Jak prcka obléknout do fusaku v mrazech?

30bar
6. led 2015

Poradíte prosím jestli jsem prcka oblékla dost? Je v hluboké korbičce, má sedm měsíců, dnes bylo mínus 4 a měl na sobě froté punčocháče, tenké ponožky, chlupaté bačkůrky, body s DR, na tom kabátek tenký jako body s DR, byl v kombinéze, která má vevnitř kožíšek a ve fusaku emitex...Když jsme přišli domů, tak měl ručky vlažné a nožky taky takové vlažnější. Vyloženě teplý nebyl...za krkem teplý byl. Obličej studený,ale to je v mrazech myslím normální, nos takový vlažnější. Nevím jestli náhodou ještě něco nepřiobléct. Jinak ruce má vždycky schované ve fusaku, zatím jsem mu rukavice nedala, když ruce nevystrkuje...Jinak venku spal, pak se probudil a vypadal spokojeně...
díky

bajana
6. led 2015

moja ma 4 mesiace a s obliekanim to neprehanam...na obycajne body s dlhym rukavom a polodupacky dam zateplene nohavice a teply sveter podsity fleecom, vlnenu ciapku, hrube ponozky, strcim ju do fusaka a ak je vietor alebo -5 a menej, tak davam do fusaku este zavinovacku
tvar a nos nie su smerodatne, tie budu v mraze vzdy studene

rybickamalicka
6. led 2015

Mate pod fusakem deku, at mu netahne na zada? ono kolikrat ten tenky molitan je jen na ozdobu a nema zadne izolacni vlastnosti. urcite bych jeste dala mikinu nebo svetr.

olive_frost
6. led 2015

Doma je malý v bodynku s dlouhým rukávem a tepláčkáh nebo pučoškách. Naven ho šoupnu tak jak je do péřový kombinézy od Columbie, fleesovou čepku, šátek na krk a jde do fusaku, Domu se vrací vždy hodně teplý.

lucka662006
6. led 2015

Pod fusak dávám ještě 2x přeloženou deku, aby netahlo na zada od spodu, to mi poradily 2 maminky nezávisle na sobě. Dávám jinak body s DR, svetr nebo teplejší mikinu, teplou kombinezu, na ruce rukavičky a čepičku s fleece uvnitř, na nohy punčošky (používáme bavlněné), přes ně tepláčky. Silnější ponožtičky.

rybickamalicka
6. led 2015

@olive_frost ta perovka je uzasna, ma uplne jine izolacni vlastnosti nez kombineza s flisem... Sama mam perovou bundu a neda se to srovnat s bundou, ktera ma flis.

smardik
6. led 2015

já teda nějak nepřevlékala, to co měl doma-bud overal nebo bodyčko a punčocháče, na nohách teplé ponožky-jak je neměl byl studený, tak šel do kombinézy a do fusaku, teplý byl vždycky a spinkali oba kluci spokojeni. ale zase kamarádka dávala ještě mikinu, deku

30bar
autor
6. led 2015

@rybickamalicka Deku tam mám už od podzimu, když byl jen přikrytý dekou, ať je mu právě teplo odspodu, taky jsem už o tom hodně slyšela. Mám jí přeloženou na půl, takže dvě vrstvy, ale je taková tenší flisová. Možná dám nějakou hrubší...Asi ho příště fakt více přiobléknu. Možná i nějakou polodupky ještě na nohy..

30bar
autor
6. led 2015

@olive_frost Já jsem se zrovna před chvilkou dívala na kombinezky od Columbie jen tak pro zajímavost na příští rok a je to moc chválená značka, takže věřím, že malému v ní musí být super...

30bar
autor
6. led 2015

@lucka662006 Díky. Tak příště více přiobléknu...To dáváte při těch mínus čtyři cca?

30bar
autor
6. led 2015

@smardik Při těch mínus čtyři až pět? To mi příjde malinko jen v body do kombinezy. Ale neříkám, že to děláte špatně, každé dítě je jiné a máte děti dvě, takže více zkušeností než já... 🙂
a taky záleží na hrubosti kombinezy...

