Jak odnaučit dítě chování v náruči?

whitefashion
17. srp 2011

Ahoj, prosím o akutní radu. Náš miláček se naučil, že ho každej chová a jakmile ho položíte do postýlky nebo kočárku, strašně řve. Už jsem z toho šílená. Má pekelnou výdrž a většinou se stane, že vyhraje on, protože mě nebaví, když řve na veřejnosti půl hodiny.

Prosím o radu...

dammanka
17. srp 2011

Moc dobře vím, o čem mluvíš 🙂 My jsme našeho malého nosili v náručí pořád, když byl vzhůru, jinak byl strašný řev. Postupně se naučil, že jsme s ním museli i stát nebo chodit, nedej Bože, když jsme si sedli 😠 Prostě se z nás stali hotoví otroci. Ve 3 měsících jsme řekli dost! Pokládali jsme ho na deku, kam jsme dali spoustu hraček, snažili jsme se ho zabavit, mluvili na něj apod. Snažili jsme se prostě vydržet, i když nastal pláč. Samozřejmě sme ho potom i chovali, ale snažili jsme se, aby to nebylo pořád. Jak se začal plazit a později lézt, tak už to samozřejmě nevyžadoval, takže pevné nervy a vydržet 😉

sawmy
17. srp 2011

AHOJ ,TAK TO MAME STEJNEJ PROBLEM ☹

jankadudova
17. srp 2011

Jak stare ditko to je? Muj syn ma 4.5 mesice a taky je takovy chovaci, ale ja jsem nekdy "hrozne zla" a prposte za zadnou cenu nechi byt otrok. Protoze ano, neni prijemne videt ho rvat ( a slaset), ale pak kdyz vidis, ze tomu lumpovi nic neni a jen vydira...je to o povaze maminky🙂 ja radim zlatou stredni cestu. Chvili ponosit, treba v nositku nebo satku, ale pak nekompromisne treba na tu deku.

dlabinecka
17. srp 2011

Tak zakázat všem věčné chování, at si pěkně nezvyká 😉 Ale známe to snad každá -babičky pochovaj, jak mrnous hvízdne, ale my musíme vydržet 😉

nikuse
17. srp 2011

Ahojky holky,já mám úplně to samé.Malá jinak než na rukou neusne a nebo max. v křesílku ale musim ho houpat.Takže vždy něco dělám a do toho ještě nohou houpu křesílko 🙄 Večery ty jsou úplně nejhorší nejdřív tedy řve protože má hlad do toho začnouprdíky a když už nemá důvod tak prostě i 3hodiny řve protože nemůže usnout jen na rukou je tak nějak v klidu ,ale přesně jak už se tu někdo zmínil jen si s ní sednu začne řev na novo.takže musim s ní chodit,povídat jí pohádky a natřásat,ale když tohle má člověk celý den tak je to fakt na bednu 😖 Proto u nás teď tak nějak pomohla hrací deka a křesílko.Ráno jak se vzbudí jí převlíknu ,přebalim ašup s ní do křesílka jakmile začne po třeba půl hodině v křesílku řvát šup s ní na deku tam zase ztichne prootže je to pro ní nový ale jakmile zase začne řvát putuje do křesílka.A takhle je to do tý doby dokud to na ní nezabírá pak si jí dám do šátku nebo na ruce,ale od tý doby co tohle dělám je výazně míň na rukou a já mám konečně čas taky něco udělat 😉 Takže pokud se podaří to dítko zabavit tak je to na dobré cestě 😀

whitefashion
autor
17. srp 2011

@jankadudova jsou mu 2mes a tyden. ja ho ted zkousim to odnaucit, ale strasne rve. rikam si, ze ho necham vyrvat, ale on vydrzi klidne pul hodiny brutalnim revem, tak pak ho vzdycky zvednu a pochovam. pochovam, prestane brecet, vratim do postylky nebo kocarku a zacne rvat. uz me z toho klepne....

whitefashion
autor
17. srp 2011

@nikuse no to je presne ono...jakmile si sednes, zacne rvat. zacinam byt nekompromisni, ale obcas uz jsem tak unavena, ze mu zase podlehnu. nejhorsi je, jak mi pak rikaj sousedi, ze vyvadel 😀. nechce mi zustavat i v kocarku, nejradsi by , abych tlacila kocar a jeho mela v naruci. ale to ted uz nedelam a tak se za mnou otacej lidi na ulici. je to desny. jediny, kdy nerve je, kdyz spi, ji a nebo kdyz chvilicku komunikuje a smeje se. nejhorsi je, ze clovek je pak na ne hnusnej, protoze uz mu bouchaj saze...

