Jak oblékáte mimčo při teplotách přes 20 stupňů?

werry
21. dub 2011

Ahoj holky, mám 4 měsíční holčičku a jak se oteplilo, tak pořádně nevim jak ji oblékat, zda ještě přikrývat dečkou, dávat punčošky..jsem zvyklá ze zimy nabalovat, většinou dáváme bodýčko, ponožky, tepláčky a slabší bavlněnou mikinku, slabou čepičku, občas ještě capáčky, přikrývám slabou dekou, dávala jsem ještě "nánožník " přes korbičku. a teď jak jsou ty teploty přes 20 stupňů, tak už ji odkrývám, pak zas přikrývám když to foukne..tak nevim, vím, že by měla mít jednu vrstvu navíc než já. Ale jen na bodýčko s dlouhým rukávem je ještě brzy co? děkuji za názory 🙂

kopa
21. dub 2011

Werry, nám je 6 měsíců.Dnes u nás bylo přes 20°C a malého jsem měla oblečeného v krátkém body,lehké mikině,letní kalhoty a ponožky.Kontrolovala jsem ho aby se nepřehřál,vždy je lepší dávat raději méně,než aby se ti malá přehřála a upadla do hlubokého spánku 😔 Vždy jí můžeš obléknout.No a byli jsem dost propocený,takže jsem mikču sundala.Takže měl jen to body,gatě a ponožky a přestal se potit.Čepičku bych v tomhle horku nedávala 😅 zahřeje se jí dost hlavička...

kalo
21. dub 2011

Já zastávám zásadu oblékat dítě podle toho, co si beru sama + 1 vrstva na těle navíc (+ samozřejmě příkrývka v kočárku..)

klosky
21. dub 2011

Já dnes dávala jen legínky s ponožkama a dlouhé tričko jako šatičky a vůbec jsem nepřikrývala. A čepičku jsem taky nedávala. Je nám 8 měsíců. Oblékám jí jako sebe.

miska73
21. dub 2011

oblékám jako sebe + kšiltovku, nebo čepičku...podle toho jestli fouká vítr 😉

hansed
21. dub 2011

Dneska jsem dala body s krátkým rukávem, rifličky, ponožtičky, capáčky a slabounkou mikinku, na hlavičku jsme jí dala šátek 😉 ráno jsem ji v kočárku přikryla (měli jsme kolem 5°), odpoledne na sluníčku jsem ji odkryla a ani nánožník jsem jí už nedávala 😉

luuciee83
21. dub 2011

Já bych neřekla, že by mělo být vždy použito pravidlo - podle mě + 1 vrstva navíc - fakt to chce "vychytat". Lepší je, dle mého názoru, miminko přiobléct, když zjistíš, že má třeba chladnější ručičky či nožičky, než aby se Ti malá přehřála. My teda máme doma už roční "miminko" a třeba včera a dneska byla malá ve tříčtvrťáčkách a v bodýčku s krátkým rukávem a bylo jí určitě příjemněji, než kdyby se "pařila" v dlouhém 😉 samozřejmě je to o tom, že u nás to nefoukala a je už větší - u vás bych dala bodýčko s dlouhým rukávem + nějaké plátěné nebo slabší bavlněné kalhoty a třeba když by to foukala, tak my máme takovou díratou háčkovanou dečku, pod kterou je příjemně 😉

pantomima
21. dub 2011

5 měsíců- letní džíny, ponožky a triko s dlouhým...bez deky v letním klobouku 😉

coxa
21. dub 2011

Já jsem dneska dávala lehkou teplákovou soupravu, slabou čepičku a nepřikrývala. 😉

anetka1701
21. dub 2011

dneska jsem oblíkla malou - 3 měsíce - body s krátkym rukávem, dupačky a teplejší tričko s dlouhym rukávkem... Když usla, tak jsem jí dala do fusaku, jinak byla takhle... Oblíkám málo, ona je dost otužilá a když jí oblíknu víc, tak se okamžitě zapotí...

