Jak ostříhat vlasy synovi, když odmítá?

beruska2x
29. dub 2010

Ahojte, malej je uz strihanej 3x ale ted se zasekl ze NE, jeci uplne nepricetne a pritom vypada jak Cesilko, poti se, lechta ho to, no desny, mate nekdo figl jak na ne? Striha mi ho kamaradka kadernice doma nebo na zahrade...

kopretinka84
29. dub 2010

Ahoj,
já mám dcerku 16 měsíců a stříhali jsme vlásky zatím 2x. Stříhali jsme strojkem s velkým nástavcem-cca 4cm a to se jí líbilo. Asi jak jí manžel jezdil po hlavě, tak seděla a držela. Až mě to překvapilo 🙂 . Týnce se vlásky kroutí a začala se hrozně potit, tak jsme řekli dost a sáhli po strojku.
S pozdravem,
Tereza.

beruska2x
autor
29. dub 2010

No ja prave strojek chci zkusit az jako posledni moznost 😅 moc tomu nefandim... ale uz nevim ja na nej, jak hysterci tak nuzky moc bezpecne nejsou a ani to strihat nejde a prave se mu taky konce krouti, je spocenej, ... 😒

katakin
29. dub 2010

Ahoj, Já jsem donedávna střihala Kubíka sama, protože jsem si nedokázala představit, jak by to zvládal u kadeřnice. Poprvé jsem ho střihala pár dnů po prvních narozeninách a pak pravidelně každý měsíc. Byl to vždy boj ( nikdy předtím jsem nikoho nestříhala 🙂 ) Vždy jsem si ho posadila na stolek před televizi a pustila mu něco oblíbeného - ideálně raklamu (přepínala jsem z programu na proram, protože mi to nešlo tak rychle, jak bych si představovala 🙂 ). Ruce jsem mu ještě zaměstnala kolíčky (mileje je rozebírat) nebo něčím jiným " zajímavým" na hraní 🙂 Občas nějaký zoubek byl, ale vždy mu to nakonec slušelo 🙂 Teď jsem s ním byla už dvakrát u kadeřnice. Nesmím to zakřiknout,ale byl moc hodný.

dana19
29. dub 2010

holky tak já mám taky stejnej problém,je nám 16 měsíců a taky si nevím rady co s ním,ještě nikdy sem nikoho nestřihala,jen sobě afinu,strojek nemáme...docela se i bojím toho jak by vypadal...vzadu to má totiž delší než ve předu....jít ke kadeřnici?normální nebo jsou nějake spešl?holky poraďte

marooshka
29. dub 2010

beruska: řeším to samé, malému je sice 14 měsíců, ale má háro jak blázen 😀 Když mu byl rok, tak jsem s ním byla u kadeřnice, seděl mi na klíně, sice pořád kroutil hlavou, ale ostříhala ho. Teď po dvou měsících to má hrozně narostlý a kudrnatý a já se obávám, že by ho už kadeřnice neostříhala. Tak nevím, sama to v žádným případě nezvládnu jak je kudrnatej, velký kluky jsem stříhala, když byli malí, ale měli jiný vlasy. Šimíse holt nechám na máničku nebo ho taky ostříhám strojkem, ale to se mi moc nechce....ale myslim že u nás je to jediný řešení 🙂

beruska2x
autor
29. dub 2010

no, ja budu o vikendu strojkem strihat manzu, tak uvidim jak se na to malej bude tvarit a kdyz to neklapne tak posledni moznost je pred tou TV 😀 ale to si reknu kamaradce, sama bych si netroufla, taky me napadlo kadernictvi, je tam zrcadlo veliky a to on na sebe cuci rad 😀
dam vedet kazdopadne ostrihat ho musime i kdyby ve spani 😀 protoze vypada silene a o prakticke strance ani nemluvim 😉

a to uz bude po 4, a nektery deti ani vlasy nemaj 😀

davdan
29. dub 2010

ahoj holky, malyho strihame pravidelne uz od jednoho roku, vzdycky sme ho brali masinkou, i kdyz nejsem velky zastance masinek. Jednou sem si ho vzala s sebou ke kamaradce holicce a hruza, hodinu se rozkoukaval, pak sedel na me a kamaradka strihala, ale des, nemohla se vubec dotknout vlasu na temeni a za krkem uz vubec ne, takze ostrihala vrsek a bylo to. Druhy den rano sem se nastvala popadla manzuv strojek a jela. Nastavim samozrejme tu nejvetsi velikost co to jde. Tak ted kazdy 2 mesice strihame strojkem, maly ma strasne husty vlasky, tak se mu i ulevi. 😎

romana29
29. dub 2010

U nás to byl - možná je problém - to se uvidí, vlasy nám opět dorostly...
Poprvé se stříhal v roce a půl - o.k., pak dlouho ne, pak ho stříhala holička, která si musela po jeho ostříhání vyměnit tričko, jak byla zpocená a bála se, aby ho nestříhla s tím, že Daník utíkal z kadeřnictví...Před dvěma měsíci seděl jak zařezaný a vypadal konečně jako člověk, ani necekl a nechal se ostříhat....teď by měl jít zas, každý den, když jdeme kolem, tak mu říkám, jestli se nepůjdeme objednat, ale nechce, ach jo...ode mě se nenechá, problém je ostříhat mu nehty, né tak vlasy 😀
A mašinka ta vůbec nepřidá v úvahu.

