Jak poznám, že si miminko vymrčuje?

havlisanda13
19. led 2016

Zdravím maminky, mám doma 2 měsíčního prcka a dneska celý den (pokud teda zrovna nespí), tak jen brečí, někdy uplně hystericky, někdy jen tak kvíká, pak zas je asi 20 vteřin klid a z ničeho nic zase začne brečet. U toho se propíná, je uplně jak pravítko a řve a řve. Celý 2 měsíce hodně trpěl na prdíky, ale poslední týden už se to moc zlepšilo, takže mě to tak nějak nepřijde, že by to bylo zase bolení bříška, je to takovej jinej pláč než byval když měl prdíky. Tak mě ještě napadá, jestli už si může tak malé miminko vymrčovat? Když ho vezmu do náruče tak přestane, ale tak za 2 minuty zase začne a když ho položím na podložku, tak za chvilku přestane a pak zas začne a tak pořád dokola. Je to trochu o nervy když řve pořád a pořád a nic, fakt vůbec nic nezabírá ☹ Fakt mám pocit, že je to spíš vymrčování, ale co když ho něco bolí a já to neumím poznat? Díky za názory a zkušenosti

majisska
19. led 2016

Myslis, ze 2 mesicni dite chape vymrcovani? Tezko...proste chce byt s tebou, neco ho boli, trapi, neco potrebuje..chovej ho a neboj, nerozmazlis ho tim...postupem casu te nebude potrebovat porad, bude si hrat, pozorovat svet..

snehurka25
19. led 2016

Uf.. ne, fakt si nevymrčuje. Prostě chce být s tebou, to snad není zločin. Chovej ho, mazli se s ním a užívej si to, za pár let ho bude tvoje pozornost obtěžovat 😀

viridie
19. led 2016

Vymrčuje-co to je za slovo ? 😀 A rozhodně tuhle činnost takto malé miminko nedělá, to jsem si jista. Spíše pláče,protože chce mazlení,chování,ňuňání od své maminky. Dopřej mu to, prosím...🙂

katyxq
19. led 2016

něco potřebuje - i kdyby to byla "jen" tvoje blízkost .. https://www.modrykonik.cz/duvera-v-plac-ditete

smallinka
19. led 2016

no tak měla jsem to podobně s dcerkou....a k tomu ještě druhou dcerku....dvojčátka....a manžel taky že si už vymrčuje...ono je to takový vztekavý pláč, ale je to prostě povaha miminka....miminko se neumí mluvit tak svoje negativní pocity vyjadřuje brekem......ale určitě má prostě nějakou jednoduchou potřebu....hlad, bolení, chce mazlit, u nás to teda většinou bylo že chtěla brknout....třeba i po hodině po jídle.....ano mnohdy je to náročné...mě se budily holky po2,5 hodinách v noci a ještě jsem je musela mít sladěné....no ale chovat se taky chtěly 🙂 jako nejsem zastánce toho, aby dítě spalo s rodiči v posteli do 5ti let....ale zase pokud máš pouze jedno dítě a ještě kojíš....tak chce maminku 😉 neboj to nebude trvat věčně, miminko se ti nebude budit tak často pořád... 🙂 možná by si mohla třeba zapojit manžela pokud si vyčerpaná.....odbrknout a uspat po kojení zvládne i on 😉 aspoň někdy...

jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
rousse
19. led 2016

@havlisanda13 no, řeknu to asi tak - kolem 3. měsíce jsem měla brutální laktační krizi, kterou prostě jen tak nezjistíš, když kojíš - mlíko v prsou bylo, prsa se nalévala, ale malá byla protivná jak pr..l, furt brečela a moje máma, zkušená matka 2 dětí, pořád chodila "to si vymrčuje, to tě zkouší" - já debil se k tomu tak postavila a až po pár dnech, když jsem nasadila odsávačku a viděla, kolik toho odsaju, jsem zjistila, proč malá byla tak protivná.... zpětně selským rozumem a střízlivým náhledem: 2 měsíční miminko si rozhodně nevymrčuje, pokud je protiva, tak pro to má řádný důvod - nedělá to jen tak - prvně, pokud kojíš, bych očekovala, kolik je mléka, jestli je dost, jestli dost teče a pak bych šla po dalších příčinách - rozhodně bych tak malé mimi nepodezřívala, že to je nějaký rozmar 😎

slunicqqo
19. led 2016

Kup si satek a nos ho a uzivej miminka dokud je male.strasne rychle rostou u nas prvni dcera byla uplne ok nemusela se ani chovat mohla jen lezet a koukat.syn uplnej opak nevydržel pomalu lezez ani kdyz jsem sla na zachod takze byl noseny dost a byl tak spokojeny nektera miminka maji proste vetsi potrebu kontaktu nez ostatni

barulina
19. led 2016

Co to je vymrcovat?

