Jak poznám, že je miminko přehřáté?

rena2
17. led 2011

Dobrý den, chci se zeptat. Jak poznám že je mí miminko přehřáté? Večer ji svazuji do šátku a ma na sobě bodýčko s dlouhým rukávkem a overálek. A občas když ji ráno beru k sobě tak ma v zadu spocený vlásky ale jen lehce... a měla i červený tvářičky.. je to to přehřátí??? Děkuji za rada 😀

ivasad.
17. led 2011

Když je zpocená, tak s největší pravděpodobností bude přehřátá. Změř jí teplotu a uvidíš. Když bude mít tak nad 36,8, tak jí oblékej trochu míň 😉 Já jsem dělala na novorozeneckém, a maminky kolikrát přiběhly že mimi má teplotu (třeba 37,3), ale přitom bylo jen hodně navlečené 🙂

kmotrice
17. led 2011

Pokud je ráno zpocená tak jí určitě teplo je. Mamča mi poradila at sahám za krk a tak to poznám. Jinak si myslím že toho má na noc na sobě moc. Tak zkus dávat bud body a ponožky a přikrýt, nebo jen čistě overálek s dlouhým rukávem. Našemu mláděti to tak vyhovuje a ráno zpocený není.

deniskka
17. led 2011

Taky to zrovna řeším, malou taky na noc vážu. Má na sobě overálek a pak jí jen dám peřinku přes nožičky, ale pak je zpocená, ale zas mám strach, ať jí není zima. To bodyčko a ponožky je dobrý nápad. 😉 A jestli dáváš i body a overálek, tak to mi příjde dost, ale taky záleží jakou máte teplotu v pokoji, kde spí, my máme celkem teplo. Teplota kde spí dítě by měla být mezi 18-20.

weri1
17. led 2011

v létě a to byl mimi jen body a teď overálek a přykrytej jen lehkou dekou, máme v pokoji 23 st, myslím, že stačí jen overálek,když je v šátku

ja.na81
17. led 2011

Nas maly ma na spani pyzamko/overalek (s dlouhym rukavem) a je ve spacacku. V loznici mame tak 19 st. Spi takhle od te doby, co ho mame 😉 Zpocatku mival obcas studene rucky, ale to je pry normalni. Ted je "tak akorat", ani teply, ani studeny 😉 Tak bych byt tebou asi ubrala to bodycko pod overalkem...