Jak ochránit mimino před klíšťaty?

alishia
20. dub 2009

ahoj holky,

je leto a urcite Vám ditka chtějí stejně jako to mé lézt po trávě. Nebo nekdo z vas ma treba psi, kteri tahaji domu tyhle hnusny potvory....mam strasny strach z klíštat. Je mozne ockovat 11mesicni dite? Nebo na nej mam strikat nejaky repelent proti klistatum?

kajalka
26. čer 2016

@jannaz To jsou kloši, ne klíšťata.

terezapetrova
26. čer 2016

@kajalka prosim co to je klos?

jannaz
27. čer 2016

@terezapetrova tak normalne se klistat nebojim, jedno nebo dve, ale tohle bylo strasne moc. Koupila jsem nejakej sprej v lekarne ale zitra jdu k dr. a zkusim se zeptat. Myslim, ze bude sr. spis proti, rikala mi tenkrat, ze deti to zvladnou stejne jako virozu ale pigaro navic snad neublizi tolika. Co myslis? No a jeste komari, bydlime hned u vody tak jich tu lita. Aspon proti te encefalitide, nez si vcitat, ze jsem neco podcenila 😒

jannaz
27. čer 2016

@kajalka prosim te, muzea mi poslat obrazek i s tim, co je to za potvory? To slysim poprve :D malicko jsi me uklidnila, za to ti dekuju :D ja nepoznam ani jedlou houbu, malem jsem preala par babek. Hele ale to si hmed do toho meho lesniho muze rejpnu :D

kika_21
27. čer 2016

Klíště nelítá, ale my máme na zahradě něco, co je otravné, drží se to člověka, ač není přisáté, leze to i do vlasů-kloš to není. Rozumí zde někdo hmyzu?Také to nesaje krev-nelze to sundat z kůže ani z oblečení-jen špatně.Lítá to. 😕

jannaz
27. čer 2016

@kika_21 to ja znam akorat babkunnebo jak se ji rika, strasne to bzuci, lita do vlasu, a hlavne k veceru. Myslim chrouat ze to ke ale nejsem si jista. Zkus mrknout http://www.skudci.com/chroust-obecny

kika_21
27. čer 2016

@jannaz To není-vypadá to jako nohaté klíště-hned je větší-lítá na ruce, sundáš ho a je schopné zase znovu přiletět. Malý ho měl jako miminko i ve vlasech-budil se, nejde moc vyndat-drží se-říkáme tomu klíšťour, ale nepřisává se to.Přesto děkuju.

butrum
27. čer 2016

@kika_21 a seš si jistá, že to není kloš? Když jukneš na fotky, je takovej placatej a blbě se sundává...a vypadá jako klíště: https://www.google.cz/search?q=kloš&client=fire...

kika_21
28. čer 2016

@butrum Já Ti nevím-připadal mi s kratšími křídly a taky více placatý-chápu, že je zvětšený, ale ten odkaz nejde otevřít-ve wiki je mohutnější. Fakt je, že popis sedí.A je jich tam hodně-ovce mají daleko nad námi.Taky nás nikdy nekousli.To spíš komáři.Tak asi to bude ono-díky. 🙄

vafle
28. čer 2016

Mame repelentni naramek, je napusteny jen eterickymi oleji nezavadny pro deti, 5ti letyxsyn nosi na ruce, na kocarek kamkoli pripnout. Krasne voni a odpuzuje vsechny breberky vcetne komaru

kajalka
28. čer 2016

@vafle A dala bys odkaz?

medved09
28. čer 2016

@kajalka prodává ho Dedra - taky je máme 🙂

agne
22. čer 2017

@gabak prosím tě a ten tea tree oil se používá naředěný (s vodou?) nebo koncentrovaný? Díky za upřesnění. Ještě jsem výše četla o levanduli, tak hledám bližší info...

agne
22. čer 2017

Holky, prosím tip na nějaký repelent, zejména proti klíšťatům...
Taky se nám klíšťata přisávají, ale paradoxně nakonec dítě onemocnělo po kousnutí pravděpodobně komárem...