Jak poznám, že si miminko vymrčuje?

havlisanda13
19. led 2016

Zdravím maminky, mám doma 2 měsíčního prcka a dneska celý den (pokud teda zrovna nespí), tak jen brečí, někdy uplně hystericky, někdy jen tak kvíká, pak zas je asi 20 vteřin klid a z ničeho nic zase začne brečet. U toho se propíná, je uplně jak pravítko a řve a řve. Celý 2 měsíce hodně trpěl na prdíky, ale poslední týden už se to moc zlepšilo, takže mě to tak nějak nepřijde, že by to bylo zase bolení bříška, je to takovej jinej pláč než byval když měl prdíky. Tak mě ještě napadá, jestli už si může tak malé miminko vymrčovat? Když ho vezmu do náruče tak přestane, ale tak za 2 minuty zase začne a když ho položím na podložku, tak za chvilku přestane a pak zas začne a tak pořád dokola. Je to trochu o nervy když řve pořád a pořád a nic, fakt vůbec nic nezabírá ☹ Fakt mám pocit, že je to spíš vymrčování, ale co když ho něco bolí a já to neumím poznat? Díky za názory a zkušenosti

soleilll
20. led 2016

@havlisanda13 Nejspíš si po přečtení většiny příspěvků připadáš jako neschopná matka, bez instinktů a totální sobec. Já tě naprotsto chápu - když dítě řvalo a nepomohlo přebalení, nakrmení, změna tepelného komfortu, masáž břicha a ani pochování, prostě jsem ho odložila do postýlky, zavřela dvoje dveře a vyčerpáním usnula. Dřív nebo později usnulo dítě taky. Oba jsme to přežili a máme super vztah. Ale pokud bude mít v budoucnu nějaké problémy, aspoň bude jeho psycholog vědět, odkud to pochází. 😀 Takže - vydrž, on z toho vyroste a do té doby se hlavně nesmíš zbláznit. Udělej si to tak, abys hlavně ty byla co nejvíc v pohodě. Ta se pak přenese i na dítě.

pajush
20. led 2016

@eficenka jako tohle je trochu přes čáru. I kdyby to bylo jak říkáš, tak pořád je lepší, že se maminka zeptá a všichni jí odpoví, že mimi jí potřebuje. Než z ní hned dělat vola, kterýmu je dítě na obtíž. Já se přiznám, že nejsem tak dokonalá matka, ke kontaktnímu rodičovství jsem si cestu našla sama, ale ze začátku mě opravdu nahlodávaly řeči příbuzných a zažitá klišé o tom, že dítě si vymejšlí. Ale instinkt mi říkalže je to jinak a xkrát jsem se někde ptala a nikdy mi nikdo neodpověděl takhle nevhodným způsobem. A potřebovala jsem se ujistit, že to dělám dobře. Takovéhle supermatky akorát víc zkazí než pomůžou.

smallinka
20. led 2016

@havlisanda13 nic si z toho nedělej žádný učeny z nebe nespadl. Eficenka už má děti dvě, u druhého je podle mě matka už ostřílenější než prvorodicka čerstvě po 6ti nedělí. ...to jako se fakt nehodilo. Tobě přeji hodně síly a nějak si to uzpůsob podle sebe, tvých instinktů ať to všichni ve zdraví přežijete 🙂

lin18
20. led 2016

nejčastější příčiny pláče: hlad, břicho, přetažení. Já při křiku zkoušela všechno postupně....pokud nebyl čas k jídlu....přebalit, u toho zacvičit nohama a promasírovat bříško, zkontrolovat teplotu. A pak už jen nosit a zkoušet uspat. Ve dvou měsících ještě nemá uspávací rituály...možná prostě neumí zabrat....je třeba vyzkoušet co ho uspí....pohupování na míči, kolébání, na bříšku na mamince, u prsa. To, že se zklidní jakmile ho zvedneš je typické...doufá, že konečně přijde to po čem touží...a po čem touží je na tobě abys poznala 🙂. A rozhodně si nevymrčuje a rozhodně je mu líp v náručí než samotnému. Pokud ho necháš někde plakat samotného tak mu tím vlastně sděluješ, že nemá smysl plakat, že se o něho nikdo nepostará. A ano...pokud se to dělá často tak nakonec děti přestanou tak často plakat....ale ne proto, že by si to uvědomovaly, ale protože jsou zlomené a příroda jim velí nevynakládat energii na něco zbytečného. To pak může být překážkou zdravému vztahu s matkou i se širším okolím....děti můžou být velmi nejisté. Takto malé miminko opravdu nezná zákony akce a reakce...nedokáže myslet dopředu ve schématu: já zakřičím a oni mě budou nosit. Křičí, protože mu něco vadí a jiný komunikační prostředek nemá

kulatakosticka
20. led 2016

@jipe mě zase přijde fanatické hledat fanatismus tam, když paní píše, že by nosila, ale miminko nechce, že se jí s tím člověk snaží pomoc. Mám pár kamarádek, kterým pomohly při nošení i jen drobnosti, sama jsem na řadu věcí přišla postupně a fakt mě překvapuje, že nevinný dotaz rozpoutá kázání o tom, že jsem fanatik.

mialagia
20. led 2016

@pkolin to je fakt že ty 1.dva měsíce (i teď někdy) mi dělalo problém rozlišit hlavně hlad a prdíky-bříško..a možná že to byl tenkrát taky spíš hlad a ne prdíky..

