se to, že postýlku má ráda...někdy odpoledne, když se vzbudí, nebo naopak nemůže usnout, tak jen tak leží, nožičkama nadhazuje peřinu, brouká si...a to je pro mě to hlavní....ale jak psaly holky...na ranní kojení si jí beru a už u mě zůstane a spinká s náma ještě do té deváté, ty sladké chvíle si vzít nenechám 🙂 Asi každá na to máme nějaké rady, vychytávky...je jen třeba přijít na to, co právě kterému miminku vyhovuje, aby byla spokojenost na všech stranách 🙂

eloana
25. pro 2010

Ani jedno dite mi v postylce nespalo🙂 asi je tedy chyba ve me -ale ja jsem radeji kdyz spi u me. Malej, alespon spinkal treba dopoledne v postylce, ted vubec bud v kocarku nebo u nas v posteli. neni proste schopen usnout sam bud mu dam prso nebo ho hladim nebo usne v kocarku. Od zacatku trpel refluxem, takze je spis chovaci mimi - neresim to, jsem rada, na chvilku usne🙂 dceru jsem asi 2x zkousela metodou urvat, ale na to nemam a uz bych to neudelala

suik
25. pro 2010

Sofinka spala se mnou asi tak do dvou měsíců a půl....usínala ale sama v naší posteli, já pak přišla za ní....pak jsem jednou zkusila jí dát do svojí postýlky a nestalo se nic, normálně usnula a spala jako dřív. Po prvním kojení jsem si ji ale vzala k sobě, bylo to pro mě pohodlnější, než pak zas vstávat, protože další intervaly mezi jídlem se zkrátily....

do postýlky jsem jí ale začala dávat i přes den, měla tam hračky a vydržela si tam hrát a líbilo se jí tam. To myslím, že hrálo svoji roli....taky že je shopná usnout sama. Každý den máme rituálek, koupání v kyblíčku a masáž, pak jen uložím, pevně zabalím, hlavně ručičky a dám dudlíka, pohladím a odcházím....pak už jen chodím nahazovat dudlíka, když je potřeba. Ví že se po těhle úkonech má spát, tak usne....

taky můžeš zkusit dát do postýlky svoje pyžamo, nebo něco z čeho si cítit, aby tě malá cítila taky, nebo vyčleň nějakýho mazlíka, chvilku s ním spi a pak ho zkus dát na pomuchlání.

x_kate
25. pro 2010

vím že je to asi moje chyba, ale naší malé je rok a usíná stále vedle mě a pak ji přenesu do postýlky... usíná přitulená, žmuchlá mi ruku... už jsem několikrát přemýšlela, že to změním, ale mám to ráda stejně jako ona, takže mě to tolik netrápí... nemohla jsem kojit, tak si to trochu takhle vynahrazujeme :o)
tak jednou, dvakrát týdně se mi vzbudí v noci a nechce být v postýlce, takže si ji beru k sobě... manželovi to nevadí a nakonec se nějak vyspím i já :o) a manžela naopak vždycky rozněžní, když se k němu taky tulí :o)
horší je to přes den, to usne jedině houpáním - v kočáru, v autě, nebo ji musím kolíbat :o( když ji dám do postýlky nebo k sobě do postele, má spoustu starostí, leze po všech čertech a prostě si nelehne ani za hodinu... ale asi je to vážně moje chyba :o( no co, nakonec to třeba ocení, až jí to budu jednou vyprávět :o) jsem optimistka!!!

heliik
25. pro 2010

Já to měla ze začátku tak, že malou jsem uspávala kojením, teda né že bych chtěla, ale ona u toho vždycky usnula. Tak jsem jí dala do postýlka a spala celou noc. Ale jak byla starší, se nám taky vyskytl problém, že nechcela spinkat sama v postýlce, tak jsem jí tam jednoduše dala a nechala jí ať si pořve. Odešla jsem z místnosti, ale ne daleko, abych jí slyšela, kdyby se náhodou něco dělo. Takhle prořvala pár nocí , a pak už jsem jí dala do pastýlky a spinkala. 😀 😀

svoja
25. pro 2010

Paneboze, proc malicky miminko nutit spat nekde samotny, kdyz evidentne potrebuje maminku a jeji blizkost??? Proc ho nechat plakat???? Vim, ze je to kazdeho vec, ovsem me toto vzdy "zvedne ze zidle". Vzdyt jsou jeste strasne malicky!!! Nase miminko od zacatku usinalo u kojeni, prendala jsem ji do postylky a kdyz se v noci vzbudila, sla k nam az do rana. Mame sundanou bocnici a prirazenou postylku k posteli a spime vsichni spolu. Usina u jidla porad, nekdy ji uhoupu v manduce. Ted dostava pred spani um z flasky a usne u toho. Myslim, ze by to uz "zvladla" sama, casto usne a ani me u toho nepotrebuje, nekdy jeste kojim, ale nechci ji tam proste nechavat. Zensky, neblbnete, vzdyt je to nadhera s tema miminkama, neokradejte se (a je!) o to!!!

zuzau2
26. pro 2010

Ahoj všem, myslím, že miminko by mělo spát ve své postýlce, ale v pokoji s rodiči nebo s maminkou...takže není určitě samo. Do postele jsem si brala holky jen tehdy, když je něco trápilo..třeba zuby a jen proto, že jsou dvě, tak aby nebudila jedna druhou. Myslím, že usínání s rodiči v posteli se později stává pro dítě zlozvykem a těžko ho to pak rodiče odnaučují. Navíc jsme měli v postýlkách monitory dechu a to pro mě byla jistota. Upřímě řečeno nechápu maminky, které si berou své děti do postele a v klidu usnou, nebojí se, že je třeba zalehnou apod.Tvoje holčička je ještě malá, takže určitě potřebuje tvoji blízkost, pokud pláče, nakrmila bych jí, pochovala a dala bych jí do postýlky. Metodu o které píšeš bych v tomto věku ještě nezkoušela. Ono se to časem zlepší, uvidíš.