Jak odbourat krmení v noci?

pepibubu
12. srp 2009

Zdravím a prosím o radu. Pepínovi bude za pár dní rok, a stále se mi budí 1 - 2x v noci na krmení (většinou to bývá kolem půlnoci a kolem 4). Vždy vyloženě slyším jak mu kručí v bříšku. Večeři mívá kolem 18 - 18.30 a spinkat chodí mezi 18.30 - 19, když jsme ho zkusili dát později, byl protivný a přetažený. Myslím že kolem roku už je asi ideální čas na odbourání nočního jídla, nerada bych to řešila až bůhvíkdy. Poradíte, jak jste to řešily vy?

Jinak - zatím s námi spí v ložnici, ve vlastní postýlce (na spaní s námi jsme ho nenaučili - co nezná, to mu nechybí 🙂 ), ale po roce bychom ho rádi dali do jeho pokojíčku.

martas123
2. zář 2009

holky, tohle noční pití to je zlozvyk 😠 mám dvě dcery a obě se v noci budily na mlíčko nebo na čaj (ta mladší se teda ještě většinou 1x v noci vzbudí) 🙄 starší dceři to vydrželo do tří let. u té mladší jsem si řekla, že teda takhle už ne, takže noční kojení jsme odbourali někdy ve 13-ti měs (budila se tak 3-4x za noc) - spala jsem asi 3 noci v obýváku a malá byla v ložnici s manželem, nebylo to ani tak hrozný, jak jsem se toho bála, trochu poplakala, nejdýl vydržela být vzhůru asi hodinu, ale to jen tu první noc, pak to bylo každou další noc lepší a za ty tři noci se přestala budit. ale pak přišla rýmečka a to jí dám v noci napít, takže se opět naučila se tak 2x za noc vbudit, tak to bylo na novo 😒 ale to už nebylo tak hrozné. je fakt, že každá taková nemoc to trochu naruší, oni jsou hrozní vyčůránci 😀 je tak fakt jen zlozvyk, určitě ne hlad ani žízeň. 😝

luucia
3. zář 2009

Tak máme za sebou první noc...malá to celkem zvládla, asi 10 minut brečela a dožadovala se mlíka, pak jsem jí chvíli chovala a hladila po vláskách a usla a jedla až ráno 🙂 čekala jsem to horší, ale je mi jasný, že ještě nemáme vyhráno

jjaanca
4. zář 2009

Ony prej děti stejně vědí že je máma doma i když nespí v ložnici a pláčou že jí chtějí. Dokonce jsem tu četla že jedna mamina jako odešla z bytu, šla se jen projít a když dítě usnulo tak se tajně vrátila a spala v obýváká 😀
No u nás by to neklaplo, protože Lucka není na tátu moc zvyklá, v noci k ní vstávám jen já.

dagina
15. zář 2009

Ahojky maminy. Zajímavá diskuse... . Zrovna máme také takový problém. Malá cca 14 dní se budí dvakrát za noc, chce vyloženě mlíko, zkoušeli jsme dudlík, čaj, vodu..., prostě mléko a z obou prsů. Že by to musel být nutně zlozvyk si nemyslím, bo spala už celou noc, to až teď takhle "blbne". Může to být třeba k zubům???? Ještě žádné nemá... . Nebo má prostě hlad, kaši do ní nedostanu ani omylem, takže k pozdnímu odpoledni a večer je jen na mlíčku (MM).

dagina
15. zář 2009

Jo, malé je 8,5 měsíce..

luucia
16. zář 2009

Dagi, Lucinka je na odnaučování mlíka v noci, ještě malá 😉 klidně to může být k zubům 😉 My to řešili až ted, Anetce budou 2 roky 😉

dagina
17. zář 2009

ahojky Luci, takže to je normální cca v 9 měsíci když se budí na kojení??

luucia
17. zář 2009

dagi, já myslím, že je 😉 řešila bych to až po roce nejdřív 😉

sariss
18. črc 2011

Ahoj, vidim ze diskuze utla v r 2009 - jsou tu nejake maminky ktere taky toto trapi? Male je dnes 9 mesicu a porad ma v noci hlad. Zkouseli jsme davat ji vodu - to na chvili pomuze le do pul hodky place znovu a vylozene ji kruci v brisku - nehodlam ji trapit hlady. spinkat chodi v 8, pije v 7h30. Jeste kojim ale vecer dorazime nutrillonem. Pediatrick ami poradila dat ji do flasky cca 2 pol lz cerealii pro mimi, to taky nepomohlo, proste ma hlad. Uz jsem zjistila ze lepsi ji dat ve 3 rano napit mlika pak spi cca do 7h30 nez ji davat vodu a pak se budi x krat a kolem 6, 6h30 prote mliko musi byt a to pak uz kolikrat ani neusne...poradi nekdo?

smardik
18. črc 2011

@sariss a jsi si jistá že to hladem? mi malý dělal to samé ale podle mě to hladem nebylo nicméně jsem se poučila a neudělala tu chybu co u prvního že mlíko dostával ještě po 2roce a byl se schopný vzbudit i 3x za noc, mladšímu jsem to prostě ze dne an den utla a v noci nedostal, jak se vzbudil pohladila jsem ho, dostal dudlík a tak třeba 10 ale mlíčko prostě nebylo. za pár dní si zvyknul a spaní bylo daleko lepší

sariss
18. črc 2011

@smardik no kduci ji v brisku a kdyz ji dam v ty 3rano napit tak pak spi do 7h30 bez buzeni...kdyz davam vodu budi se porad...zkousela jsem to cca 4dny s vodou a porad stejny

mayem
21. črc 2011

malá se mi taky budila v noci pořád, zvládla to kolem prvních narozenin během noci i 5x, kojila jsem ji a byl to pro ni hrozný zlozvyk. Dala jsem ji teda flašku Sunárku - ze začátku to byl hrozný problém, než jsem došla udělat mlíčko, vzbudila celý barák, hold byla zvyklá mít mlíčko ode mě hned 🙂 a flašku ji musel dávat manžel, ode mě ji vůbec nechtěla vzít a téměř okamžitě se začala budit jen jednou. To si říkám, že se ještě dá 🙂 Teď ji je 15 měsíců a občas už spinká i celou noc. Kojení pomaloučku vynecháváme i přes den, malá o to už ani tak nestojí, tak pomalu odstavujeme