Jak ochránit mimino před klíšťaty?

alishia
20. dub 2009

ahoj holky,

je leto a urcite Vám ditka chtějí stejně jako to mé lézt po trávě. Nebo nekdo z vas ma treba psi, kteri tahaji domu tyhle hnusny potvory....mam strasny strach z klíštat. Je mozne ockovat 11mesicni dite? Nebo na nej mam strikat nejaky repelent proti klistatum?

jitrulka
20. dub 2009

JJ, přivítám rady i pro mladší miminka 🙂

dnada
20. dub 2009

alishia ahojky - očkovat nelze ☹ nejdřív sem našla myslím až po roce ale lepší až po dvou letech☹ No já mám 4kočky a psa.Lítaj venku. Koupila sem ty olečíky za krk a napatlala sem kočky i psa.Psa mám přes noc v bytě,ale nesmí mi po bytě cestovat.Kočku dovnitř pouštim jen jednu(čeká koťata),jinak ostatní jsou venku. Jinak prostě mít posekanou zahradu(klíště se drží ve vysoké trávě) a modlit se,aby nějaké nechtlo. Jo a nechodit s prckem do lesa(opět vysoká tráva,tam jich jsou miliony) A kočka mi přitáhla první klíště hned jak se oteplilo☹ A o repelentu fakt nevím,mám jen proti komárům☹ Tak snad bude mít někdo další info 😎

shaula
20. dub 2009

Je fakt, že běžně se klíště drží ve vysoké trávě, hlavně na okrajích lesa. Ale chytit se dá i na sídlišti, vím to z vlastní zkušenosti, nikde jsme nebyli a pes měl klíště. Asi ho tam někdo donesl. Takže nějaký ten repelent by byl asi na místě, snad někdo poradí. My máme chatu v chatové osadě a pár klíšťat doleze i tam, je to cca 500 metrů od lesa a přes několik dalších zahrad.

mywiel
20. dub 2009

My chodime do lesa na prechadzky, mala lezie v zahrade po trave, mame psy, macky, kone. Ockovat urcite nedam. Jednoducho treba dieta skontrolovat, pri kupani, prezliekani a ak daky kliest je hned ho vybrat, zavolat doktorovi a poradit sa ako postupovat prip. ist aby ho vybral on. Tak by som postupovala ja predsa my sme ockovani neboli a sme tu a prezili sme to vsetci. 😉

fim
20. dub 2009

Já bych taky sázela hlavně na prevenci, ale nemyslím tím teď očkování. To bychom nemohli bez očkování pomalu ani do krámu. Ale hlídat to, vyhýbat se místům, kde by mohla být a příp. používat repelent. Už jsem se pustila do hledání nějakého vhodného pro mimi, ale nevím nevím, jak budu úspěšná. 😒
Ad klíšťata ve vysoké trávě - právě jednou z účinných prevencí je včas sekat trávu - přeruší se tak jejich vývoj. Pro dospění potřebují to, aby tráva právě dorostla do určité délky. 😉 Ale teda nevím nevím, jestli jsou klíšťata tací cestovatelé, aby pak putovala jinam. 😅

jabber
20. dub 2009

Prohlížet a kontrolovat, ono to klíště musí být nějakou dobu zakousnuté, aby došlo k přenosu infekce 😉 Ale tepláčky nebo botičky bych repelentem klidně trochu stříkla 🙂

lenka1982
20. dub 2009

Očkovat dítě lze až ve 2 a půl letech.
Jinak jsem používala no teda stále používám i když mám holky obě očkované OFF

bubatinko
20. dub 2009

ja som kupila taky repelent pre deti proti kliestom a je to aj proti komarom vlani to fungovalo moze to ist an na pokozku alebo na oblecenie... je to sice mala "flasticka" a stala cca 250Sk

fim
20. dub 2009

Ale jaká značka? Já zatím našla leda tak Diffusil nebo Alpu, ale ty bych malýmu díťátku nedala. Pak jsem objevila jeden přírodní, tak do toho bych asi kdyžtak šla. 😉 To byl nějaký Effitan. 😎

shaula
20. dub 2009

Fim: ono asi nedoleze samo, ale spíš ho někdo (člověk, pes, kočka, kdokoli) donese v oblečení nebo srsti a pak spadne. Ono je to celkem jedno, důležité je, že tam nakonec je, takže v podstatě nikde není člověk úplně "v bezpečí"🙂 Očkování zatím asi taky nedáme (jak píše Lenka, ani to nejde), spíš nějaký ten repelent + prohlídky. Začíná to být aktuální, protože už je hezky, začneme jezdit na chatu a kluky nemůžu držet jen v kočárku nebo uvnitř. A ani nechci, musí si taky prozkoumat a osahat i venkovní svět🙂
A nevíte někdo, jak je to s očkováním dospělých? Dostala jsem 2 dávky, ale tu třetí (po roce) jsem už nedostala, protože v té době jsem byla už těhotná (1. trimestr), tak jsem nechtěla nic riskovat. Teď budu muset absolvovat celé očkování znova?