weri1
21. dub 2011

já si taky nemyslím, že podle sebe + 1 vrstva navíc. Malej je od malička dost horkokrevnej, takže oblíkám asi jak sebe a dnes jsem neměla ani deku, ale má 9 měsíců, ale i když byl malinkej-narodil se v červenci, tak jsem moc neoblíkala
Dnes- letní džíny, ponožky , body s dl. rukávem, bavlněná čepička bez přirkytí
Člověk by to měl nějak vychytat

pavcza
21. dub 2011

To je to co taky řešim a furt slyšim řeči jak je nabalenej, na které jsem alergická, protože si nemyslim, že by byl malej nabalenej. Je nám 11 týdnů a dneska jsem mu dala džínové kraťásky, ale punčošky k tomu, protože jsem netrefila velikost na léto, tak abychom je unosili teď, když nám jsou, na boso bych teď nedala a bodýnko s dlouhým rukávkem a dopoledne, kdy jsme jeli k tchýni, tak ještě nebylo tolik teplo a auto bylo docela prochladlé, jsem mu dala ještě mikinku a čepičku, protože si myslim, že tu by ještě mít měl, ale slabší bez šňůrek a první co jsem slyšela už z okna bylo, že ten je nabalenej 😒 . Po obědě, když jsme šli ven, už jsem mikinku nedala, ale nechala jsem v kočárku jarní fusak, který měl odhrnutý, ležel na něm, ale nebyl přikrytý, měl ho kolem sebe a když jsem sahala do korby velký teplo tam nebylo, dokonce ručky měl chladnější. Když jsme šli venku kol páté hodiny, byl stejně oblečený, ale už jsem ho tím fusakem přikryla. Co jsem nakukovala do kočárků, žádné mimčo nemělo krátký rukáv, ale byly bez čepiček.

elizabethcorleone
22. dub 2011

Zajímavé téma 🙂. Já vím, že by měl zkrátka mít o jednu vrstvu oblečení víc, ale hrozně se potí, jenže zase nechci dávat krátky rukáv, aby nebyl za chvili studenej, teplo sice je, ale vítr fouká, vánek vane. Asi zkusím teplákovku bez bodíčka pod.

renny7
22. dub 2011

Já jsem malého vždycky oblíkala tak jak se říká jednu vrstvu navíc, ale byl pak červenej a zpocenej, takže ho oblékám jako sebe, už jsem ho měla několikrát i v kátkém body, a dávám jen punčocháče, nebo ponožky a tepláčky... deku mám vžy po ruce, ale zatm nebyla třeba 🙂 Ono je i v té korbičce dusno, tak mu jí trochu odkrývám... a čepičku takovou tu letní, a když spinkal tak jsem mu jí i sundala, byl zase červenej, pořád ho kontroluju, ale zima mu nebyla nikdy 🙂

mpavlinka
22. dub 2011

My měli včera ponožky, legínky, body s dl. rukávem a tunička přes něj + klobouček.

ja.na81
23. dub 2011

Tak dnes jsem malemu oblekla body s kratkym rukavem, platene kalhoty, ponozky, tricko s dlouhym rukavkem a kloboucek na hlavu. Sedel / lezel v kocarku, nozky mel lehce prikryte dekou (dokud si ji neshrnul uplne na stranu) 🙂

romana29
24. dub 2011

tak jak píšeš se mi to zdá na čtyřměsíční dítě zcela adekvátní 😉

kaculetka
24. dub 2011

Máme přes 3 týdny, při 20st. ve stínu měla malá body s dl. rukávem, legínky, ponožky, čepičku a přes sebe lehkou přízovou deku a nánožník. Myslím, že pro nás tak akorát. Ale znám i maminky, které mají v tomto počasí děti v zavinovačce a přikryté ještě teplou dekou a nánožníkem!!!!! Mazec!!!! 😝 😝 😝 😝

ladybugie
24. dub 2011

nám je už třináct měsíců, ale krátký rukáv u bodýnka jsme ještě nevytáhly. Malou od narození oblékám jako sebe + vozím v autě i v kočárku stále deku kdyby něco. A nevyjde ven bez pokrývky hlavy. Teď nosí kšiltovčičku. A taky mažu opalovacím krémem. Tak jak to popisuješ jsem dceru ve 4 měsících oblíkala taky. 😉

keckemet
24. dub 2011

A jak oblekat nedonosene miminko?
My jeste nikam nejezdime a davam jen takove ty overalky na spinkani..mame jich asi 50🙂 newborn a stejne velke...a rucicky i nozicky ma casto studene...Jinak je celej den zabaleny ve fleec zavinovacce a v ni ma jeste tensi fleec. decku z ikea...takle to radili v porodnici 🙂, na hlave cepicku a presto ty studene ruce, nohy..Tak nevim jestli nedat pod overalek trebas jeste bodicko?