30bar
autor
6. led 2015

@lucka662006 No a ještě jsem se chtěla zeptat jak zkoušíte jestlu je mu/jí teplo, když má ty rukavičky?.Zkoušíte venku jestli je teplo?

olive_frost
6. led 2015

@30bar Třeba do té kombinézy od Columbie šel při těch minus 10 v bodynku s DR, punčošky s triko s dlouhým a tot vše. A vrátili jsme se domů a byl zpocený. Dle mě je nejdůležitější ta kombinéza.

30bar
autor
6. led 2015

@olive_frost No určitě je nejdůležitější kombineza. Já už kupovat nějakou jinou ale nebudu, tak musím oblékat více do té co mám. Kvalitní kombinezu mám v plánu koupit na příští rok, kdy už bude prcek chodit a nebude schovaný v hluboké korbě. Letos jsem si říkala jestli kombinezu vůbec využiju, loni byla zima nic moc a myslím, že loni bych vystačila s tlustým chlupatým kabátkem a zateplenýma kalhotama + fusak. Mínusy myslím nebyly skoro vůbec. Myslím loňská zima... NO takže mám hrubou a dobrou kombinezu, ale ne tak kvalitní jako máte vy, takže musím přiobléct...
ale každopádně díky za rady..

milmic
6. led 2015

Já jsem dcerce do fusaku dávala teplé froté punčošky, fleesové capáčky. Potom body s dlouhým, někdy na to tričko s krátkým (děti to tak doma často nosí), teploou mikinu a teplou bundu, čepici teplou.
V kombinézce jsem dala dceru do kočárku jednou a vrátila se domů úplně mokrá, zpocená. 🙂 Máme fusak emitex a vždycky tam měla dost teplo, takže jí punčošky stačily. To bylo ve sportáku. Když ještě jezdila v korbičce, tak plus slída na korbičku, tak to vůbec - v kombinézce bývala mokrá durch.

Synek byl vloni výhradně nošený, v zimě nejezdil v kočárku, ale letos mu dávám punčošky i teplé kalhoty protože je chvilu venku a chvilu v kočárku, to samozřejmě v punčoškách jet nemůže. 🙂

bunny123
6. led 2015

@milmic to je skvělý nápad s tím bodyčkem a tričkem na doma...já furt řeším nějaké mikinky, kterých má málo a jsou hned špinavé. Děkuji!

mafeska
7. led 2015

@30bar do fusaku jsme malé dávala body s dlouhým, svetr, zimní bundu, na nožky teplé punčochy, zateplené kalhoty a ještě jedny fusky, čepici a rukavičky když vyndavala ruce ven. Přes fusak jsem hodila deku a nánožník. Byla teplá a spokojená. Kombinézu jsem nevedla 🙂

marketa233
7. led 2015

Malému jsou tři měsíce. V kočárku leží na plymu. Na sobě má jen slabý overal, na něm flísovou kombinézu. Přikrytý je zavinovačkou. Čepice, rukavice, ponožky. Nic víc.

nikabar
7. led 2015

Já dávala malé v zimě do fusaku k nožkám nahřátý peckový polštářek🙂 Ten zahřeje zaručeně🙂

lucka662006
7. led 2015

@30bar jakmile je pod nulou, dam proste rukavicky, zda se, ze mu to tak vyhovuje, ruce ma z fusaku venku, ale pod dekou.

blahova_andrea
7. led 2015

@30bar oblíkám úplně stejně, ale sázím dost i na pocitovou teplotu. je rozdíl -4 suchá zima, bez větru, se sluníčkem a je rozdíl +2 se sněhem s deštem, větrem...takže mám v kočárku ještě deku a když je ta vlhká vlezlá ošklivá zima, tak přidávám ještě deku. ono některé děti mají termoregulaci rychle nastartovanou, jsou třeba horkokrevné po rodičích a je jim horko i téměř nezamuchlaným a jiné jsou zase zmrzlíci, kteří mají o dvě vrstvy víc než ostatní ve stejných podmínkách. chce to vyzkoušet. já jak malou méně zateplím, tak mi v kočárku vůbec neusne, nemá to správné klima 😅