anta
29. dub 2010

Holky, stříhám si kluka sama doma. Někdy je to ale fuška, no někdy, pokaždý, točí mi hlavu sem a tam jako by všude najednou bylo něco zajímavého, což není, ale kupodivu nevypadá jako z lágru, až se divím, jak mu to sekne 😀 😀 Využívám toho, že se třeba dívá na reklamy, tak mu vezmu vlásky, pak u dalších reklam vezmu nehty na rukách, pak se desetkrát nadechnu a jde se na nohy 😀 😀 😀 Strojek na něj vzít nechci, nelíbil by se mi pak 😀 😀 😀

beruska2x
autor
29. dub 2010

no ja snad malymu nehty nikdy nestrihala 😅 to dela u nas tatinek, tak asi i proto z toho mam vitr 😀 ale kdyby jen krotil hlavou, to delal driv ale ted mel fakt hysterak jen jak ji videl s nuzkama 🙄
no jsme na to zvedava 🙂

vercak.
29. dub 2010

Ahoj, my jsme našeho Robinka stříhali poprvé předevčírem. Měl šílený háro, ale takový jemný. Brali jsme ho strojkem. Kamarádka mi poradila, ať ho vezmeme strojkem teď, dokud ještě nejsou vedra a kdyby mu to neslušelo, tak může nosit čepici a do léta to doroste. 😀
Seděl na přebalováku, já ho držela a tatínek pělně stříhal. Sám si holí hlavu, takže je zkušenej 😉

ygreen
29. dub 2010

když byl kluk hodně malej - tak po roce jsem ho ušudlala buď nůžkama u reklamy, to se ani nehnul, pak lítal půl hodiny okudlanej a zase šup do jídelní židličky na reklamu a zase kousek 😀 dodnes mu stříhám u reklam nehty. Jinak ho beru strojkem já nebo kadeřnice, to je rychlovka. Pak dostřihnu třeba za 2 měsíce jen zezadu krk a ofinu 😉

lanka
29. dub 2010

Tak u nás je to kombinace - nůžky strojek. Strojek si nejdřív osahá a pak ji přestane zajímat. Sedí většinou v židličce, manžel stříhá a já ji bavím knížkou - ukazuje co čte.. zatím nám to vždycky prošlo. 😅

berenika39
29. dub 2010

beruska, kuk, taky jsem pátrala, třeba něco vyčteš...

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zkouseli...

momin
30. dub 2010

Holky my uz mame za seboui 3 strihani.... 😎
Malemu to roste jak blazen.... Poprve sme strihali asi v 6 mesicich! Ja nevim ale nuzkama bych si na nej teda netroufla.. vzdyt je to silene nebezpecne jak sebou deti silou.. my strihame strojkem!! 😉

klematis
30. dub 2010

Ahojky, můžu se zeptat - tím strojkem stříháte úplně nakraťučko? My máme strojek na vlasy, ale nejdelší velikost je tam snad 0.5cm a to se mi zdá, že by to měl strašně krátké 😕 My jsme ještě nestříhali, ale už se na to chystám, jen to asi budu muset zkusit sama, protože na našeho prcka se cizí nesmí ani podívat, natožtak se ho dotýkat 😀 Tak nevím jestli vzít ten strojek nebo nůžky.....

ygreen
30. dub 2010

klematic - my stříhaly na 0,7 a taky mi to přišlo děsně krátký a ani bych to teď nedoporučovala, aby si malej nespáli hlavičku. KAdeřnice mají strojky i s většími nástavci. Ale jako dva milimetry sem, dva milimetry tam, ono jim to roste hrozně rychle 😉

klematis
30. dub 2010

tak mám risknout radši tu kadeřnici? Bojím se, že tam bude malý strašně ječet 😅

momin
30. dub 2010

my sme srihali na 0,5 a vypadalo to zhruba takhle....
Prvni fotka pred..druha po....

