Jak obout malýmu botičky?

sisstin
30. říj 2008

čau holky...máme problém, malýmu nejdou vůbec obout chodící botičky...prostě ohne prsty dolů, a končíme 😅 šroubování ani roztahování bot nepomáhá...prostě se nedostaneme do špičky, a tím pádem se tam ta nožička nevejde. Nemáte nějaké tipy na to, aby dítko prsty dalo do normální polohy? 😕 😅

obouvám boty hodinu i více...většinou to vzdám 😝

poupe
30. říj 2008

tak potrebuje asi sirsi boty,ne 🙂 asi ho to tlaci

sisstin
autor
30. říj 2008

poupe: on to dělá instinktivně, když mu šáhneš na chodidlo 😒 boty jsou velký i široký dost..když už se mi mu je podaří náhodou obout..tak pohoda....jinak švagrová prý nemohla dětem obout boty do 2let, dokud nepochopily, že se prsty ohýbat nemůžou 😅

andrea78
30. říj 2008

ahoj, toto robí aj môj syn.....zohne prsty ako jastrab a neobujeme ho (alebo obujem tak, že mu ostanú skrčené prsty v topánke, čo je na zotrvanie a chodenie nereálne), nemá to nič spoločné so šírkou či veľkosťou topánok (nebudeme mu predsa pchať nohu do veľkostne nevyhovujúcej obuvi)
vtedy topánku vyzujem, zacvičíme s prštekmi - vyrovnáme, zohneme, pohráme sa na chodidle, opäť zacvičíme a skúšam opäť. zaberá to, občas na prvý pokus, občas treba viac (je to o nervy, ak sa niekam ponáhľame) , no netrvá to už hodinu ako u vás - hoci pred mesiacom aj to .....je v podstate rovanko starý ako tvoj peťko. chce to len čas, on pochopí 😉

sisstin
autor
30. říj 2008

andrea: tak jsem ráda, že v tom nejsme sami..včera jsem je např. oblíkla..ale dneska už jsem na to neměla nervy..a šli jsme(jeli jsme 😀 ) bez bot 😝

eho
30. říj 2008

Siss, u nás je zase specialitou prsty roztáhnout. Tak si vždycky připravím botu, polochtám ho na chodidle a rychle jí nazuju 🙂

sisstin
autor
30. říj 2008

eho: 😅 já jsem z toho fakt až zelená vzteky..nejhorší je, když fakt někam musíme jít na čas 😅 on ty prsty má ohlý docela často..když ho tak pozoruju..jak baleták 😅 rovně je má jen někdy..a jako vychytat ten moment a oblíct boty je zázrak 😅 😝

kristi
30. říj 2008

polechtat je dobrej napad 🙂

sisstin
autor
30. říj 2008

holky..on není lechtivej na chodidlech 😢 😅

petraluk
30. říj 2008

To je normální úchopovej reflex, na nožičkách mizí až kolem 1 roku, s tím asi nic moc neuděláš 🙂

draga
30. říj 2008

siss tak to máte docela problém s příchodem zimy asi sotva tygr bude běhat bosky 😀 😀

lennetfrigg
30. říj 2008

Ahojky, ja malému boticky natlacim co to jde a pak ho postavím. Když jsou botičky dost široké, tak prstíky sám ve stoje narovná. Ale i tak je to boj. My máme široký nárt, tak se mi nejvíc osvědčilo si sednout, malého šup na klín a pak bojujem.

garfieldmail1
3. lis 2008

Omlouvám se, jestli poradím něco, co je nad slunce jasné, ale mne to třeba na začátku nenapadlo 😅 Když měl syn asi třičtvrtě roku a já mu chtěla dát teplejší botičky, protože byla zima, taky jsem mu ty botky zaboha nemohla obout. Vracela jsem je do obchodu, koupila jiné. Jenže... obouvala jsem mu je, když ležel nebo seděl naproti mne. Přitom, aspoň u nás, to bylo tak jednoduché - posadit si ho zády k sobě a tím pádem jsem mu botičkou tlačila proti jeho nožičce, aniž by mi "uhýbal". Šlo to jako nic a já jsem vzpomínala na ty krásné botky, co jsem vracela do obchodu 😀 Ale to jsem asi objevila Ameriku, co...? 😎 Prstíky taky občas krčil, ale vždycky jsem ho něčím zaujala, aby si obouvání tolik nevšímal. 😉

ria80
3. lis 2008

Michalka taky krčí prsty,to je asi normální reflex u malých dětí.Proto se taky nemá hmatat na špičku,když se kupujou boty,protože dítě tam má prsty ohnutý.Já ji obuju,normálně postavím a ona udělá pár kroků a saa to narovná.Jinak já jí taky obouvám proti sobě posazenou.Chytnu nohu,palec dám na patu,a tím palcem tam tu patu zasunu až na dno.Jde to krásně.Palec by se dozadu za patu měl normálně vejít,když už se nevejde,je čas na nové boty.

