Jak poznám růstový spurt?

venuss
11. dub 2010

Ahoj holky,založila jsem tohle téma, protože můj syn nyní 3tí den chce stále být u prsa a myslím si, že má růstový spurt. a tak bych se chtěla svěřit a poradit s jinýma maminkama o příznacích tohoto spurtu...
Mému synovi bylo v pátek 7týdnů a již od pátku přes den téměř vůbec nespí, usne třeba jen na max. 4 hod. denně a to většinou v kočárku a v noci se budí po 3 hod. a zase hezky usnu, jinak když nespí přes den,tak si hraje a co půl hodiny kojím. Myslím si, že jde o růstový spurt,ale jistá si tím nejsem ani trošku. Taky mám strach, že se mi třeba vytváří méně mlíčka,ale doufám,že je to pouze spurt. Chtěla jsem se i vás ostatních maminek zeptat,co už jste třeba spurt zažily, jak dlouho vám trval? Nám zatím 3 dny.

venuss
autor
11. dub 2010

A ještě dodám, že od pátku se syn nevyprazdňuje,ale pomočených plen má dost...

kacamura
11. dub 2010

já teda nevim co to je růstovej sprut a vlastně jsem o tom ani neslyšela... nám jsou čtyři a půl měsíce, malej tedka taky nespí v noci tak po třech, po dvou i po půl hodině.. jí naopak teda hrozně málo, ale taky pořád.... ale jinak to mám podobné jako ty, ale u nás tomu přisuzuju zoubky... jo a od včera se taky ještě nevyprázdnil, což u něj neni normální, normálně má v plínce několikrát denně...

venuss
autor
11. dub 2010

no,ja jsem právě četla,že růstový spurt je v 3-6 týdnu a pak 3-6 měsíc. a že miminiko jako rychleji roste a tím potřebuje často jíst... Nevím,jestli můj syn jí málo nebo hodně, nemám váhu,takže nejsem schopná říct,ale jí fakt hodně často. a tvuj syn má teploty? většinou,když rostou zoubky, jsou i teploty,nebo ne?

kacamura
11. dub 2010

nezdá se mi, dneska se mi zdá teplejší tak ho asi změřim... ale nespí už jsem byla právě docela ráda, že už se celkem vyspim a tedkons spim zase max 4,5 hodiny denně... a slintá, ale jinak má dobrou náladu, hrozně hezky se směje a blbne a tak 🙂 ... nevim co to je, o růstovém sprutu jsem neslyšela, proto si myslím, že jsou to zoubky a ty teploty myslím nejsou pravidlo...

rimmel
11. dub 2010

spurt trva aj tyzden, nezvycajne aj dva..a babatko proste viacej papa. nic viac nic menej 😉

germik
11. dub 2010

tak ja som myslela že každé dieta si musí prejst rastovým spurtom 🙂 ako píse rimmel - babatko proste viac papa, ked napr.papalo každé tri hodiny, pri spurte to može byt aj každú hodinku,aj každú pol hodku 😎
U nás to trvalo niečo vyše týždna, ale nebolo to presne podla tabuliek, niekedy v 8-mom týždni a potom tuším ešte 2x 😀 proste davaj papat ako si pýta, aby sa ti tvorilo viac mliečka

rimmel
11. dub 2010

kazde dieta prejde spurtomale u niektorych si to rodic nemusi vsimnut 🙂

venuss
autor
12. dub 2010

ahoj holky,děkuji za příspěvky,já jsem zjistila,že u nás to asi není růstový spurt,ale nedostatek mlíčka. ☹ Minulý týden jsem totiž dostala menstruaci a malej i v tu dobu přestal tolik spát,sice spal,ale ne tolik jako dřiv. no a posledni 4 dny nespi přes den vůbec a včera jsem si všimla,že i když jsem ho měla pořád u prsa, vůbec neměl bílý jazýček od mlíčka,tak jsem usoudila,že nemám mlíčko...nevíte,jestli můžu kvůli menstruaci ztratit mlíčko?

kacamura
12. dub 2010

nevim jestli ho můžeš ztratit, ale stává se, že dětem mlíčko nechutná tk ho tolik nepijou, ale hlad maj... po tom co ho nepijou tak se podle mě může sát, že mlčko bud ztratíš a nebo se omezí jeho tvoba....