momin
30. dub 2010

haha..chtelo by to jeste ty fotky co?! 😀

momin
30. dub 2010

Je to dost no... 🙂
Ale nam ty vlasy rostou fakt rychle tak to mel za chvili zpatky... 😉

anta
30. dub 2010

Já malýho stříhám tak pomalu jednou za měsíc a vždycky je to vlasů jak ze psa anebo jak na druhou hlavu 😀 Nepřijde mi to tak nebezpečný, když člověk nikam nespěchá, tak se to dá stříhat celý den, ne? 😀 😀 😀 Když já právě toho ježka u kluka nechci, má hlavu jak pytel od banánů a měl by jí ještě větší 😀 😀 😀

beruska2x
autor
2. kvě 2010

no tak u nas uspech zadny, ani strojkem ani u TV, jinak uplne na kratko bych ho nebrala, mame strojek s velikym rozpetim 😉 proste na hlavu si nenecha sahnout tak nevim co s nim, vypada jak krovak 😖

lanka
2. kvě 2010

My to máme jak kdy - někdy nůžky, jindy strojek a bereme to přes hřebínek - učísnem zvednem vlasy na hřebínku a strojkem sjedem. Zůstavají jí tak cca 4cm dlouhé....

klematis
2. kvě 2010

tak já jsem to nakonec zkusila sama a nůžkama a myslím se mi to celkem povedlo 😵, ale malý u toho plakal a trochu se ošíval, ale čekala jsem to teda horší, jen nevím co by dělal za cirkus u holičky, když plakal u mě 😀

ined77
3. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
já jsem stříhala malého v roce sama 😎 ...ve vaně...jen vlásky nahoře na hlavičce,no a nic moc 😎 😀 ...vzala jsem to nějak moc 😀 .
v 18m jsem s ním šla ke kadeřnici,měla jsem ho na klíně,v ruce měl rýžového medvídka a ani ndutal 😵 .stříhla ho nůžkama.
teď...je to asi 14 dní jsem se rozhodla vzít ho strojkem(kamarádka) a celkem toho lituju,protože tak strašně plakal,že kdyby to šlo v půlce zastavit,udělám to 😢 .
takže příště už zase jen nůžkama a dál uvidíme 😅 ...
rada...buď ho ostříhat ve spánku 😀 ...nebo u oblíbené pohádky,pokud má 😉 😅

blandik
5. kvě 2010

Tak u nás stříhám já nehty i vlasy. Malému to musím předem vysvětli, že mu ostříhám trošku vlásky a že se nemůže vrtět a čekám na jeho souhlas - prostě se ho snažím navést tak, aby to sám chtěl - jako že se pak půjdem podívat na sebe do zrcadla a uvidí, jak mu to sluší...až na to kývne a tak mu dám do ruky auto a on sedí a drží - samozřejmě stříhnu jen pár krát a to stačí...dětem dojde rychle trpělivost. A taky mi zabírá, když třeba nechce nebo nemá zájem, tak se ho zeptám, kde máme nůžky a on mi to běží ukázat a já pat znova vyrukuji s tím stříháním vlásků.

Jinak nechty stříhám od mala při pití (je na UM). Ale po roce měl as tak 5x období ,že si nedal na ruce šáhnout - jednou to trvalo 14 dní, to měl fakt drápy, jen je namalovat. Poslední dobou se nám daří nechty stříhat i při krtečkovi nebo jen tak při ničem - že sedí a já stříhám. Prostě si občas před ním ostříhám sama nechty, jemu se to líbí. Pak mu ukazuji, že on taky má dlouhé nechty a že to není pěkné...a zkouším, jestli se nechá ostříhat a on už si na to pomalu zvyká, že se to dělá.

Ale jinak u nás je obrovský problém s mytím vlásků - polévaní vodou. Vždycky kýve, že jo a ukazuje na vlasy, že budem mýt, ale když na to příjde, tak se vzteká a prská a to už má namydlenou hlavu a jinak to nejde než ho prostě umýt.

beruska2x
autor
5. kvě 2010

no a nas je porad zarostlej jak trosecnik ☹

korbelinda
10. kvě 2010

My jsme byli rovnou u mé kadeřnice. Malej sice řval jako čert (byl mu asi rok a kousek), ale držel. Pak jsme šli ještě 2x a minulý týden (už mu jsou 2) jsem se namíchla, protože byl pořád spocenej a ostříhala jsem ho doma strojkem sama. Nejdřív jsem mu vysvětlila, že ho ostříháme jako tátu, dala mu ošahat a "pomontovat" strojek, pak si ho vzal manžel na klín a už jsme jeli. Když jsem ho stříhala vzadu, tak se chechtal, ale jak jsem zajela dopředu, tak začal řvát, ale držel, tak jsme to v rámci možností dodělali, pak jsem ho ve vaně doupravila nůžkama a bylo.

mircka
11. kvě 2010

My chodíme od 1,5 roku ke kadeřnici. Dřív ostříhat ani nepotřeboval. Sama bych si na to netroufla. To by pak mohl jít rovnou do hola. 😅 Kadeřnice jej stříhá nůžkama. Když zkoušela strojek, tak se to malému nelíbilo. Takhle většinou sedí na dětském sedátku a důležitě na sebe kouká do zrcadla. Už se stalo, že neměl náladu a seděl mi na klíně.