Jak ochráníme zásuvky 220v s kabelem?

defik
2. črc 2014

Ahoj.
V bytě používáme zásuvky 220v ale jsou v dosahu malého dítěte, které z nich kabel může odpojit a zpřístupní si tak zásuvku. Nemáte tip na zásuvky, které by byly chráněny (krytkami/šroubem), aby se z nich kabel nedal vypojit.

Případně, nemáte jiný tip, jak to řešit?

Díky moc

arrowka
2. črc 2014

Jak máte staré dítě? Ono je totiž na vytažení kabelu potřeba vyvinout dost velkou sílu, kterou batole obvykle nedisponuje a připadá mi tedy zbytečné tenhle problém řešit. Ve volných zásuvkách máme plastové záslepky. Nastálo zapojené kabely máme zatím zahrazené věcmi, ale i když mi malá najde volný kabel, tak ji zajímá ta šňůra, nesnaží se nic vytáhnout. Když zjistí, že se s kabelem nemůže nikam odplazit a motat si ho, jak potřebuje, přestává pro ni být zajímavý.

frantiska85
2. črc 2014

Zástrčku s dírkou na nulák pravděpodobně nevytáhne, jde ztuha, ale takové ty drobné jako u fénu vytáhne. Snad jen používat zásuvky schované za nábytkem.

krystalka
2. črc 2014

Jak je staré je dítko? A ono vám přímo po těch zásuvkách jde a nebo to zatím řešíte "preventivně"? Náš malej třeba po kabelech a zásuvkách nikdy nešel, v prázdných zásuvkách, co byly přístupné u země jsme měli záslepky a ty ostatní jsou většinou někde pod stolem, za stolkem s TV, pod skříňkou, pod postelí apod., takže tam by se stejně moc nedostal....případně jsem tu zásuvku zakryla nějakým malým kouskem nábytku, židličkou, krabicí apod. aby to nebylo tak na očích, ale on si těch kabelů a zásuvek naštěstí fakt moc nevšímal 🙂

mafeska
6. črc 2014

já si nemyslím že by se dítěti podařilo kabel vytáhnout. Přiznám se teda že jsem tohle neřešila, kolikrát mám co dělat sama abych kabel vytáhla. Řešila jsem volné zásuvky, jakmile se malá začala plazit, šla okamžitě po nich, jak magnet to na ní působilo, když tam je zastrčený kabel nevšímá si toho 🙂