aniska
3. lis 2008

siss moj mates mi to tez robil, sme najprv mysleli ze ma ehm "extra vysoky nart", potom sme objavili, ze co to bolo- ohnute prsty, betar jeden... no ale asi po tyzdni pochopil co co go, ze ked sa obuvaju boticky, tak znamena ze sa ide von, tak uz nohu nekrci, uz sam pomaha;) skoda ze nebyvas tu, ukazala by som ti ako sme nanho nakoniec vyzreli. Proste som mu tam jemne tu nozku nasunula, vselijak som s nou jemne kyvala a tlacila o svoju hruda za jeho koleno, no stvarali sme divy, ale ked sa mi tam podarilo tu nohu dostat tak to nakoniec pochopil;)

kubaka
3. lis 2008

sisstin - napadá mě - vždyť je mu teprve 1rok - boty na ven přeci nemusí mít vůbec? Je už zima, takže je v kočárku, ve fusaku, stačí mu takové ty teplé látkové návlečky. Venku je zbytečné ho nechat chodit, a pokud chodí, tak stačí doma.Ven bych mu je vůbec necpala. Až bude o měsíc dva starší, tak to určitě půjde. Asi je na boty ještě nezralý. Chodí vlastně??

Já mám oba kluky únorové a i když chodili od 11 a 12 měsíců, venku jsem je nechala běhat až tak v březnu. Jinak se venku vozili v kočárku. Běhali jen po bytě.

nevesta
3. lis 2008

Kubaka 😀 😀 😀 som sa pobavila. Moja mala tak po pol hodinke v kociku chce ist von, nemusela by som ju nechat, keby som nechcela, ale... Naco ju trapit? Na konci prechadzky ju dam vzdy von, ona je spokojna,ze moze tlacit kocik... Vie, ze von pojde, tak pohoda... Ked chceme ist na dlhsie ako hodinku, tak prosto neobsedi, prave objavila, ze sa da chodit... 😎 Cize nesuhlasim, ze staci mat v kociku, deticky su velmi inteligentne a aspon ja mam ten dojem, ze vedia, co chcu 😉

sisstin
autor
4. lis 2008

kubaka: no nedávám mu je už 😉 nechodí..takže to nemá cenu..spíš jsem je chtěla proto, že vždycky někam jdeme..např. do restaurace nebo kavárny..aby tam mohl aspon stát 😉 ale prdim na ně..dám ho do dětskýho koutku a tam je nepotřebuje 😎 a taky moc nepředpokládám, že by v zimě chodil po venku 😉

jandalinka
4. lis 2008

sisstin:tak přesně s tím se trápíme i my už něco přes měsíc.Malá začala stoupat na nožičky a sem tam pár krůčků a když jsme doma,tak je to v pohodě,ale poslední dobou vyžaduje i když jsme někde venku si stoupnout a nechce být v kočárku a botičky ani náhodou nenazuji.Prý máme podle známé vysoký nárt a musím koupit speciální obuv,ale po 4obchodech jsme to vzdala,pravá nožička nám dělá problém v tom,že skrčí nožičku a je hotovo,jen jsme se v obchodech zpotila a odešli jsme bez bot ☹ .Ale čím dál víc vidím,že prostě ty boty potřebovat budem.Nevím,jak ji donutit natáhnout nožičku..... 😒 chce to asi čas....a tak bude chodit bosky po sněhu 😅 😉

sisstin
autor
4. lis 2008

jandalinka: no my je zatim nepotřebujeme akutně..ale až fakt bude chodit..tak to nevim 😅

kubaka
4. lis 2008

sisstin - no bezva, tak jsi to vyřešila. Když nechodí, boty nepotřebuje. I v tom koutku mu stačí ty tlusté ponožky s gumovými ťuplíky - nebo jak se to jmenuje. Aby neklouzal. A

nevesta: no, já je vůbec nevyndavala, takže je ani nenapadlo se toho dožadovat 😉 Neznali to. Vydřželi v kočáře ještě ty dva měsíce do toho března, kdy chodili i dost bezpečně a stabilně, takže se nemáchali v blátě. Pak už venku lítali. A dnes samozřejmě v kočáře už taky nevydrží. Ale je fakt, že v roce jsem s Mariánkem chodila se občas proběhnout do shopping center, kde jsem ho nechala trénovat chůzi po těch čistých, dlouhých halách. (Aspoň k něčemu to je 😉 Boty mu nazout šly taky hůře, protože nechápal, do čeho mu tu packu cpu. Museli jsme je hodně rozšňěrovat. Ale obuli jsme je normálně.