svija
17. srp 2011

@whitefashion - já myslím, že z toho prostě mustte vyrůst, na odnaučování je hodně malinký. Doporučuju šátek nebo nosítko a naučit se dělat aspoň něco takhle. Měli jsme to podobný 😉

whitefashion
autor
17. srp 2011

nejhorsi je, ze si nedojdes pomalu ani na zachod, o jidle ani nemluve 🙂 Ted vazi 5,5kg. Co budu delat, az bude vazit 9kg??? 😀 Satek me taky napadl. Asi ho zkusim...

nikuse
17. srp 2011

@whitefashion Svija má pravdu.Mínu jsem v 6N měla na rikou pořád každý mi radil je maličká byla 40t v bříšku nenechávej jí p=lakat tak jsem jí měla furt na rukou,ale teď už jí budou 2měsíce tak se jí to snažim odnaučit a co mě zachránilo je to že se dívá už na věci kolem ní tak se zabaví nachvilku v té dece nebo křesílku,jinak je taky řev a už musí na ruce.ale když jí na rukou nemůžu takhat dám si jí do šátku a buď usne nebo chvilku ještě řve a pak už je klid.Ale myslim si,že to chce čas ono až ty prťat začne víc zajímat okolí a budou si na všechno moct sáhnout bude to taky jiné 😉 A ať si sousedi říkají co chtějí.Hele já když neměla dítě taky jsem házela pohledy na ty matky proč to dítě neutěší a te´d si říkám jaká jsem blbka,ale to až když to zažívám taky 😅 A to si vem že žiju v německu tak to teprve na mě všichni koukají a nedej bože aby si na dítě zvýšila hlas 🙄

germaine
17. srp 2011

Holky, jako když mi z duše mluvíte...narodil se o tři neděle dřív a ze začátku furt řval...tak jsem nosila a nosila..jenže u nás moc nepomáhá nosítko, ani houpajda 😖 teďka má skoro 7,5kg a já permanentně vyhozenou levou lopatku 😢 a milostpán, jakmile ho odložím na deku, do postýlky nebo do košíku řve jako tur....dneska jsem to nevzdala a nechala ho řvát, vydržel to půl hodiny a pak vyčerpáním usnul...ale většinou na to nemám a zvednu ho ☹

whitefashion
autor
17. srp 2011

@germaine naprosto totez...kdyby aspon spal. deti v jeho veku kolem se naji a spi, ale on pres den spi max 4h celkem.

katchi
17. srp 2011

Jiz tu bylo napsane - pouzivat satek nebo ergonomicke nositko. Syn je maly, potrebuje citit vasi blizkost a bezpeci. Je na svete kratce, treba se jeste po porodu se vsim nevyrovnal. Jak bude rust, postupne zacne objevovat svet kolem a uz nebude potrebovat tolik pozornosti...

germaine
17. srp 2011

@whitefashion No tak já už si začínám zvykat, že už to není jenom mimi, co leží, spí a jí...ale že už je pěkně zvědavej a vydrží klíďo dvě hodiny vzhůru a pak mu stačí si na 1/4h schrupnout a je vzhůru...

germaine
17. srp 2011

@katchi No tak v šátku řve jako tur, protože nic moc nevidí a pořídila jsem mimivak a tam vydrží, ale tak 20 minut a konec...nevydrží u ničeho déle. ☹

katchi
17. srp 2011

@germaine jake uvazy v satku jsi zkousela?

germaine
17. srp 2011

Asi dva co jsme našli na netu pro ty nejmenší miminka, je fakt, že teďka už začne líp držet hlavičku, tak bysme mohli zkusit ty, co už vidí ven...

katchi
17. srp 2011

@germaine presne tedy jake? Jen horizontalni (kolebky na ruzne zpusoby) nebo i vertikalni (jako je kriz apod.)?

germaine
17. srp 2011

Ležel v horizontální poloze.

katchi
17. srp 2011

@germaine klidne bych zkusila i ty vertikalni. Pripadne jeste tedy tu kolebku, ale tak, aby melo ditko hlavicku vysoko, skoro na tvem rameni a videlo ven.
Pokud je vertikalni uvaz dobre uvazany, je tento mnohem lepsi nez zminovane kolebky (podle nejnovejsich vyzkumu se kolebky uz ani nedoporucuji a ma se vazat rovnou vertikala). Doporucuju na youtube videa od uzivatelky "vonzino" - podle ni jsem se sama ucila a slo nam to moc dobre. Drzim palce, at zmena pomuze 😉
Ja nosim porad, ted uz na zadech a porad se to da 😉 samozrejme ne cely den, ale kdyz je potreba neco udelat, uklidit nebo kdyz nema syn dobrou naladu, tak tohle funguje na 100%