collette
12. dub 2010

já to poznala tak, že mi během týdne najednou ze všeho vyrostl 😀

venuss - a nestalo se taky něco jiného? nemáš nějaké starosti, stresy? To se kolikrát na množství mlíčka podepíše až neskutečně... Příchod menstruace neznamená ztrátu mléka. Zkus si v nějaké lékárně koupit homeopatikum ricini communis 5CH, to podporuje laktaci, ber 5 kuliček 3krát denně (nechat rozpustit pod jazykem, chvíli před tím nejíst, nepít, nekouřit, to samé tak půl hodiny po), hodně pij (melta, kojící čaje, ne mátový, máta laktaci staví) a než se to rozjede, tak prostě přikládat, přikládat, přikládat... Ještě k tomu homeopatiku, musí to být opravdu 5CH - dělá se i 9CH, 15CH a 30CH. Nevím, co dělají 9 a 15, ale 30 naopak laktaci zastavuje. Ne všichni lékárníci to vědí. Pokud to nebudou mít, můžou Ti to objednat a do odpoledne, v horším případě do druhého dne to tam mají...

fender
12. dub 2010

venus jestli máš menstruaci tak se ti mění hormonální hladiny a některé děti jsou na to hálkivé a nechtějí mlíko pít, zejména kluci - stane se že třeba týden MM vůbec nechtějí, pak zas vše OK.

jinak na našem mrněti jsem spurt skoro nepozorovala a když, tak rozhodně ne v obdobích 3-6, jak se píše 😀 takže to je asi individuální 😅

venuss
autor
12. dub 2010

holky děkuji vám moc za rady.
collette, ty homeopatika mam a uzivam ode dneska a kojící čaje piju neustále už od porodu.no,zkrátka vůbec nechápu,co se to stalo... přikládám neustále, střídám prsy, ale prcek křičí hlady...no a protože jsem si neudělala zásobu mlíčka,tak jsem mu dala nutrilon.:( bych to nevydržela na něj koukat,jak křičí hlady....no,a navíc z flašky,protože nemáme stříkačku,ale hned zítra ji poletím koupit....

venuss
autor
14. dub 2010

ahoj holky,tak už asi vím,co se stalo.ja totiž dostala po šestinedělí menstruaci a to se prý mění chuť i množství mlíčka.:( a to jsem nevěděla... ztěží mám 50ml.:(

veverka_
21. bře 2011

nestrašte mě! já mám také 6 ti týdenního kloučka

p.e.t.u.l.k.a
21. bře 2011

@venuss tak u nás byl spurt tak jak píšou , první jsem myslela, v tom 3 týdnu, že nemám mlíčko a chvíli jsme dokrmovala a pak mi to známa pověděla a hned jsme byla klidnější 😉 Kojila jsaem co půl hodiny a normálně co 2 hodiny a při MS se změní chuť mlíčka , já jsme MS dostala 4 měsíce po porodu , nevzdávej to , koj koj 😉 Já kojila do 18 měsícu syna a to jsme fakt mysela v tom 3 týdnu , že končím 😉

p.e.t.u.l.k.a
21. bře 2011

@veverka_ třeba to syn mít nebude, někdo to opravdu ani nepozná 😉 Třeba od ségry malá je naprosto v klidu 😉

venuss
autor
22. bře 2011

@p.e.t.u.l.k.a ahojky,psala jsem to už loni.Od 4tého měsíce nekojím. 😢 Syn měl zdravotní problémy a nevytáhl si tolik mlíčka co potřeboval,tak jsem musela dokrmovat a jak si čuchl k flašce,už nechtěl prso.. 😢 ale jsme zdravi,to je hlavní.🙂

mataxy
8. srp 2012

ahoj holky, jen k tomu dokrmovani...my dokrmujem Krystofka asi od tretiho tydne, a to lahvickou se specialni savickou MEDELA CALMA, a malej rozhodne zajem o prso neztratil...strikackou to bylo fakt na palici, co vam budu povidat...jo a ted je nam ctyry a pul mesice🙂, jen tak pro info, abyste verili, ze nam lahvicka mliko nezastavila.

cutice
15. srp 2014

Ahoj jsem tady nova. Mam dotaz nas maly necelé 3 mesice do ted docela hezky spal, najedl se ve 20hod usnul ve 20-30 a vzbudil se az treba v pul 5. A ted k dotazu posledni dva dny se budí v noci stejne jako v 6ti nedeli to je kolem pul 1 a pak ve 4. Vyžahne pokaždé 150 UM, jedna se o spurt??? Za 9 dni mu jsou 3 mesice. Dekuji vsem