kikimaruska
24. dub 2011

@keckemet malej byl také nedonošený a stále studený.I v létě měl bavlněnou čepičku a bavlněné rukavičky(podle teploty sem rukavičky sundavala). Vždycky měl dupačky nebo polodupačky (tj.nožičky oblečené a ponožtičky) a bodyčko s dlouhým rukávkem, jelikož byl opravdu studený, ikdyž venku bylo 30. V korbičce měl flecce zavinovačku, když bylo teplo, jen na ní ležel, oblečený tak, jak píšu, a když se ochladilo trochu, byl i zavinutý...plus nánožník na korbičce, aby na něj nesvítilo sluníčko. Jinak já měla naučené pod overálky bodyčko dávat vždycky...samotný overal sem nikdy nedávala 😅 .

lucie777
25. dub 2011

20°C je jen tak o 2° míň, než co máme doma, takže i podle toho bych oblékala, záleží, na jakou teplotu je mimi zvyklé z domova.. 🙂 ale většinou to u nás asi fakt bylo tak, že měla o jednu vrstvu víc než já, teď se řídím spíš tím, jestli je teplá nebo studená, buď přiobléknu nebo svléknu.. 😉

kropinda
26. dub 2011

Když je teplo máme jen body s dl.rukávem,ponožky tepláky capáčky a floušovou vestičku.'Na hlavě klobouček,protože to slunko docela dost peklo!!!Neřídím se podle toho co mám já jelikož mě je zima i při +35C....A malej je horkokrevnej!!!

glimmer
26. dub 2011

Aničce bylo 7 měsíců - body s kr. rukávem + tepláčky + ponožky a letní čepička, když fouká tak dávám body s kr. rukávem a beru s sebou ven mikinu, ale zatím jsme jí nemuseli oblíkat. Anička je zvyklá docela na "studený" odchov, takže to máme docela v poho.

ivasad.
27. dub 2011

Tak to je hodně individuální - některé mimi je zimomřivé, některé horkokrevné... taky jiné je když má mimi v půl roce pět kilo, nebo devět, že 😀 čím více obalené dítě, tím méně potřebuje oblékat. Malé ležící miminko jsem oblíkala o jednu vrstvu víc než já, a teď, když už se v kočárku pěkně mrská a neposedí, tak oblékám malou stejně jako sebe, a s sebou mám vždy mikinku a dečku - kdyby měla studené ručky. Samozřejmě v létě, když je hic, tak vrstva navíc není třeba - když bych klidně mohla bejt nahatá a pořád by mi bylo vedro, tak dítěti body, klobouček a tenoučké gatě (kvůli sluníčku) stačí. 😀

petruskaaa
30. dub 2011

musíš vyzkoušet,vem toho víc,do kočárku se vejde a když bude mít studený ručičky nebo nožičky tak přistrojíš a když bude spocené za krkem tak odstrojíš 😉

betelgeuzz
30. dub 2011

Každé dítě je jiné, takže chce to zkoušet, jak mu je. Ale ne podle rukou! Ty můžou být studené, i když je dítěti teplo. Já sama mám ruce pořád studený. TEplota dítěte se zkouší za krkem, nebo na kořeni nosu.
Obecně se říká, že dítě má mít jednu vrstvu navíc. Ale samotný kočárek (pokud je dítě ještě v hlubokým), je vrstva navíc. Takže fakt to nepřehánět. Pro dítě je horší,když se přehřeje.
NEdávno jsem potkala matku s kočárkem, ona měla tilko a dítě bylo ve svetru, ve fusaku a pod nánožníkem 😲

evily
24. dub 2013

Holky, jak by jste v tomto počasí oblékaly dvouměsíční mimi? Díky za odpověď.