Jak naučit mimčo krkat po jídle?

janicka006
19. kvě 2010

Ahojky všem,
mám jeden problém a chtěla bych se zeptat,zda někdo nemá fígl,jak na to.
Naše 5 týdenní holčička už bohužel není kojena,takže když vycucá svou lahvičku,tak si jí dám na rameno a čekáme na krkání...ale moc jí to nejde....Během 5-6 denních krmení si krkne tak ve dvou případech.Nevím,jak dlouho čekat a zda je to tak velký problém,když jde do postýlky bez krknutí.
Myslíte,že když si nekrkne,tak jí to dělá potíže s prdíkama????

iluss
19. kvě 2010

janicko: moje malá taky zpočátku neuměla vůbec krkat. Musela jsem s ní po bytě pochodovat třeba víc jak půl hodiny, než si odříhla (a nejhorší to bylo v noci). Když už byla starší, tak jsem jí v noci pokládala bez odříhnutí, když si nekrkla do 15ti minut(ale to už jí byly víc jak 4 měsíce), ale dávala jsem jí na bok, kdyby si náhodou ublinkla.

Zkus ještě tuhle polohu na tygříka, většinou pomáhá:
http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?...

Některá miminka prostě krkají míň a jiná zase víc. Třeba při tom pití tolik toho vzduchu nespolyká, tak pak nemá tolik nutkání na odříhnutí.
A ano, myslím, že když si pořádně nekrkne, tak pak má ucpané bříško vzduchem a trápí jí prdíky (aspoń u nás to tak bylo)

sophie1
19. kvě 2010

Mě malá taky ze začátku skoro vůbec nekrkala a strašně brečela když jsem si ji dala k ramenu. Jak píše illus - nám taky kolikrát pomohla poloha tygříka. Teď má malá 6 týdnů a už krká jako dlaždič 😎 - třeba to chce jenom čas 🙂 .

janicka006
autor
19. kvě 2010

Díky holky..my máme taky totiž občas problém,že malá prostě vyznunkne svou lahvičku a chrní.....takže na rameno už si jí dávám docela "tuhou" 😀 😀 ..a bobinka moje se u toho ještě usmívá ze spánku 😉 😉 .....takže pak je těžké jí dotlačit ke krkání.
Moc díky za tip na tygříka..určitě to vyzkoušíme....
Sestřička v poradně mi doporučovala autosedačku..ale tam to nefunguje a nebo mne "strašila" tím,že měli v poradně maminku,která čeká třeba i hodinu,než malá krkne...
A další věc,že naše holčička docela hodně u pití prdí....tak si říkám,jestli ten vzduch jí nejde ven spodem místo horem 😀 😀 ,že pak už nemá takovou potřebu krkat.
Taky jsem dostala tip na to miminko položit na záda a rychle zvednout ....to nám párkrát vyšlo...takové bondovské protřepat,nemíchat..chichi
Je pravdou,že třeba co mi říkala moje mamka,tak já jsem nekrkala téměř vůbec....

sophie1
19. kvě 2010

janicko, tak jestli prdí, tak super, možná to krkání fakt nepotřebuje 😎

momin
19. kvě 2010

jani a kdyz ji skusis dat odrihnout az se vzbudi? U nas to fungovalo kdyz vytuhnul u jidla....

iluss
19. kvě 2010

jani: mrkni ještě sem na tohle video 😉

http://jaknato.centrum.cz/rodice-a-deti/2008/12...

naty
19. kvě 2010

Malej ze začátku taky moc nekrkal, tak sem ho vždycky chvíli pochovala a když nekrkl, tak nekrkl...postupně se to naučil sám a teď by byl silnou konkurencí leckterých dospělých... 😀 ...na prdíky to může dělat zle, ale do jaký míry, to je otázka..

sasanka03
19. kvě 2010

Naše Máda to zpočátku taky neuměla, taky jsem hledala radu, tak jedna z porodnice: Pokud si dítě neodříhne do 5 minut, tak dát na chvilku na bok a pak znovu zvednout, u nás to zabíralo. Taky je poloha do klubíčka, ale zádíčka dítěte máte na hrudníku. Některé děti opravdu nepotřebují odříhávat, tak pokud se tak nestane do 15 minut, tak bych to neřešila.