Mě prostě přišlo že nemůže mít hlad když dle MUDr se měly dodržovat intervaly min.1,5hod mezi kojeníma..taky pěkná blbost asi že..člověk se prostě furt učí a asi i u mimi se vyvíjí taky to zažívací ústrojí jako i střevní mikroflóra a postupně se to všechno zlepšuje..;)

sarriku
20. led 2016

Nečetla jsem celou diskuzi, ale můžu připojit svoji připomínku, že třeba pokud je dítě na Um, tak ho vážně může bolet břicho, protože je třeba přecitlivělé na bílkovinu kravského mléka.
A proto ho částečně utěšuje i tvoje náruč.
Pevné nervy. Hele nevymrčuje nic, prostě mu není dobře. Mimino neřve jen tak z plezíru a pokud by chtěl jen kontakt s tebou, tak u tebe by se utišil, ale když říkáš, že stejně pak pláče, tak to bude asi v něčem jiným. takže zatnout zuby a pídit se ;)

rituska88
20. led 2016

Podle mě to bude bolení bříška. U nás to tak taky bylo - vždycky už se zdálo, že už je klid a potom to začlo nanovo a mohli jsme se třeba stavět na hlavu. U nás to trvalo od příchodu z porodnice až cca do 4 měsíců (pak byl měsíc klid a pak začly růst zuby 😀). Vyzkoušej nějaké kapičky. U nás zabraly až třetí vyzkoušené, s probiotiky, teď nevím jistě, ale mám dojem, že se to jmenovalo BioPron - jsou drahé, ale stojí za to to vyzkoušet.
Jinak musíš zkoušet, co na Tvoje dítko zabere, každé dítě je jiné, takže rady typu nosit až do aleluja, pevně zavinout nebo být neustále u něj ber s rezervou - např. naše dítě muselo mít od začátku vždy něco extra, počínaje tím, že ještě než se narodil byl koncem pánevním, doslova nesnášel jakékoli zavinování a zakrývání, nošení v Manduce se mu líbilo asi měsíc a pak jsme milou Manducu museli odložit do skříně a radši zapomenout kolik stála, při chování jsem musela chodit, což při mé muší váze prostě donekonečna nešlo...A po dlouhém trápení, kdy jsme celé večery lítali kolem prcka a přemýšleli, co ho asi tak může trápit, přebalovali, krmili, chovali, masírovali bříško atd. pořád dokola a dítě pořád řvalo, jsme nakonec zjistili, že by rád spal, ale potřebuje na to klid a tím klidem myslí, abysme kolem něho přestali lítat a odešli z místnosti - takže po hodinách řevu nakonec stačilo odejít, zavřít dveře a on si naposledy vykřikl a usnul jak špalek. Tvoje miminko je ještě malé a je přirozené, že ještě přesně nevíš, co který typ pláče znamená atd., ale neboj, na všechno přijdeš, musíš sama vyzkoušet co na něho funguje a pak už budeš vědět 😉

radka116
21. led 2016

@mialagia no nám taky v porodnici říkali že nekojit dřív než za 2-3 hodiny. Tak jsem to dodržovala a malá strašně plakala. Protože trpěla na prdíky tak jsme pořád masírovali bříško a to byl řev. Až jsem se bála že budu mít uplakané dítě. Po čase jsem zjistila že má hlad. Po krknutí jí slehlo a měla zase místo. Potom jsem si přišla že pořád kojím a mám dítě nenasytu 😀

