Jak ochladit miminko ve vedru? Přes noc nespí?

zuzkajkl
10. črc 2010

máte někdo nápad jak ochladit miminko v teplém bytě doma je vedro k nevydržení i přes noc malá vůbec nespí

zuzkajkl
autor
10. črc 2010

jo a co pytný režim 2 měsíční dítě co jí mám dávat k pití je něco jiného než čaj děkuji

martinka79
11. črc 2010

asi bych jí okoupala ve vaničce schladila zábalem... a hodně větrala apokud to jde třeba v podvečer... pití stačí Mat. mléko a ten čajík... 🙂 včera moje kamarádka uvařila svoje 2měs dítko doma v bytě... až jsem je vezla na pohotovost... 😝 nakonec to je OK...
ale chce to fakt otírat plínkou klidně mokrí plínky rozvěsit po bytě.. na postýlku a vyhledávat chladná místa...přes ten den... možná je venku lépe, někde ve stínu...včera trochu foukala v uričtých částech ČR.

martinka79
11. črc 2010

pardon mokré plínky... 😉

lu777
22. črc 2010

no my přežíváme s tím, že malá je jen v plence nebo i bez ní, zapnutá klima (tak aby na ni nefoukala, s klimou tu máme 28 C, bez ní minimálně 36 C)... a nabízím vodu hodně, koupu i dvakrát denně ve studenější vodě... a mokré plínky rozvěšené samozřejmě....

dobrej tip je jít do obch. centra kde je klimoška... tam jí musít dokonce navlíkat i svetřík někdy 😅
já sice normálně moc pro klimatizaci nejsem, ale v těchhle vedrech díky bohu za ně! nevím co bych jinak s malou dělala, ona někdy pláče i nahá s tou klimou 😔

romcovaklarka
23. srp 2011

Chtěla bych obnovit téma, co dělat s 2měsíčním miminkem v těchto velkých vedrech (na konec týdne hlásí 36 stupňů) ☹ Klimatizaci nemáme a odstěhovat se do nákupního centra mi nepřijde ideální 😒 Malej je plně kojenej, dávám mu pít jak chce - je třeba dodávat ještě i vodu? A jak mu pomoci, aby mohl přes den spát? Díky za tipy 🙂

petrunka01
23. srp 2011

@romcovaklarka taky by mě to zajímalo.Já teda nekojím plně,mám pětitýdenní holčičku.Dneska to bylo hrozný,skoro přes den nespala a plakala,jak byla unavená.Trochu převařený vody jsem jí dala.I jsem ji otírala vlhkou žínkou,ale to se jí moc nelíbilo.Bydlíme v paneláku,je tu děsně.Mám zatažený závěsy,aby sem nešlo sluníčko..

romcovaklarka
23. srp 2011

@petrunka01 Jo, taky jsem na malýho zkusila dát mokrou plínku, ale to jsem ho naštvala 😅 My máme teda zahradu, ale venku je taky děsnej hic, i ve stínu, dala jsem mu ven cestovní postýlku, ale prdlajs ☹ No ohledně tý vody asi zítra zavolám doktorce, jestli dávat. Mně spí dopoledne, protože když usíná před desátou, tak ještě není ten hic a jak usne, tak je to dobrý. Ale odpoledne nespí už od soboty 😒 A to mají být vedra do pátku, a ještě čím dál větší jsem slyšela.

budulinekstar
7. čer 2014

@romcovaklarka
@romcovaklarka urcite dávejte pit i vodu co nejčastěji ...i my máme pocit žízně stejne to mají děti. ..😉 kolikrát maminkám pláčou venku děti třeba hlady atd a je ani nenapadne jim dát napít přitom tím pláčem jim musí vyschnout v papulkach. Já male dávam napít stále a lahvičku z vodou má vždy v postýlce k dispozici a pije i sama od sebe. Nic ne podceňovat v tomhle počasí.