Jak odnaučit roční dítě škrábat si obličej?

magalie
17. kvě 2011

Mám problém se svojí roční holčičkou. Je to zlaté, hodné dítě, nevzteká se, vyhraje si sama, prostě fakt pohodové dítě. Ale poslední dobou nás, tedy hlavně mě, začala škrábat do obličeje, když se jí něco nelíbí. Třeba u přebalování, když jí vezmu něco, co chce (ale nemůže mít, např mobil), nebo když jdem večer spát a já jí beru z náruče od táty. Je vidět, že to dělá schválně, že ví, že nás to bolí. Ale ničím jí nedokážu vysvětlit, že to se nedělá. Stokrát jí skloním ruku a říkám důrazně NE, zkoušela jsem jí plácnout přes ruku, zkoušela jsem jí postavit na zem a odejít, zkoušela jsem naříkat, a dělat AUAU (to ví, co znamená) Prostě to udělá vždy zase. Chci to nějak utnout už v začátku, aby se to nerozjelo. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak jste to vyřešili?
Díky moc za rady, Markéta

elvira
17. kvě 2011

Malý dělal totéž . Ruku jsme mu vždycky chytili - vysvětlili, prd to pomohlo, ale byli jsme důslední.
A ono to přešlo tak nějak samo...
Teď už neškrábe, teď buď vzteky dupe nebo si lehá na zem. 😀
Chce to čas a trpělivost / to se dobře radí, viď?/ 😉

evaje
17. kvě 2011

čas 😉 čas 😉 čas 😒 Až přejde na jinou formu komunikace, škrábání přestane. Zatím je to jediný způsob, jak vám dát najevo nesouhlas. Když to udělala poprvé, tak jste zareagovali, tak jak se jí to líbilo (třeba vás chtěla škrábnutím taky naštvat a podařilo se to). Možná zkuste tento projev ignorovat.Náš malej taky škrábal, pak to začal dělat často a to už jsme vždycky věděli, že se k tomu chystá a ruku oddělali a neřešili. Pak neviděl efekt a přestal. Blbý to je na hřišti s dětičkama. Ty to nečekají. To jsou prostě ty průbojné a tvrdohlavé dítka.

coxa
17. kvě 2011

Máme ten samý problém, když se mu něco nelíbí snaží se zatahat za vlasy, škrábnout nebo kousnout, když jsem říkala nenene a tytyty měl z toho srandu, tak jsem přestala úplně reagovat a nějak ho to přestává bavit, když nedělám auuu a nijak podobně netrpím. 😝

eloana
19. kvě 2011

ahoj tez mame to same, kdyz se mu neco nelibi-skrabe stipe a kouse. Podleme to prejde s vekem. Nekdy to dost boli -snazime mu rikat tyty ty . obvykle toho necha, kdyz ho kousnu treba taky malinko...Ale jak nektera zminuje je to jejich projev nesouhlasu.