30bar
autor
8. led 2015

@milmic myslite,ze i pri minuserch staci do emitex fusaku jen puncochace? Ja jsem tak davala kdyz bylo treba pkus pet,v tech minusech mi to prijde malo.. Jinak na doma davam cadto taky body s dr a tricko s kr,akorat jsem mu ted zsacala davat tenke puncochace pod teplacky,myslite,ze je to moc? Mame doma cca 22-23 st..prcek jeste neleze,jen se toci kolem dokola..

milmic
8. led 2015

@30bar Taky záleží na tom, jaká je zima. Jestli máte minus dva a ktomu sluníčko, tak je to jiná zima, než když máte mínus 2 a k tomu hnusnej ledovej vítr, kterej teplotu sráží ještě níž pocitově. 🙂
Ale jinak můžu říct, že dcera odjezdila žima skutečně v punčoškách, takový froté měla. Když dostala něco navíc, tak byla strašně zpocená.

A taky musíte hledět na to, jaký dítko máte. My třebas máme děti dost otužilé, já osobně bych při 23 stupních doma nikdy nedala punčocháčky a tepláky k tomu. 😅 My máme doma 20 stupnů, 21 max. a děti jako miminka byly v bodyčku, látkovce a ponožkách. 😅 A dodneška mi tu synek běhá v tričku a ponožkách, dcerka v sukýnce a ponožkách. 😅

ladyhacek
12. led 2015

Mám také dotaz. Prosím na konci března čekáme miminko, předpokládám, že bude ještě zima (ale to uvidíme) Co mu mám obléct? Máme body, dupačky, tenký kabátek, čepičku rukavičky, ponožky na to mikinku a bude v kombinéze pak do autosedačky a přikryjiho. To asi stačí né? Je to jenom na cestu a auto bude vyhřáté.

Jinak já bych do kočárku také dala deku pod něj 😉

sedmiteckas
12. led 2015

Myslím, že ho oblékáte dobře...řekla bych, že je jim víc teplo, než my si kolikrát myslíme 🙂

vendy01
12. led 2015

@30bar Nase mala ma taky 7 mesicu. Na doma ma body s dlouhym rukavem,teplacky mebo leginy a ponozky. Na ven ji na to obliknu mikcu,tenci flisovka ke krku,cepici a teplou kombinezu. Fusak mam od Emitexu . Kombineza ma ohrnovaci rukavky misto rukavicek. Studena neni,jen tvaricky. Kdyz je jeste vetsi zima,prehodim jeste flisovou deku.

30bar
autor
12. led 2015

@vendy01 a to oblékáte takto v těch mrazech jak jsem se ptala? Protože teď když bylo těch cca pět stupňů, tak jsem mu dala body KR, na to tenký kabátek, flísovou mičku a do fusaku a bylo mu teplo až až podle mě. Na nohy punčocháče a tepláčky... a ještě jsem se chtěla zeptat, má malá teplé nožičky (stehýnka, lýtka), když má jen ty tepláčky? Prcek měl ty nožky takové studenější, ale když jsem mu pod to přidala punčocháče, tak ty nožičky neměl o moc teplejší. Nevím jestli to tak miminka prostě mají. Ručičky teplé má.

vendy01
12. led 2015

@30bar Takhle oblikam kdyz mrzne a je pod nulou. Kdyz je tepleji,davam to same,ale tenkou kombinezu nebo pod kombinezu jen bodycko. S teplackama v kombineze a fusaku ma nozicky teploucky.🙂

30bar
autor
12. led 2015

@vendy01 Děkuji za odpověď. Ty nožičky jsem myslela jestli má teplé, když má doma jen ty tepláčky nebo legíny.

vendy01
12. led 2015

@30bar Jo jo,doma je ma teple,mame doma dost teplo. Myslim,ze kdyby mimcu byla zima,bylo by nevrle,pokud je v pohode,je to v poradku 🙂 😉

vendy01
12. led 2015

@30bar Jinak bych se nebala,myslim,ze to mimca tak maji,spousta deticek ma studene rucicky a zima jim neni. To je treba specialita babicek neustale pripominat,ze jim je urcite zima 🙂