Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak odplenkovat i v noci?

jana2222016
30. lis 2018

Prosím o radu. Malá má v únoru 3 roky. Přes den si sama dojde na malou i velkou na záchod. V noci ale i přes den, když spí, musí mít plenku. Už nevím jak opdlenkovat. Budit např co 2 hodiny?. Nebo to zatím neřešit a nechat plenku?

urtica
30. lis 2018

Ahoj, naše malá se odplenkovala sama ze dne na den těsně před 3. narozeninami. Do té doby jsem se mohla na hlavu stavět a nic...takže bych tomu nechala volný průběh a netlačila na pilu - tak znělo mj. i doporučení neuroložky.

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
alesiaps
30. lis 2018

Ahoj, naše dcera se odplenkovala v noci tak v roce a tři čtvrtě. A myslím, že hlavně díky tomu, že byla na latkových plenách. Když se odplenkovala přes den, začla dostávat látkové tréninkové kalhotky na noc. Když se počůrala, byla pocitově v mokru a vadilo jí to.
Jinak doteď, když se jí chce čůrat v noci, má dost neklidný spaní.

cosimamvybrat
30. lis 2018

Máme to stejně, jen s tím rozdílem, že synovi bou tři v lednu. Pár krát jsme ho zkusili dát spát bez plíny, protože si sám řekl, ale vždycky se počůral. Blbý je, že mu to vůbec nevadí, spí v mokrém a vůbec ho to netrápí, nevzbudí ho to, všimne si až po probuzení.
Zatím neřešíme, znovu dáváme plínu a za čas to zkusíme znovu.

gnozka
30. lis 2018

Noční plenku vůbec neřešit . Ono to přijde samo . Na noc je plenka v pohodě až do 5 let ! Takže úplně v klidu a žádný stres . Naše malá měla ještě v létě rano plenku tak 5ti kilovou . A najednou během týdne úplně sucha . Proste k tomu dozrala . Teď ji byly 3 toky . Ale kdyby ještě teď měla plenku tak neřeším .

ange_de_la_morte
1. pro 2018

Dej tomu čas ... nic jiného stejně nepomůže - musí nejprve dozrát nervová soustava natolik aby to dítěti i v tvrdém spánku spínalo ... syn bude mít za měsíc 6 let a musím říct že teprve tak poslední 3 týdny konečně jedeme bez nočních nehod - jinak co druhá noc někdy i každá prostě počůraný - tak tvrdě spal že ho čůrání neprobudilo a v mokrém spal až do rána, nebudili jsme ( to ho vždy akorát rozhodilo a pak následovaly desítky minut hysterického pláče a špatné znovu usínání) ... jinak větší pleny jsme kupovali v DM ( na návštěvy) a doma na prostěradle měl syn nepromokavé prostěradlo z Lidlu

lucie_j
1. pro 2018

Nebudit, tím se to nenaučí. Syn se začal budit po 3 roce, tak jsem mu nějakou dobu dávala natahovací plenky, aby se mohl v noci vyčurat a když byl asi měsíc bez nehody sám souhlasil, že už si plenku nevezme, do té doby jí chtěl.

alesiaps
1. pro 2018

Ještě přidám, že dcera tehdy sama řekla, že plenku nechce. Přímo se vztekala, musela jsem ji přesvědčit, že bude mít jen kalhotky, i když tréninkový.
A jak tu holky píší, musí na to být připravená sama. Maximálně ji dávat na noc ty kalhotky a před spaním ji upozornit, že má jen kalhotky. Když ráno budou kalhotky suché, radovat se. Když nebudou, neřešit, nevadí.

Sem začni psát odpověď...

Odešli