lajla
19. led 2016

@havlisanda13 ne takhle malé miminko to opravdu neumí e ještě dlouho umět nebude
Spíš by ses měla podle stylu pláče naučit co potřebuje a co mu chybí v daný okamžik
Myslím si že ve 2 měsících je brzo na to aby bříško přestalo bolet, ale nic není nemožné

eficenka
19. led 2016

@havlisanda13
nějak nechápu dotaz, miminko chce prostě jen cítit Tebe.
pořid si šátek nebo ergonosítko a nos a nos a nos...
9 měsíců cítilo tlukot tvého srdce, tvůj dech a ted se cítí opuštěno, Ty jsi pro něj středobodem vesmíru.
uplně mě bolí u srdce- píšeš, že brečí hystericky a propíná se - proč ho necháš dojít do takového stavu??
kdyby umělo mluvit a říkalo - maminko, kde jsi? maminko, já se bojím... maminko, já mám veliký strach, kdepak jsi, maminko já znám jen a jen tebe, maminko, prosím, maminko...

proč sis pořizovala dítě, když je ti na obtíž???????

mialagia
19. led 2016

@havlisanda13 připojuju se s dotazem - co znamená vymrčovat??? Omlouvam se ale v životě jsem to neslyšela..

jipe
19. led 2016

@eficenka paní píše, že miminko začne brečet i v náručí cca po 2 minutách

@mialagia vynucuje si, vymýšlí si, vyřvává si

K dotazu - myslím, že do těch 3 měsíců to prcek určitě nezvládá, vynucovat si něco pláčem, prostě něco potřebuje. Náš půlroční už se dokáže vztekat, když nechce ležet v kočárku a myslím, že zcela vědomě si vyřvává, abych mu aspon stáhla boudičku, aby viděl ven

jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivular
19. led 2016

No vida, tak se nám na slově "vymrčovat" hezky filtruje, kdo je z Čech a kdo z Moravy 😀

mischamish
19. led 2016

Ne, takhle mala miminka placou jenom proto, ze neco potrebujou. U maleho to taky bylo casto brknuti a taky chtel byt nosen. Nastesti mam Manducu a satek, takze to nebyl problem. Pokud vyzkousis vsechno a stale place, tak jedine zavolat doktorce ... U nas na to nikdy nedoslo - vzdycky jsme to nejak vyresili, ale clovek nikdy nevi.

Doufam, ze to brzy vyresite, chudatko malinke ...

lucinkaxxx
19. led 2016

@eficenka vy jste dobrá fanaticka 😂😂😂kde paní napsala ze ji je dítě na obtíž proboha?!? Zas další profesionalni matka roku😄

mialagia
19. led 2016

@jipe aha tak děkuji za info🙂
V tom případě si nemyslím že si mimi vymrčuje, ale prostě jen něco konkrétního chce popřípadě nechce..jde jen o to zjistit co to zrovna je🙂
Jinak naše malá se chce chovat jen v pohybu tj. chodit s ní v náručí, jak si sednu tak začne plakat.. Přijde mi že se prostě chce rozhlížet nebo jí pohyb uklidňuje ať už ta chůze nebo jízda v kočárku.. Někdy to jsou taky prdíky-bříško..a na to zabírá vpodst. kromě bylinek apod.taky pohyb..;)

eficenka
19. led 2016

@lucinkaxxx
nejsem fanatička, jen mě zvedá ze židle. když se někdo ptá, zda si již 2měsíční dítě neco dokáže " vyřvat"
jiné je to u 2 nebo 4 letého dítěte, ale ne u miminka 🙂

první dcerka mívala koliky a já pak zánět prsu, zrkvavené bradavky, vím co je to řvoucí dítě. ale nikdy neleželo samo - vždy byla u mě nebo u manžela atd... i když plakala, tak radši u někoho v náručí s konejšením, než někde odložeá. nikdy jsem si neřekla, že když pláče i v náručí, tak je jedno jestli je u mě nebo někde leží....

takoé malé miminko i když ho něco bolí, tak potřebuje cítit blízkost, i když v blízkosti matky křičí a je přebalené, nakojené ve vyvětrané místnosti v dobrým osvětelním ( přítmím ) pláčem prostě něco sděluje a nikdy mě nenapadlo, že miminko si může něco vymručovat, ono tím pláčem něco oznamuje

eficenka
19. led 2016

@jipe
i když pláče v náručí, lepší chovat zkoušet s miminkem cokoliv, než nechat ležet samotného.. je to těžké a náročné.. to víme všichni , ale opravdu si 2m miminko nedokáže nic vymručovat, pouze volá svoji matku a pak ji sděluje, že se něco děje - bojí se, má hlad, má mokrou plenku, chce chovat, něco ho bolí atd 🙂

mialagia
19. led 2016

@eficenka btw to propínání do luku a hysterický pláč to bývá většinou kvůli bolení bříška/kolika..ne kvůli strachu či osamělosti..

