Jak naučit miminko na dudlíka? Pořád ho fluše ven

vysocanka
20. lis 2010

Holky nemuzu maleho naucit na dudlika neustale mi ho fluse ven a kdyz uz prisaje tak za chvili stejne leti, zkousela jsem i Sabika, zacina si nekdy cucat prsty, takze bych potrebovala nejakou radu, co zabralo / pomohlo vam a zaroven neco i me abych ho nejak mohla zklidnit, on by mi totiz byl schopen viset u prsa imrvére.

Jinak plne kojim, dudliky sem vyzkousela vselijaky ale vsechno je to tak nejak podobny. Diky moc. 🙄

boruuvka
20. lis 2010

Zkus úplně obyčejný dudlík za pár korun tvaru kytička. Je to jen kulatá babulka. Já utratila dost peněz za různě tvarované dulíky, ale vyhovuje jen tenhle. Stojí snad 30 korun. Když se nezadaří, tak holt některé děti jsou nedudláci 🙂

editah222
20. lis 2010

Moje malá se na dudlík nikdy nenaučila. Zkoušela jsem hodně druhů, ale prso ji bylo milejší. Byla to otrava, ale ve 3 měsicich se to zlepšilo a začala usinat sama bez jakékoliv pomoci. Prsty si nikdy cumlat nezačala a ted mám aspon o starost mín, nemusím ji na dudlík odnaučovat 🙂
Ale chápu tě, taky byly situace kdy jsem si moc přála, aby držela dudlík a přestala plakat.

lenkabu
20. lis 2010

Nepomohlo nic ani u jedné,vzaly ho už v polospánku jen když se budily.

beny
20. lis 2010

pokud miminko dudlík nechce tak bych ho k otmu ani neučila.Lepší když ho nemá protože jak si navykne tak to dá pořádnou práci ho to odnaučovat. 😉

marooshka
20. lis 2010

taky radím dudlík kytku 😀 sice to neni žádná paráda, ale ten by měl zabrat. Kupovala jsem je v lékarně a za 30 kč 😉

dlabinecka
20. lis 2010

Já radím dudlíky Babylove DM. Mě malá začala dumlat až ve3,5 měsících, když zjistila, že je to fakt prima něco dumlat. dneska si vezme jakýkoliv dudlík. Jakýkoliv tvar i materiál 😉 Držim palce, dudlík může hodně ulevit.
Jinak nevím, jestli je dobrá rada radit někomu, kdo chce mimčo naučit na dudlík, aby to neučil 😉 Taky jsem to párkrát slyšela a nejraděj bych těm lidem dala dělo 😀

weri1
20. lis 2010

my dudáme od porodnice. Vedou u nás avent dudlíky. Kytku nechtěl, nuk nechtěl, ale každý mimi je jiný a každý chce něco jinýho.
Jsou kecy, že se špatně odnaučuje, miminko potřebuje se něčím uklidnit, ať dudlíkem palečkem nebo prostě čímkoliv. Všechny se odnaučili, nebo ty co píšou, že je to těžký, chodí doteď s dudlíkem?

iluss
20. lis 2010

Moje malá od narození taky odmítala dudlíka, zvedal se jí z něj žaludek, jakmile ho měla v puse, tak ho buď plivala a nebo se začla lehce dávit. Ale najednou ve třech měsících nastal zlom, pokaždé když mi usnula u prsa, tak když jsem se odtáhla, malá se hned probudila. Tak když mi pak zase usnula u prsa, tak jsem zkusila prso opatrně vytáhnout a rychle jsem jí tam strčila dudlíka a ona už pak spala s ním. Když se probudila, tak už pak normálně dudala a dudlík už jí nevadil. A dudali jsme krásně a šťastně do 14ti měsíců 🙂

zelvatko
20. lis 2010

Bája taky nechtěla dudlíka a tak jsem nakoupila všechny druhy a tvary co jsou snad na trhu a nic, žádný nezabral.. nakonec jsem na konci šestého týdny objevila dudlík MAM a dudláme krásně do teď.. šupla jsem jí ho do papulky a hned byl její..🙂

zako
20. lis 2010

my jsme taky nedudlikový 😀 zkoušeli jsem snad všechny a jak z toho nic neteče, tak ho to nezajímá 😀 občas bych za dudlíka byla vděčná, ale už naštěstí se dokáže uklidnit i jinak..i když má neustále nacpaný ručičky v puse 😅 no nějak to dopadne 😀

lukza
20. lis 2010

mě malý taky nechtěl ze začítku dudana a pak nejednou ho vzal a už dundáme všechny druhy budanu .

miarosa
20. lis 2010

Náš mrňousek chtěl dudánka od narození a když nebyl cucal palec, možná buď ráda že ho nechce. Od kamarádek sem zpozorovala že ten kdo dudlík nechtel se na něj časem stejně naučil, jen každý měl jinou značku, vyzkoušej různě některé jsou kulaté jiné placaté, nezáleží ani jak jsou drahé ale jak jsou anatomické, tvoje mimí je ještě drobeček, ale časem určitě bude chtít dudlíčka hlavně na usínání. 🙂

marcelkap
20. lis 2010

Ahoj, my jsme taky měli problém, že naše malá vůbec nechtěla dudlíka. Měla jsem samý siloikonový, hezký, ty co se líbili mě. Nakonec mi jedna kamarádka poradila Latexovej NUK a ten fakt zabral. Ten jedinej si vzala a na něm se naučila. Když byl "jetej", tak jsme dali MAM silikonovej (se sametovým dudlíkem) a ten má teď nejradši. Třeb silikonovej Nuk vůbec nechce, ani Suavinex. Řekla bych, čim měkčí, tim lepší.
A můžu říct, že s dudlíčkem začala líp usínat, líp se zklidní. Ze začátku jsem byla proti dudlíku, že bude těžký ho odnaučovat, ale teď je to prostě běžná součást denního života.