fim
20. dub 2009

Tak zatím jsem zjistila, že existuje repelent pro děti do 3 let a že má žlutý obal. 😀 A někdo používá od 1 roku dětský Off.
Zadala jsem dotaz na internetové lékárně, tak pak dám vědět. 😉

erikasadek
20. dub 2009

ahojte ak ccete prirodzeny repelent a ktory super zabera, je to ,levandulova silica. ktoru davate po kvapkach na kotniky zahyby, kde treba. alebo medovkova ta chrani aj proti komarom..

prirodzene a silne..

levandulovu mozte aj rozrobit s vodou a chrani aj proti vsiam..

a nemusite hned ockovat..
nie je to nutne... 🙂
staci len prevencia...

fim
20. dub 2009

Co byste řekly na tenhle?
http://www.prozdravi.cz/lekarna/pro-vital-repel...

A kde se dá sehnat levandulová silice? V bylinkářství?

fim
20. dub 2009

http://www.hnidy.cz/repelent-kids-pro-deti-100-...
Sorry, jestli jsem mimo mísu, kdyžtak mě stopněte. 😀

erikasadek
20. dub 2009

fim.. ja kupujem vsetko od nich a ale lekarne objednavaju.... 😉 stoji to okolo 40az 60 korun..

www.hanus.sk

zuzula25
20. dub 2009

ahojte,my to tiez momentalne riesime ze ako sa chranit.teraz v jednom casopise je propagovany repelent chicco-ten je uz od narodenia.ma niekto skusenosti???ja som kupovala detsky off-nie je tam napisane odkedy sa moze aplikovat,ale ideme az v auguste na dovcu tak uz ho vtedy pouzijem 😎

alishia
autor
20. dub 2009

holky diky za odezvu...koupim asi ten off....a nastrikam mu tim boty a teplacky nebo to rovnou strikate na dite? On malej stale leze po ctyrech, tak se bojim aby se mu neprisalo na zapesti....Jinak zahradu mame posekanou, ale psi stejne prinesou kliste...takze podle me posekany travnik to neresi. A cekat az bude mit vojtik kliste se mi taky nechce.) toho radeji celyho zasprejuju🙂)

kacka.va
20. dub 2009

klíšťata jsou i v posekané trávě, i když jich je tam asi o něco méně.
já bych asi stříkala spíš na to oblečení než přímo na dítě, přece jen jsou to pěkný sajrajty, aby z toho nemělo dítě ještě nějaké vyrážky.

diddi
20. dub 2009

Ten OFF urcite striekajte na oblecenie!...topanky,ponozky,nohavice,tricko....hlavne za krkom...alebo ak ma tricko kapucu,tak ju treba dnu nastriekat

jahodka11
20. dub 2009

ahojte, ja maleho urcite nedam ockovat....budeme pouzivat repelent....a vecer pri kupani ho prezrieme....uz mal 2 kliestov....a manzel ich vybral....ja si pamatam, ako sme chodiavali na hriby, ked sme boli male a potom sme kazdy vecer vyberali kliestov...a nikomu sa nic nestalo...aj ked ano, uznavam, to nie je argument.....takze repelent, prezerat a po vybrani kliesta pozorujem to miesto este par dni, ci nie je cervene....atd...

sarinkam
20. dub 2009

Náš David na podzim prodelal boreliozu, a to tak, že mel kliste, a za mesic mu natekl usni laluček. Shodou okolností zrovna s tátou spadli na kole v sedačce, a kluk byl trochu odřenej na jedné strane tvare, zrovna na te, co byl ten natekly lalucek. Ja jsem si toho vsimla ten den vecer a myslela jsem si, že to patři k tomu a že to nic není. Nastesti mam digitalni fotak a pri prohlízeni fotek jsem si vsimla, že to ucho uz bylo natekle pred nehodou a mazala jsem k doktorce. Vzali mu krev a i podle priznaku a casoveho sledu to bylo ukazkove. Bral asi mesic ATB, bez omezeni rezimu co je zvykly, po mesici a kus kontrola na infekčním, kde to bylo ok, pry jsme to podchytili v prvnim stadiu, kde je to velice dobre lecitelne.

