Jak naučit syna spát s námi v posteli?

ah1234
15. únor 2020

Ahoj, syn je od mala velmi nekontaktny a vobec s nami nechcel spat v posteli, ani v izbe. Od 2 mesiacov ma vlastnu izbu. Dovtedy nespal viac jak 2 hodiny vkuse, odvtedy spi celu noc. Neuspavame ho, zaspava sam v klude. Je to idealka, ze.. lenze.. Nemozeme s nim nikam cestovat tak, aby sme sa vyspali. Uz cca 2 mesiace nechce na novom mieste spat sam - zaspi v pohode ale ked sa v noci zobudi tak jaci a uz nechce byt v postielke. S nami v izbe v postielke tiez nevydrzi. V podstate sa derie do postele k nam, ale nie je schopny v nej spat. Skace po nas, vykecava.. je schopny od 3 do rano nespat. Fakt neviem co s tym, ja by som s nim aj doma spala v posteli, ale nevieme ho uspat - furt zlieza z postele, pritom u seba spi pekne. Uspat sa mi ho v zivote nijak nepodarilo. Uz sa nevyspime ani u babiciek. Neriesil niekto podobny problem? Jak dieta naucit spat s nami v posteli?

puhelin
15. únor 2020

Priznam se, ze jsem se do toho zamotala...
Moj deti spi od narozeni s nami v loznici, postylku uzavrenou nemely nikdy. Ani v pokoji postel, takovou variantu jsme jim nikdy nedali ani k vyzkouseni. Od narozeni jsem uspavala u kojeni, stacilo nabidnout a spalo se dal. Syn je trochu vetsi tulivec, ten se v noci pri probuzeni chvili mazli, ale pak spi dal. Nikdy jsme je nenechali ponocovat, kdyz se v noci vzbudili, okamzite jsme je uspavali, aby si nezvykali, ze ve tme muzou byt vzhuru.
Nevim, kolik je vasemu malemu. Ale pokud by to bylo mozne, sla bych k nemu do pokojicku na par noci spat a kdyby se vzbudil, hned bych ho v posteli zkusila udrzet, aby se uplne neprobudil a nenabral energii. Jak usina vecer? Moje starsi usina u vypraveni pohadky, pak se drzime za ruce a v tichu ve tme usina.

eithelwing
15. únor 2020

@ah1234 Máme doma něco podobného, sice uspávat chtěla, ale jak jsem spala s ní v posteli, byla dcera neklidná a nevyspala jsme se ani jedna.
U nás to teda bylo asi trochu blokací krční páteře, po odblokování se začala víc tulit, ale mazel je stejne víc až teď ve 2,5 letech.

Každopádně společné spaní moc nefunguje, divoci, blbne. Trochu funguje dospani, ale to jsme trenovaly doma, tedy nad ránem dát dospat k nám do postele.
Jinak vozime cestovní postýlku, v té celkem funguje.

zmatena_prvomatka
15. únor 2020

Mám taky takový “nekontaktní” dítě. Od mala jedině ve svý postýlce, ve velké posteli s námi nikdy neusnul. Dokonce ani neuspáváme, vždycky mu dáme pusinku a usíná sám v pokojíčku ve tmě, takže chápu. Na cestách to děláme tak, že vybíráme ubytování s dvěmi ložnicemi a synovi vozíme jeho cestovní postýlku s jeho povlečením a i plyšákama, který kolem sebe má i doma. Tim, že vlastně usíná i na cestách ve svym prostředí, jsme tenhle problém eliminovali. Já tohle všechno chápu, mně se taky v každý jiný posteli, než v tý svý, usíná špatně. Asi bych ho neučila spát s vámi v posteli, spíš zkusila mu to prostředí na spaní uzpůsobit tomu domácímu, pokud jste to tak teda už nezkoušeli 🙂

kejt29
15. únor 2020

Mame puvodne nekontaktniho chlapecka, trvalo nam, nez jsme na to samotne spani presli. U nas pomohlo treba na dovolene, ze mel v postylce vsechno jako doma. Hracky,mantinel. Casem se to zlepsilo. Ma 2 a ctvrt a kontaktni je az az. V podtylce spi porad sam, ale uz se rad potuli, dava sam pusy, rika, ze nas ma rad. Proste seto zlomilo samo 😉 A to uz v porodnici nesnasel hlazeni 😳 Casem jsem pochopila, ze nam tim dost veci usnadnil 😊

kejt29
15. únor 2020

@puhelin nekontaktni deti nechteji pritomnost rodice, chteji klid a prostor. Ja si kluka vzala na nakojeni do postele a jakmile dojedl musela jsem ho vratit do postylky. Jinak sebou zacal šít, mrcet a kdyz jsem nereagovala plakal. Jakmile jsem ho dala do postylky do tri vterin spal...

kattyd
15. únor 2020

Také máme nekontaktního 4 letého. Když někam jdeme, pořád chce spát v cestovní postýlce, i když je tam pro něj velká postel, asi opravdu potřebuje to své známé prostředí. Musíme brát i jeho polštářek a ideálně i peřinu. Normálně by mě nenapadlo tak velkého dávat do cestovní postýlky, ale bereme ji pro mladšího a on mu ji vždy zabere a pak je v noci klid 🙂

cilkat
15. únor 2020

Mám velmi kontaktní dítě. Vždycky spal se mnou (a stále spí). Přesto kolem dvou let najednou přišlo období, kdy mimo domov odmítal spát. Byla jsem ho schopná uspat (v krosně na zádech), ale kolem třetí ráno se vzbudil a že domů a jinde spát nebude. Trvalo to asi půl roku, vyrost z toho. ... Možná i vám pomůže jen čas.

puhelin
15. únor 2020

@kejt29 Nevim, jak moc kontaktni je. Muj syn spi v posteli v hnizde, okolo sebe svuj prostor. Ale jinam bych ho nedala, musel si zvyknout.

ai30
15. únor 2020

Z vlastni zkušenosti bohuzel nevim, ale napada me zkusit ho i doma zvyknout na spani v cestovni postylce, aby to pro nej nebyla takova zmena. A mozna s sebou vozit vybaveni na zatemneni pokoje, aby kdyz se v noci vzbudi hned nevidel, ze je nekde jinde? Taky je dost mozne, ze nepomuzou zadne psi kusy a budete muset pockat, az to odezni...

kejt29
16. únor 2020

@puhelin nas si nezvykl, proste chtel klid. V loznici se budil 7x za noc a v pokojicku spal do tydne celou noc. A to mel 11 mesicu.

ah1234
autor
16. únor 2020

@puhelin hej my syna fakt neuspavame, to sa neda..on proste zaspava sam v izbe, kym sme tam tak jaci a rozculujeme sa, zatvorime dvere a je v pohode. Inak ma rok a 4 mesiace

ah1234
autor
16. únor 2020

@cilkat tiez si hovorim ci to nie je obdobim..

ah1234
autor
16. únor 2020

@ai30 dakujem za typ, skusime ho dat do cestovnej postielky z velkej postele doma 🙂