Jak oblékat dítě v tomto počasí? Dáváte už zimní fusak?

michaelasklenarova
22. lis 2015

Ahoj všem, mám doma novorozence a vůbec si nejsem jistá v oblékání na ven. Dát už zimní fusak? Když ano, tak jak oblékáte?

cernalu
22. lis 2015

je kolem nuly, takže zimní fusak pro novorozence určitě!

saruska89
22. lis 2015

Ja fusak davam od vcera, mam xlet stary(z beranka) maly mel bodycko,teplacky, mikinku, rukavice ponozky a cepici, takhle jsem ho dala do fusaku a prikryla dekou, fusak zapla a na to jeste perovou perinu do kocaru a jela jsem.. Bylo u nas asi -1

loc
22. lis 2015

Fusak uz urcite ano ( zejmena ted po ochlazeni), miminko ma mit o vrstvu vic nez dospely. Takze napr. body, puncochace, svetrik nebo mikinka, zimni kombineza, tepla cepicka, sala, pripadne rukavicky a do fusaku. Orientuj se podle teploty na zatylku, pokud ten bude hezky teply, je miminku akorat, pokud studeny, je nutno prioblect a pokud horky az opoceny, je nutno vrstvu obleceni odlozit. Do fusaku lze pri vetsi zime dat jeste deku, krasne zatepli 🙂

michalusenka
22. lis 2015

Neoblikate nejak moc holky vyse?co budete delat ve vetsi zime? Svagrova ze mam dat body, polodupky teply chlupaty overal,tenkou a tlustou cepicu,fusak a nanoznik a konect

sara84
22. lis 2015

Ja davam body, puncochace, oteplene capaky, fleesove teplaky,zimni bundu,teplou cepku,rukavice a do fusaku + nanoznik. To dnes odpo, rano do skoly dam misto teplaky + bunda kombinezu.Kdyz je mu moc teplo, tak je mrzky a krici a kdyz krici.tak loka studeny vzduch a pak je nemocny, to jsme si uz 2x zkusili a to ma 7 mes..Deku mam v kocarku vzdy v zaloze...

bajana
22. lis 2015

U nás bolo dnes -2 až +2, takže fusak rozhodne áno, nie je dôvod čakať na väčšiu zimu.

pkolin
22. lis 2015

Fusak ano, ale do něj (pokud se jedná o miminko, které nevystrkuje koncetiny) je kombinéza nebo zimní bunda moc. Co byste dávali až bude - 10 nebo méně? Stačí obléci jako na doma a přidat mikinu, čepičku, rukavičky, teplé capáčky. Záleží tedy také jaký máte Fusak. Já mám třeba lodger a loni jsem kombinézu použila jen na horách 😜

radushka1
23. lis 2015

Fusak už dávám dýl, ve fusaku má jen body, dupky, mikču a čepičku a je mu tam fajně teplíčko 🙂

brokovich
23. lis 2015

Mám téměř 3měsíčního kluka. Do kočáru dnes mel zimní fusak, teplou kombinézu a na sobe body s krátkým rukávem, dupačky, teplou mikinu s kapuci a teplou cepicku. Byl úplne v pohodě, zima mu nebyla.

hojda
23. lis 2015

Nejlíp to řeší fusak z Dita Tábor s termoregulací Outlast, reguluje teplotu jak je potřeba.

svetlus_pepca
23. lis 2015

Nevím, do čeho budete oblékat, až bude o dalších deset stupňů míň :D Fusak pro novorozence ano, ale ještě do něj zimní bundu či kombinézu?! To už je moc...
@michaelasklenarova Tohle téma je hodně náročné, protože jsme každý jiný. Říká se, že miminko se hodně "naučí" v bříšku. Tzn. podle toho, jak jsi zvyklá se oblíkat ty. Já jsem si třeba dělala před porodem srandu, že v tom případě může jet naše miminko z porodnice nahé 😀 Ano, miminko má mít o vrstvu víc než dospělý - na druhou stranu přehřátí je horší než podchlazení! Takže radši o trošku míň a kdyžtak třeba radši v případě potřeby přidat deku, než venku zjistit, že je toho oblečení moc a někde nedejbože vrstvu sundavat!

naturbabyshop
24. lis 2015

Fusak pro novorozeně určitě. Záleží na tom, jaký máte a podle toho přidat vrstvy. Pokud je z pravého beránka, popř. moderních funkčních materiálů, které mají termoregulační funkce, určitě bych nedávala kombinézu nebo teplé bundičky. Stačí jen lehčí oblečení. Miminku není horko příjemé...