nikuse
17. srp 2011

@whitefashion Mě malá taky moc nespí tedy vůbec až na odpolední procházce v kočárku.U nás jsou nejhorší ty noční histerie ona řve ale pak že ani sama neví proč.Nejdřív brečí protože má hlad,dostane jídlo plaká že prdy,pak protože nemůže usnou no a pak tedy usne vyčerpáním ale třeba včera mi plakala 3hodiny v kuse a to už kolikrát ani náruč nepomáhá 😖

schnek
17. srp 2011

můj názor je chovat a vydržet. Dítě ve věku počítaném na měsíce prostě potřebuje kontakt s mámou. Vím, o čem mluvím, prostřední byl do roka prakticky neodložitelný. I v náručí se něco naplakal. Po roce to přišlo samo. Ano, je to náročné, ale pokud dítě tu potřebu má, jsem za mu to dopřát. Časem se to vrátí v podobě dítka, které se nebude bát a bude samostatné 😉

germaine
17. srp 2011

@katchi Jo zkusím mrknout, děkuju....

germaine
17. srp 2011

@nikuse Na prdy nám zabraly kapičky Bio Gaia...sice drahý jako prase, ale účinný...jde o to překonat ty tři měsíce..prý.

germaine
17. srp 2011

@schnek No tenhle názor jsem taky zastávala, zvlášť když babičky moudře radily nechat vyřvat...tak jsem je nechala ať si povídají co chtějí, je to moje dítě a moje výchova, ale někdy už ho nechám ječet protože mi docházejí síly...navíc váží už skoro 7.5kg, tak je to docela záhul to věčný tahání...ale zase po koupání uložím a párktár dojdu vrazit do pusinky dudla a je klid....celou noc.

nikuse
17. srp 2011

@germaine Ono už to je trošku lepší.Jak se malá začal víc hýbat a hlavně občas pomáhá právě nošení v šátku.Vždy se tak hezky vyprdí a hlavně když jí po nějaké té hodince z toho šátku vyndavat tak prdíkuje o 106 😉 Já měla hodně pálivou hořčici a tak nějak mi nedošlo že i palivé dělá neplechu 😖 Ale o těch kapičkách jsem slyšela prý opravdu zabírají,ale jak říkám už to neni tak hrozný jako ten první měsíc.To bylo opravdu na palici.

amallie
17. srp 2011

@whitefashion pomuze satek a cas, jak bude vetsi a bude se pretacet, lezt atd, tak bude mit jine podnety a nebude vyzadovat chovat tolik

Pozor ale, ze tohle muze i znamenat problem! Moje osobni zkusenost, mala taky porad plakala a jen v naruci nebo v satku se uklidnila, ale nakonec se zjistila alergie na kravsky mliko a ona plakala, ze ji asi bylo spatne ☹ kdyz byla ale v satku a mela stocene nozicky u maminky, citila se lip

Ja osobne jsem neuspavala zadnym houpanim, od mala jsem ji podporovala v samostatne hre, coz se mi hodne ted vraci, protoze je zlata, ale nikdy jsem ji nenechala plakat! Proste kdyz potrebovala maminku, tak jsem pro ni byla vzdycky! Ver, ze casem jak poroste to bude jiny a i tebe bude vic bavit se mimcu venovat, ono male miminko, co se nesmeje, nemluvi a jenom breci je nekdy i nuda, ale to pomine za dva tri mesice nejpozdeji 😉 Miminka POTREBUJI MAMINKU 24/7 a ta by tu pro ne mela byt

katchi
17. srp 2011

@germaine nemad zac... a to spani celou noc zavidim, ja stale v noci kojim treba 3-4x 😎 tze pokud spi v noci, je to fajn a pres den musis vydrzet 🙂

schnek
17. srp 2011

@germaine zažila jsem dny, kdy jsem je celý proseděla na gauči s Matoušem na rukách. Ano, byla to moje volba. Bylo mi přednější naplnit potřebu dítěte před vypucovanou domácností a plotnou s hrncema. Samozřejmě jsem měla krize, šílela jsem, docela jsem pochopila, co přivede matku k tomu, že zadusí dítě polštářem - prostě chce, aby už konečně přestalo ječet. Chlácholila jsem se tím, že na věky to není, vyroste a přestane to, myslela jsem na to, že dělám pro něj to nejlepší, co můžu. A jsem pevně přesvědčená o tom, že kdybych ho byla odmítla, nechala vyječet a zlomila tu důvěru "Když mámu potřebuju, je tu pro mě", byl by dneska akorát pěknej nervák a mamánek.

germaine
17. srp 2011

@katchi To tě lituju 😒 dvakrát po sobě se nám povedlo 10h v kuse a dneska dokonce 11h bez kojení...ale párkrát za noc musím vstát a odendat od špryclí v postýlce - má ruku prostrčenou ven, hlavu narvanou na špryclích a řve jako tur, tak vstanu přendám doprostřed a je klid 😀