Jak obejít Vojtovu metodu?

kaczuska
24. kvě 2013

Ahojte holky, chtěla bych se Vás zeptat jestli jste některá řešila stejný nebo podobný,,problém" jak já. Mám doma 3,5 měs. chlapečka, který špatně pase koníky (když mu ale dám ručičky pod něj dopředu, tak drží hlavičku pěkně, akorát že ty ručičky má pod sebou). Byli jsme u fyzioterapeutky a ta nám řekla, že má slabé šikmé břišní svalstvo a ukázala nám 2 cviky, které máme doma 4× denně cvičit. On u toho pochopitelně strašně řve a po pravdě já nemám na to srdce, takto usměvavého a veselého chlapečka úmysně rozčílit a rozbrečet. Je mi ale jasné na druhou stranu, že by mu ta Vojtovka mohla pomoct… Existují nějaké jiné cviky na posílení tohoto svalstva?

mitote
24. kvě 2013

@kaczuska bylas s nim nekde na neurologii? nebo kdo vam predepsal cviceni? zeptej se ve slupine Psychomotoricky vyvoj nebo @eficenka. Jsou i jine koncepty cviceni.

kaczuska
autor
24. kvě 2013

Ne na neurologii jsme nebyli, cvičení nám předepsala pediatrička.

zlatelevizeedna
24. kvě 2013

My cvičíme podle Bobatha, ale fyzioterapeutů, kteří ho cvičí, je méně, někde to prostě není moc dostupné.

anushka111
24. kvě 2013

Vojtovka opravdu pomůže, ale u slabších případů, což mi přijde že jste zřejmě právě vy, je možné využít tu Bobath/Bobatovu metodu. Osobní zkušenost s ní nemám, ale hodně jsem si oní zjišťovala. Nedělají se v ní protipohyby, ale dítě se stimuluje cvičením pro něj přirozeným. Ale opravdu to chce neurologa repsektive fyzioterapeuta, který Bobatha umí. U nás se to rozšířuje až poslední roky.

sisus
24. kvě 2013

ahoj, my cvičíme Bobath metodu, jsem s ní moc spokojená, je to právě pro takové lehčí případy, malá u toho nebrečí a bere to spíše jako hru, než jako cvičení... na těchto stránkách jsem si našla terapeuta, který byl nejblíže bydlišti, zavolala jsem, domluvila se a bylo to 😉
http://www.cadbt.cz/seznam-terapeutu-v-cr-a-sr/...

riwonky
24. kvě 2013

Ahoj nam jsou tri mesice a tez cvicime vojtu, jsem zdravotni sestra a muzu ti rict ze vojtova metoda neni pekna ale stoprocetne pomaha. je to overena metoda. a bej tebou prezila bych tech par slzicek nez si jedou vycita ze jsi necvicila 😉

upari
24. kvě 2013

ahoj, já se synem od 4měsíců taky cvičila Vojtovku - nepásl správně koníky - prohýbal se v zádech do luku a ruce dával do vzduchu (něco jako kdyby dělal letadlo). U Vojtovky samozřejmě jako snad každý dítě brečel - nebolí ho to, ale je mu nepříjemný, že ho držím v poloze, kterou nechce. Taky sem u toho párkrát brečela, ale cvičela a nepolevila - výsledky byly opravdu brzo vidět 😎
Doporučuju vydržet popř. to zkombinovat s Bobath - s tímto jsme začali teď v pondělí (syn už téměř 3roky). Doktorka řekla v jeho 2 letech, že i když má špatný nohy a záda, že cvičit až od 3 let, že teď to nemá smysl... Poslední dobou je to ale dost špatný, tak si platíme Bobath odborníka a jak jsem psala, jsme na začátku, ale syn to bere v pohodě - nedovedu si představit s ním teď cvičit Vojtovku - už má rozum a jak mu to vysvětlit... Bobath je u něho super cvičení 😉