jop
22. lis 2010

ahoj, ja jsem byla taky ze syna na prasky, protoze az do 4 mesicu nechtel dudlik (uspavala jsem bud u kojeni nebo houpanim na balone). Pak jsme nastesti zakoupili na zkousku dudlik MAM 6+ diamond a ten prijal okamzite, od te doby usina sam spokojene s dudlikem 🙂

pvitnerova
17. led 2014

Mně malá taky nechce dudana, vždy je to hroznej řev, když jí ho zkouším dát .Ale jinak by byla pořád u prsa. Zatím se nám nedaří,jen jednou za čas si ho vezme a pak je spokojená 🙂

paula30
29. bře 2015

dobrý den, taky mam takový problém malá nechce dudlík. Manžel a tchyně jí ho stále cpou protože jí neumí utišit jde to a nemusím jí přiložit k prsu. Když jí dávají ten dudlík tak se nadouvá až se z toho pozvrací,nebo jí ho drží v pusince a ještě ho namočí do medu a stále dokola ji ho cpou.Co si o tom myslíte? Děkuji za odpověd

guinea
29. bře 2015

Paulo30, to je docela děs, s tím medem, od toho je mezi dentisty užíván termín "medové zuby" - označení pro zkažené zuby malinkých dětí. Právě od toho namáčení dudlíku v medu jim rostou rovnou zkažené zuby ☹ A navíc jak to popisuješ, tak je to docela brutál trápení dítěte. Já bych asi namočila dudlík do medu, nacpala ho tchýni do pusy a pěknou chvíli jí ho tam násilím držela ☹ ☹

zanri
29. bře 2015

násilné cpaní dudlíku? a s medem? rozhodně jsem proti ☹ to se ještě dělá?!? Já malému dudlík nedávala vůbec, jeden jsem měla sice koupený a měl ho asi 2x, a to asi 5 minut po očkování, a to je vše. Od té doby vůbec. Proč taky, když bylo nejhůř - usedavý pláč, tak pohoupat, pohladit, povídat si, miloval babyvak, ten pomohl vždycky a v nejhorším dát do pusinky malíček (nehtem dolů), protože na horním patře je bod, který tlumí bolest - dlouho jsem ze začátku krmila stříkačkou právě přes malíček, tak to mám od laktační sestry. Zabralo vždy, zkuste, ale med rozhodně ne

kajalka
29. bře 2015

@paula30, za med bych jim urazila ruce v ramenou. O tom si na googlu můžeš najít sama dost informací. Šla jsem cestou nejmenšího odporu - dudlík jsem necpala, dostal na vyžádání prso. Teď nemáme problém se zbavováním a hysterákama, že dudlík není.

drakenn
29. bře 2015

@paulo30 - pokud tvé dítě nemá potřebu dudlíku, tak mu ho necpěte...Prostě mu stačíte vy jako matka, má uspokojeny své sací potřeby a je hepy..já osobně bych své dítě nenechala do ničeho nutit jako mamina..

andelka
29. bře 2015

Ani jedno moje dítě nebylo dudlikove. Ničemu to nevadilo. Nechtěla bych aby to ditku někdo nutil,navíc s medem. To je snad už přežitek ne?

misisule
29. bře 2015

Ahoj, nečetla jsem odpovědi, tak nevím, jestli nebudu někoho opakovat...
U nás to bylo úplně stejné, malej dudlíka odmítal, mohl by být pořád na prsu a začínal si cucat palec, což považuji za mnohem horší (moje sestřenice si cucá palec dodnes a je jí přes 30), hledala jsem ideální dudlík, měla jsem jich asi 9, vždy když jsem viděla nějaký trošku jiný než který jsme měli, tak jsem ho zkusila. Největší úspěch jsme měli s dudlíkem avent, ten plival nejméně, ale stejně jsem mu ho musela většinou přidržovat u pusy. Přišlo to až s časem, až ve 4 měsíci tomu přišel na chuť. Vždy když si strčil palec do pusy, jsem ho vyměnila za dudlík a naštěstí se to povedlo 🙂. V roce jsme mu ho nechali jen na noc a za půl roku vzali úplně a v pohodě, prokousl ho, tak ho hodil do koše a bylo. 🙂 Žádný závislák, žádný cucání palce, jen spokojené mimčo i rodiče. 🙂

werunqa
29. bře 2015

Já někde četla,že se nemá dudlík na silu tlačid o pusinky,ale právě na opak.Počkat,až ho miminko natáhne a pak mu ho opatrně tahat z pusy,ale jen jemně.-aby si ho natahovalo dovnitř.Ale to platí asi pro úplně nejmenší miminka.
Jinak jak bylo psáno výše-že je velký problém ho pak odnaučit.tak to není tak úplně pravda.Možná u většiny dětí ano,ale naše dcera ho v 10 měsících hodila do WC a byla bez dudlíku 😉 ....takže asi tak..
Ale i tak souhlasím, že pokud dudlík nechce,tak nedávat 😎