jinak to ucho jakoby zcervenalo a trochu ztvrdlo, jine priznaky nemel

kili
20. dub 2009

nečítala som, tak neviem, že či sa to tu už nespomýnalo.
kliešťov sa báť nemusíte, ak teda nepustíte dieťa do vysokej trávy. kliešte nemajú radi teplo, preto ich nenájdete v nízkej tráve na slnku 😉

kili
20. dub 2009

a ešte rada, kliešť sa nezahryzne, keď je objekt v pohybe, čiže ak vám dieťa behá v tráve a zachytí sa mu o oblečenie, tak počká, kým je dieťa v kľude dlhšiu dobu a potom sa ide zahryznúť, keby to robil za pohybu, tak by riskoval že spadne. takže ak sa vám dieťa hrá, a potom napr. sa ide najesť, tak vždy predtým skontrolujte oblečenie.
a čo viem, tak repelenty sa nedoporučujú, že je to ešte horšie ako samotný hmyz, ale počula som to o komároch, neviem ako o kliešťoch.

sarinkam
20. dub 2009

Kili, tak ted jeste vysoka trava neni, v lese tuplem ne, a psi nosi z vychazek cele regimenty, to same v druhe sezone klistat, na podzim-to by souhlasilo že nemaj radi teplo, ale s tou vysokou travou to jaksi nechapu. ja mam pocit, že jsou klistata spis v lese, nez z louky. A nepoustet decka do vysoke travy nebo do lesa? to si neumim predstavit, radi a casto chodime na vylety,holt prohlizet a to obleceni vyklepat a nechat veknu vyvetrat a nebo hned vyprat. jsou to potvory skaredy..

kili
20. dub 2009

sarinkam, no ja som myslela na také 10m mimino aké má zakladateľka témy, tá decko pustí loziť akurát tak niekde v parku a nie v lese, tak tam kliešte nie sú. v lese jasné že sú, aj keď tam nie je vysoká tráva, lebo sú tam stromy a tie tienia. ale na lúke, kde je vysoká tráva a aj keď nie sú stromy, tak tiež môžu byť.
no a jasné, že keď sa ide z niekoľkoročným deckom do lesa, tak tam riziko je dosť veľké, že kliešťa dostane, to odporúčam dlhé nohavice, teplo mu určite v lese nebude ani uprostred lesa.

kili
20. dub 2009

a psa som z lesa vždy skontrolovala (ako sme sadli do auta) a vtedy začali tie potvory vyliezať a hľadať si miestečko, takže som ich pozbierala vreckovkou a pes bol skoro vždy bez kliešťa 😉

michalag
20. dub 2009

tak my sme boli v pred tyzdnom v pondelok na opekacke a maly sa mi hral z opadanym listim a dost dlho a ked sme isli maleho okupat tak tatino si vsimol ze ma na boku kliesta, nastastie sme ho vytiahli uspesne, vydenzifikovali to a zatial to ma oki, ale ako dlho to miesto treba pozorovat? .... ale urcite na dalsiu navstevu do lesa kupujem OFF.... mali sme ho aj pred rokom a vtedy nemal nastastie ziadneho cudzieho navstevnika

eppik.m
21. dub 2009
jahodka11
21. dub 2009

nas maly mal prvykrat kliesta v lete, to mal okolo 10 mesiacov a boli sme v sade janka krala....klieste su vsade...aj vo vysokej aj v nizkej trave, bohuzial 😒

fim
21. dub 2009

Ahoj holky, přikládám odpověď z internetové lékárny na můj dotaz, který repelent je nejvhodnější pro úplně malé dítě, resp. mimi třeba i půlroční:

Dobrý den.
Ideální je u dětí do roku se repeletnům vyhnout. Pokožka kojenců je
stále ještě dost citlivá. Pokud, tak bych doporučila právě OFF pro
děti, který bych stříkala hlavně na ponožky, na oblečení. Na pokožku
minimálně. Ale rozhodně udělejte test, na malinké místo potřete trochu
roztoku, jestli se dítěti do 24hodin neobjeví nějaká alergická reakce
(zarudnutí, vyrážka apod).
S pozdravem

Jinak upozorňuji na drobný detail, který jsem tu postřehla - je to pověra, klíšťata na stromech nežijí!!!!! Vím, že jsme se taky jako malí báli, aby na nás nějaké nespadlo. 😀

A opravdu ten argument, že my jsme taky měli klíšťáky a jsme tu..... to byla jiná doba. 😉 Teď už máme tu naši matičku Zemi o něco víc "zahnojenou", i ty brebery bakteriální jsou imunnější na ATB, prostě všechno je jinak. I v přírodě. Děláme si to sami, ale co s tím. ☹ Každopádně je potřeba na to myslet u všeho, u čeho nás právě napadne ta větička: "Však my jsme to taky přežili."