lichtakova
19. led 2016

Ja asi nepotesim, mne prvni ditko (dcera) rvalo prakticky neprtrzite prvnich 5 mesicu,dodneska nevim proc; vztekala se pred krmenim,po krmeni,mezi krmenim...proste porad,nastesti v noci byla ticho,jinak by me vezli,nachodila jsem stovky kilometru s ni po obyvaku v naruci a venku v kocarku-hned rano,necesana,nemyta,v cepici a uz jsem drncala,jen aby byl chvili klid...Proste nektere deti jsou urvane,bohuzel...
Nechapu odpovedi,proc sis porizovala dite,kdyz je ti na obtiz...za sebe muzu rict,ze byly obcas situace,ze jsem premyslela,jestli skocim z okna ja nebo prohodim ji...(samozrejme vtip,pro ty militantni matky,co tu pisou). Dcera ma dodnes vzteklou povahu,hmed je vytocena a rozcilena...Rika se,ze jsou to snad hypersensitivni deti,nekterym pomaha zavinuti,v knize Nezna naruc rodicu jsem cetla,ze polozit ro napjate loktusky,pod kt.je polstar...to jsem moc nepochopila,stejne jako vic veci z te knihy. Proste vydrz...casem se to zlepsi.

smallinka
19. led 2016

Mě také přijde že zakladatelka je již zoufalá z předchozích bolesti bříška a když byl konečně týden klid tak to nemůže byt zase přece to bříško. Ale podle těch příznaků nejspíš je. Po šestinedělí většinou prdiky neustanou spíš až k tomu 4.mesici.

lichtakova
19. led 2016

Ono se casem trochu zabavi,az ho zacnou zajimat veci okolo a bude to lepsi. Ale nekdy je to na zcvoknuti...

anetka1701
19. led 2016

Když byla naše generace v plenkách, byl zde velmi uznávaný profesor, který psal knihy, dělal přednášky a učil matky, jak se mají chovat k dětem. Kázal, jak se mají děti od narození vychovávat, jak e nemají rozmazlvat nošením a kontaktem a jak se mají děti vést k samostatnosti...

Na sklonku svého života se za svoje výroky omluvil a řekl, jak se mýlil... Bohužel, naše generace byla takto vychovávána a tyto poučky jsou velmi silně zažité. Naše matky a jejich matky nám to vštěpují do hlavy, protože oni tak vychovávali své děti.

Tohle je jediný důvod, proč si ted některé matky říkají, jak jsou jejich děti vyčůrané, rozmazlené a jak se vynucují pozornost.

Moje dcery mi ve věku dvou měsíců prospinkaly desítky hodin na hrudi, přitulené, s pěstičkama zabořenýma do mých prsou. Své děti jsem téměř nedala z ruky, nosila, houpala a mazlila jsem se s nima prakticky celé dny (domácí práce jsem dělala s šátkem nebo s dcerou těsně u mně v lehátku nebo na hrací dece). Teď je starší 5 a mladší půlka toho. Obě chodí do školky, obě spí ve svém pokoji ve své postýlce a obě jsou samostatné, sebevědomé a vyrovnané. Věří svojí mamince, ví, že je tu pro ně a i když je musí občas nechat samotné, tak se pro ně vždycky s úsměvem vrátí. Moje dcery nikdy neplakaly když šli do školky, k babičkám nebo jsem je nechala v dětském koutku. Moje dcery mi občas řeknou, že nechtějí pryč odemně, chtějí zůstat doma s maminkou a vždy je jim vyhověno. Moje dcery velmi vyjímečně přijdou v noci do mé postele s tím, že mají špatné sny. Přitulím se k nim, pevně je obejmu a spíme spolu. Moje dcery mi věří, vědí, že jejich maminka, střed jejich vesmíru, tu vždycky byla, vždycky je a vždycky bude jenom a jenom pro ně.

Zamysli se nad tím... A buď tu pro své dítě...

smallinka
19. led 2016

Btw manžel vždycky dobře uklidnil; no je to mimino tak prostě řve a tim veškera má snaha po pátrání příčin hasla 🙂)

lucykal
19. led 2016

Naše Emmi i když je už starší propíná se když jí je horko třeba v obchodě v mhd.

izz76
19. led 2016

@havlisanda13 Dvouměsíční miminko si nic nevymrnčuje,pláče protože něco chce a jinak se projevit neumí. Já jsem svoje dcery v tomto období,věčně chovala,kojila,mluvila na ně,ta mladší na mě i často spala,vůbec nebylo možné ji odložit. Sotva jsem se stíhala najíst,ale i tak jsem byla ten nešťastnější člověk na světě,neměla jsem nic lepšího na práci 😉 Užívej miminko,vyroste hrozně rychle 🙂

svetlus_pepca
19. led 2016

@anetka1701 Nemyslím si, že je to vždy o stádovosti - nějaký zaručeně uznávaný odborník s pěti tituly něco žvejkne a všichni se tím hned řídí. Existují i matky, které se řídí vlastním selským rozumem a mateřským instinktem. A to napříč generacemi. Takže moje maminka nás vychovala ve své náruči a nejednou jsem od ní slyšela, že malé miminko nerozmazlím 😉 To jen, že není třeba házet všechny do jednoho pytle...

Jinak zakladatelce snad jen popřát pevné nervy! Miminku dopřej svoji blízkost, potřebuje ji 🙂 A jak už bylo řečeno, zkus šátek/nosítko. Pomůže to tobě i miminku. A když na to přijde, pokud si nejsi v něčem jistá, jestli ho třeba něco nebolí, prober to s pediatrem 😉