akankeo
21. led 2016

@havlisanda13 zkus si najit zpusob jak uklidnit dite a nezblaznit se, treba poridit satek a budes mit klid. Neco si doma udelas, dite ti nebude rvat. Nikdy nevis proc rve, me prvni dcerka rvala prvnich pul roku nonstop a skoro nespala, byl to fakt teror, nakonec mela v konecniku vyrustek, takze opravdu mela problem s vylucovanim a s prdy a nemohla za to, po odstraneni se vse zlepsilo a to noseni v satku ji naramne pomohlo od bolesti a toho rvani, navic mela problem s tim pocurat se do plin, vadilo ji to a spousta dlasich veci, kdyz sem pochopila co ji nedela dobre, najednou sem mela nejspokojenejsi dite na svete, jen nam to hold trvalo chvilku dyl. protoze to co ona potrebovala bylo dost neobvykle, napriklad byla bezplenkova aneb potrebovala byt na vylucovani v klubicku, nedelalo ji dobre, kdyz se ji parila kuze, aneb jednorazove plenky na zadku, to se mohla urvat, i kdyz v nich nic nemela. Dnes je dcera rozumna, da se s ni domluvit, i kdyz hranice si samozrejme clovek hlidat musi, nijak extra na me nevisi, do skolky sla ve 2 letech atd. Druha byla bez problemu, satek byl spis pro me na usnadneni zivota, kdyz sem skakala kolem 2 malych deti. Treti ma ted 3 tydny a mel pro zmenu problem s curanim, musim rict, ze u nej sem si ted uz fakt myslela, ze si to chovani a noseni vynucuje, protoze z hysteraku zacal jen mrucet, kdyz videl, ze vazu satek, ale vcera na zakroku se potvrdilo, ze opravdu mel problem curat, takze to na me taky nehral...

havlisanda13
autor
21. led 2016

@jipe naštěstí plne kojim, takze jsem i zkoušela kojit a kojit, ale jediny efekt byl ten, ze byl neustále prejezenej a po každým kojení se poblil a mudr nam to zatrhla, ze se přežírá, proti blinka a hodně přibírá. Takze tak 😀 ale moc diky za rady, člověku je hned lip kdyz si tady přečte i pozitivní komenty a rady 😉

havlisanda13
autor
21. led 2016

@wenduliks urcite šátek jeste nezahazuju, zkouším pořád, ale prijde mě, ze prckovi se nelibi jak ma tu hlavičku prilepenou na hrudi, ze nemůže koukat okolo pac je to hrozná drbna Kelisova 🙂 takze treba snad až bude držet hlavičku a koukat ven a ne jen ležet na ne, tak se mu ti líbit bude. Pak bych radeji přešla na Manducu asi místo satku. Diky za radu 😉

havlisanda13
autor
21. led 2016

@smallinka moc díky za podporu 🙂

havlisanda13
autor
21. led 2016

Vsem moc dekuju za kladné a pozitivní rady, moc me to pomohlo, i psychicky samozřejmě 🙂 dneska mel malej super den, plakal jen kdyz měl hlad,tj po 3 hodkach a jinak se na mě usmíval a povídal, diky těmto okamzikum je pak pri me lehčí přežít ty chvile křiku si neutistelneho pláče, vzdy si musim vzpomenout jak se umi na me krásně sladce usmívat a aspoň to me pomůže, kdyz uz plac nejde utisit..

zuzka3112
21. led 2016

@sarriku jj s tím mlékem souhlasim. Například my měli šílený reflux,museli jsme mít antireflexní UM, ale k tomu se musí začít popíjet voda nebo čaj... Na ředění stolice ehm, jinak stolice houstne a vymizí...aspoň u nás to tak bylo..mě třeba nenapadlo dvoumesicnimu klouckovi dávat ještě vodu, vždyť tekutin měl dost z mléka... Ale skončili jsme v nemocnici a tam mi jedna hodná sestricka povykladala, jak to je... Postupně jsme asi do půl roku zvládli přejít na senzitivní a teď už normální sunar... No nebylo to lehké přijít na to, z čeho nás tak bolelo bříško... No UM je velká věda 😀

jahodi
21. led 2016

@havlisanda13 tak já např. zjistila, že malá je v šátku uvolněnější v horizontální poloze. Ve vertikální se chovala jako když chce ihned vylízt, vzpínala sena nožičkách 😝

jipe
21. led 2016

@havlisanda13 a má dudlík? Náš malej ze začátku ječel, když jsem ho po hodině odtrhla od prsa, zjevně proto, že chtěl dudlat.. přibíral v pohodě. Tak dostal dudlík a je klid. To mě tak napadlo, když píšeš, že se u prsa uklidní, ale přejídá se, třeba by se spokojil s dudlíkem (a ted mě ukamenují odpůrci dudlíků, neb to může zkazit techniku kojení)

eficenka
21. led 2016

@pajush
@havlisanda13
někdy psané slovo vyzní útočněji, než je myšleno.
čtu to po sobě znovu a přiznávám, že na jednu stranu to může znít hrozně.
psala jsem to v tom rozpoložení, že at si nenechá maminka napovídat , že si miminko něco "vymručuje" a že z ní udělá otroka. bylo to myšleno jen takto.
zkoušet vyvětrat místnost, pusit písničky, nebo šum stromů - moře, nakojit, dát na bříško nahřívací polštářek atd...
nebo prostě jen nosit a nosit - i když dítě pláče u matky, pořád ví, že je tam s ním a že se na ni dykoliv bude moci spolehnout 😉
kdo me zná delší dobu, ví, jak to myslím...

smallinka
21. led 2016

Já nevím teda jsem Moravák jak poleno ale vždycky jsem myslela, že je "vymrčovat" a ne "vymručovat" jak to tedy je?? 🙂