Nemá to nic společného s intelitencí a s tím, co děti chtějí - to samozřejmě respektuji. Ale koukám taky na to, aby to bylo praktické. A když mrňousovi nejdou nazout botičky - což je hlavní problém - tak hledáme nějaké překlenovací řešení, než to prostě půjde 🙂

sisstin
autor
4. lis 2008

kubaka: tak tygr taky vůbec nevyžaduje ven z kočáru, pokud jedu...ale vim, že jsou děcka..co už tam bejt prostě nechtěj 😕 ale snad ho to tam bude bavit, i když chodit bude..páč v zimě to chození po venku je všelijaký 😕

kubaka
4. lis 2008

No, to je právě nešikovné,,že obě máme děti, co začaly chodit v zimě - nebo ty ještě hůře na zimu. Já bych je asi taky dlouho v kočáře neudržela. Naštěstí nám stačily ty dva měsíce. V zimě je to utrpení - nudrží rovnováhu na nerovném sněhu, je to pro zlost. Malý chodil už koncem ledna, v 11. měs, tak proto jsem chodila do těch nákupních center. Ono mu to přišlo jako interiér a ne venek, takže pak mi vydržel. Ale taky jen do toho března. No, nějak se to prostě musí "ošulit". Tenhle malý je pěkný ďáblík a te´d už chodíme i bez kočáru jen za ruku.

sisstin
autor
4. lis 2008

kubaka: no zatim je kočárkovej typ..v kočáře je hodnej..a dokonce tam spí, což se mi doma podaří malokdy 😅 tak uvidíme, až bude chodit..ale zatim to jsou jenom opatrné krůčky okolo nábytku..ani nestojí bez držení 😉

dai
5. lis 2008

ahoj sisstin,
my sme zacali skusat topanocky asi v 9-tom mesiaci - to sa mala zacala stavat... a robila to iste co tvoj malicky... potom sme sa s topanockami asi 2 mesiace len hrali 😉 chodit zacala v 12-tich mesiacoch, to sme uz potrebovali normalne topanocky... bola som s nou teda v obuvi, teta predavacka vybrala dostatocne vysoke snurovacie - vpoctate sme ich ro´snurovali az po uplny spodok a malu obuli spolu 🙂 bola to v celku sranda - mala chodila chvilu ako opita ( bola zvyknuta len na bosu nozicku, topanocky boli pre nu nepohodlne a tazke ) - potom si ich skusala casto obut sama az pochopila ze nozicka musi byt pri obuvani vystreta 😀
teraz uz lieta ako cert, topanky miluje ( ma asi 8 parov a vsetky si obuva, par za parom - niekedy sa snazi aj o obutie niekolkych topanok naraz 😉 ) - inak je sikula, uz sa jej parkrat podarilo topanocky si aj obut ( hlavne sandalky, lebo tie idu lahko 😉 )
daj malickemu cas, on pochopi co sa s topanockami robi a ako nato - nechaj mu hrat sa s nimi a ukazuj mu ty sama ako sa obuvas ( moja mala momentalne uz obuva aj nas - hlavne ked lezim na gauci s vylozenymi nohami 😎 )

zanetka82
5. lis 2008

Ahoj tak jestli můžu poradit já, tak mi jsme měli ten sam problém ale pak jsem ho normalně postavila na zem ja se postavila za něho roztahla jsem botu a on si tam tu nožičku dal normalně bez toho aby krčil prsty. Sampzřejmě sem ho k tomu nasměrovala. 😀 Když seděl tak to bylo marné 😉 Tak to mužete zkusit. 🙂

berynka
5. lis 2008

Ahoj, Hedula je lechtivá strašně... jen se jí na ty chodidla podívám a už začně nohama mrskat 😅 . S obouváním problém ale moc nemáme. Botičky hodně rozevřu a nohu jí tam dávám kolmo špičkou a pak trošku zakroutim 😉 .

Jinak jsem se chtěla zeptat těch, kdo mají větší dětičky... jak to budete dělat s botama do fusaku? Malá se chvilku veze, pak chce ťapat, pak už zas do kočáru... S těma botama bude ten fusak brzo jetej 😒 , ale na druhou stranu bych nechtěla dopadnout jako kamarádky, kterým se stalo, že na celodenní výlet do Prahy jely bez bot pro mrňousky a musely je nahonem kupovat 😀 .

zanetka82
5. lis 2008

Berynko já bych teda už asi dítě do fusaku nedavala. Momentalně teď žadné zimy nejsou minulý rok nebylo ani moc sněhu. Vždy jsem malého oblekla do kombinezy . Měl boty a když bylo trochu chladněji tak jsem přes něho hodila deku. 😉

vojtisek2007
5. lis 2008

Vojta když takhle stávkoval při obouvání, tak doma jsem mu je nasadila s těma ohlýma prstama - jen tak ledabyle a pak venku, po pár metrech co jsme jeli v kočáru jsem je donasadila - to už ty prsty ohlý neměl ani neohýbal...Do fusaku budu ještě dávat určitě, protože toho ještě tolik nanaběhá a na dlouhý procházce si myslím, že by promrzl - když teda bude nějaká zima 😀 - máme fusak od emitexu a ten spodek je i vevnitř "omyvatelnej" - není fleesovej, tak myslím, že to půjde - nebo hodím po kočár košťátko a před nástupem do fusaku boty ometu.... 😉

dai
5. lis 2008

my uz chodime s kociarikom malo... takze uz urcite fusak pouzivat nebudem 😉

suki
5. lis 2008

kočky , když tu řešíte ty botičky, máte některá zkušenosti se značkou Peddy? Já jsem dnes koupila malé zimní botičky, tak by mě zajímalo jestli je to dobrá značka 🙂