Jak poznáte ovulaci?

klarina62
26. čer 2017

Jak poznáte ovulaci? Hodně lidí mi říká, at zkusil testy, ale do toho se mi moc nechce. Poznam to třeba podle polohy čípku nebo hlenu? Hodně jsem hledala, ale jsem z toho zmatená. Jak to děláte vy? Po kolikati měsících snažení jste otehotnely?

radulka57
26. čer 2017

@klarina62 já nepoznala ovulaci ani podle hlenu, ani podle testu, testy nereagovali, dle me vyhození peněz. Ovulaci jsem poprvé pocítila až po clostibegytu kdy nešla přehlednout bolest vaječníků, fakt hodně. Ale pokud nic na podporu ovulace nebereš a máš ji normálně přirozeně tak ji osvědčený recept na to není, ovulace si chodí kdy chce, nejlepší je souložit celý měsíc obden 😀 Ale kdo by to vydržel 😀 otěhotněla sem teď až po 2 letech snažení

klarina62
autor
26. čer 2017

@radulka57 pffff, tohle čekání na mimčo me zabíjí 😀 tak to moc gratuluju🙂. Doufám, ze me taky brzy čekají // 🙂)

jitulka89
26. čer 2017

já podle bolesti vaječníků a taky se dá měřit BT je to celkem spolehlivé, ale pokud más cyklus víceméně pravidelný stejně jako sex s přítelem, je zbytečné se s tímhle zatěžovat, děláš si akorát stresy 🙂

klarina62
autor
26. čer 2017

No já mám právě cyklus nepravidelný (26-33dni), sex jsme ted mívali hlavně o víkendech, ale ted to rozjedeme a budeme se snažit ještě vice🙂

kajulinek
26. čer 2017

@klarina62 podle hlenu a zpětně podle měření teploty. Pokud tomu nechceš dát volný průběh, tak bych začala měřit teplotu aspoň tři cykly, abys zjistila, jestli vůbec ovulaci máš a kdy asi probíhá. Tady http://www.rodina.cz/clanek3694.htm je to docela dobře vysvětleno

klarina62
autor
26. čer 2017

@kajulinek děkuji moc. Určitě zkusim