Jak obléct v létě 14denní miminko?

molea
7. čer 2014

Maminky,mám prosbu,jsem prvorodička a dneska máme jít odpoledne ven na delší dobu.Chci se proto zeptat co by bylo vhodné obléct malej..Jestli staci kosilka,bodíčka s krátkým rukávem a dupačky,čepička..Mikinku mám sbalenou v tašce.Děkuji za rady🙂

madulinka
7. čer 2014

ahoj, myslím, že úplně bude stačit bodýčko s krátkým rukávem, ponožtičky na nohy a nějaký klobouček, i když v kočárku bude asi ve stínnku.. a přes dítko přehodit v kočárku nějakou plínu jako přikrývku (doporučuju plínku z bio-bavlny,tu jsem tenkrát koupila bez nějakého konkrétního úmyslu a používám ji do teď, když chci přes malou něco přehodit ve velkém vedru..nepotí se pod ní a je příjemná..). Možná bych jí dala do kočárku třeba do zavinovačky, ale venku je opravdu ukrutně..záleží, v kolik hodin půjdete.. My jdeme s naší dnes ven až po 3. hodině 🙂

lenkasubrtova
7. čer 2014

Já mám dítě už větší ale souhlasím s madulinkou. A ve vedrech je dětské oblečení z bio bavlny nejlepší. Však určitě sama poznáte jestli je malé moc velké teplo nebo naopak, když tak přibalte nějaký svršek navíc do tašky 🙂

mafeska
8. čer 2014

dcerka je červenocvá a v těhle hicech jsem dávala jen body s krátkým, ponožky a kvůli ostrému sluníčku měla přes nožky tetra plenku. jinak nic. Dupačky + body bych nedávala, to je do těhle hiců až moc. Zavinovačku jsem nepoužila skoro vůbec.
@molea

eldrag
8. čer 2014

kluk je červencový loni, takže byly hicy měl jen pod sebou bavlněné prostěradélko body s kr. rukavem a pres sebe takovou hrozně řídkou plenu kvuli sluníčku. Ale kdyz bylo 30 ven jsme nechodili !!! doporučuju ještě na kočárek hodit mokrou plenu.

molea
autor
8. čer 2014

Dekuji vam moc za rady🙂

melodygirl
8. čer 2014

@molea Souhlasím s holkama, ale v tomto vedru bych ven šla až po 17 hodině, tak malé miminko nemá ještě vyvinutou termoregulaci a mohlo by se snadno přehřát, obzvlášť v kočáru, kde teplota několikanásobně stoupá. Kolikrát není možné udělat i přes síťku na korbičce luft