Jak poznáte, že kojenec dobře slyší?

rolnicek
21. říj 2010

Máme podezření, že syn (3 měsíce) špatně slyší. Vzhledem ke sluchové poruše v naší rodině je to možné. prvotní vyšetření v porodnici, bylo v pořádku. jak to zjistit doma? na foniatrii jsme objednaní až v prosinci. Setkaly jste se s tím? děkuji Lenka

mjanca
21. říj 2010

ahoj rolnicek, u nas to dr. zkousi (v 6ti mesicich) tak, ze ja mimco chovam, ona stoji za mnou a na jedne strane necim chrasti a pak opacne. Ale nevim, no.. Lucka mi vubec nereagovala a slysi jinak dobre 🙂, tenkrat ji zajimalo neco u dr., nejaka hracka povesena na strope, takze dr. totalni bojkot 😀.
jeste si myslim, ze je mozne to zkusit tak, ze necim doma bouchnes, vetsinou se ty mimca leknou a rozhodi ruce, pripadne Zuzka breci. Preju, at mate sluch ok.

martina76
22. říj 2010

Ahojky, tak nám dopadly špatně ty sluchové emise v porodnici. Docela jsem z toho byla vyplašená. Pozvali si nás třikrát na kontrolu a až ve třech měsících to bylo ok, ale až po speciálním vyčištění a vykapání uší. Nejhorší bylo že jsme ho pořád zkoušeli doma na různé podměty /bouchání, klepání, šustění, chrastítko apd. / Někdy reagoval, někdy ne. Asi jsme ho tím i trochu stresovali. Mudra nám za to vynadala tak jsem ho nechala být. Že slyší dobře jsem si byla jistá až tak kolem čtvrtého měsíce a v půl roce test na sluch dobrý. Na foniatrii jsme ani nemuseli.

nejinka
22. říj 2010

Ráda čtu že to řešíš už teď. Mímu bráškovi, kterýmu je deset zjistili že slyší na 30% až byl v první třídě. Vůbec jsme si toho nevšimli, protože televizi si dává nahlas jak on tak jeho taťka a navíc mají hodně výrazný hlasy. Když jsme mu něco říkali tak se koukal na rty a když nerozuměl ptal se co řekni to ještě jednou. Ale nebylo to tak často a nám to nijak nepřišlo. Začal chodit na logopedii když byl ve školce a ona si toho taky nevšimla. Buď slyšel líp a zhoršilo se mu to nebo jsme asi natvrdlý všichni. Začal si plést č a ř, protože když to vyslovuješ tak to vypadá na rtech stejně. Pak přišel ten den kdy to zjistila jiná doktorka a mamku málem odvezli. Byly jsme z toho špatní. Teď má naslouchadla, který má jen do školy a je v pohodě.
Možná si na to jen víc upnutá a víc ho sleduješ jestli opravdu slyší, ale ve třech měsících je brzo aby se ti ozval za každým zvukem. Zajímá ho oklí a všechno kolem. Malýho pořádně hrací hračky a chrastítka zajímají pořádně asi měsíc. Neboj se určitě bude v pořáku. Budu vám držet pěstičky a budu na vás myslet, protože vím co to je.

medvide1
22. říj 2010

Ahoj u nas třeba dr zkouši sluch tak že položí prcka na břicho stoune si za něho aby ji neviděl a postupně bere hračky ktere vydavaji nejaky zvuk a za hlavou mu s nima zacinka teda jako vedle hlavičky ale jde zezadu aby tu hračku neviděl a měla asi tři hračky o ruznem zvuku a vždy by se ti mimouš za tim měl otočit 😉 držím pěsti at mate sluch v pořádku! 🙂

monivo
22. říj 2010

Nás kontrolovali také v porodnici - bylo to OK. A pak nás kontroloval i pediatr. Seděla jsem na židli, držela malou. A doktorka stála za náma a vždy na každé straně zachrastila hračkou a u nás se dcera otočila, takže taky dobrý. Takže já bych asi zkusila požádat i o kontrolu pediatrem.

lukza
22. říj 2010

Ahojky mul malý měl zánět ucha a doktor po výlečení říkal že mám doma zkusit sluch a to tak že ho položím na kraj postele stoupnu si nad něho aby mě viděl do tváře a nenápadně zahrkám hrkátkem co budu držet v ruce schovaní za krajem postele a malý se měl automaticky za tím zvuke otočit a pak to samé udělat na druhou stranu.naštěstí se nám sluch nepoškodil hned se otočil aniž by viděl hrkátko

fiallinka
11. pro 2010

Jurýsek reagoval na zvuky jen malinko, skoro vůbec, o nějakém otočení dlouho nebyla řeč... docela jsem se bála, ale po čtvrtém měsíci už to bylo jakž takž ok, a to je ostatně i doba, kdy podle "tabulek" by to dítě mělo umět... cca... no a malá má 14 dní a už teď jde vidět, že na zvuk nějak reaguje, takže asi i dítě od dítěte to bude hrozně indivindi...

rivka
11. pro 2010

Zkus něčím bouchnout, jestli se lekne. Třeba chřestění u nás vůbec nezabíralo, syn se u doktorky zajímal o doktorku, a že za ním sestřička dělá chřestýše, těžce ignoroval. Vypadal jako nahluchlý. Taky vypadal jako lehce nablblý, protože si s nima ani "nepovídal", on někdy prostě strašně nutně potřebuje pozorovat, a pak na podněty prakticky nereaguje. Ale na nečekané silné zvuky (bouchnutí, písknutí) zareagoval - leknul se. Teď v roce už je jasné, že je to fakt jen o tom, jestli je zrovna na příjmu 🙂

callisty
5. led 2011

Holky, taky se chci zeptat na váš názor. malá má 2,5 měsíce,máteď rýmu a musíme odsávat z nosánku. Myslíte, že jí to může poškodit sluch? protože nos komunikuje eustachovou trubicí s ouškem. Když zachrastím chrastítkem, vůbec nereaguje. Díky za vaše názory.

eloana
5. led 2011

Ahoj callisty -muj nazor je, ze bys nemela poskodit ousko- naopak - nas malej ma taky hroznou rymu -odsavam vysavacem nekolikrat denne neb se bojim zanetu stredniho ucha- mel ve 4 mesicich.
Drive reagovala? muze mit treba od te rymu zalehle ousko
chvili bych pockala a pokud by stale nereagovala -radeji bych zasla k dr.