Jak odnaučit to naše miminko od zavinovačky?

pavlina_pacltova
11. bře 2018

Potřebovala bych poradit, jak odnaučit to naše miminko zavinovačky? Její 6,5 měsíce a do postýlky jedině v zavinovačce. Je pravda, že nožičky má volné, ale ručičky musí mít u těla. Co je zajímavé, že když jí v noci kojím, tak vedle mě usne a bez zavinovačky.

mamitom
11. bře 2018

A proč to odnaučovat? Když mu to vyhovuje... Kamarádky syn spal v zavince do 8 měsíců a pak už prostě nechtěl. Syn zase začal spát v 7 měs. na břiše a taky jsem ho to neodnaučovala kvůli nějakému SIDS... A najednou byl víc v pohodě 😀

pavlina_pacltova
autor
11. bře 2018

Spíš mi přijde divné, že v posteli to jde bez a do postýlky prostě s. Bojím se, jestli jí nějak neškodím :( je to moje první miminko :(

mamitom
11. bře 2018

Škodit určitě ne. Řešila bych odstranění zavinovačky třeba v roce a půl, i takové jsou extrémy. No a v posteli to jde jednoduše proto, že tě tam mimi cítí (navíc cítí i mlíko) a v té postýlce asi potřebuje mít pocit jakéhosi objetí, což dle mého supluje ta zavinovačka. Syn má postel přitaženou k mojí a stejně má problém tam usnout... Ideálně u mě v posteli, přitulený a až je jak poleno, přesouvám 😁

gnozka
11. bře 2018

Neřešte to . Dcera byla teda v kazajce do 5 měs ale neurolozka mi sama rekla ze ji mám vázat dokud to bude vyžadovat . Ničemu to neškodí . Některé děti se tak cítí bezpečně .

martinka1996
11. bře 2018

Taky bych nechala, ona by si zaplakala kdyby to nebylo pohodlný🙂 buď ráda, že spinká 🙂

pavlina_pacltova
autor
12. bře 2018

Holky děkuji, teď je i nachlazená a hodně spinká a nebo je mi pořád na prsu.

annie03
12. bře 2018

Ahoj,máme to stejně...nevite nekdo,kde sehnat větší zavinovacku s vystuzi?mame zatim tu nejmensi a uz nam je hrozne mala

mamitom
12. bře 2018

@annie03 ušít nebo nechat ušít...

pavlina_pacltova
autor
12. bře 2018

Já mám zavinovačku na zavazování a jen nožičky jí nechávám volné, ty když jsem jí svazovala, tak jí to vadilo 🙂 koupila jsem tady na koníkovi

kata267
13. bře 2018

@pavlina_pacltova nereste a budte rada ze spi..ja ted u druhe zavinuju taky, ma 4m a I do kocarku ji privazuju rucky, vytuhne krasne a hlavne docela rychle... u prvni jsem furt neco resila a ona nespala dobre na zadny zpusob a bojujem s tim doted nema zadny svuj zpusob ktery by ji vyhovoval pri spani..zlata zavinovacka 😀

pavlina_pacltova
autor
17. bře 2018

Holky a jak poznám, že zavinovat už nechce?

mamitom
17. bře 2018

Syn se hodně vztekat a když ze zavinovačky vytáhnul ruku a v poklidu usnul, bylo jasno...