Jak přebalovat kluka - musí se něco dělat jinak?

lucka662006
16. srp 2013

Ahoj maminky chlapečků, mám dotaz, který Vám možná přijde hloupý, ale potřebuji odpověď🙂 Mám doma 18ti měsíční holčičku, kterou samozřejmě normálně přebaluju, ale teď čekáme kluka a chci se zeptat, musí se při přebalování kluků dělat něco jinak? Konkrétně mám na mysli čištění pindíka - musí se přetahovat ta předkožka a čistit i pod ní? Fakt trapný dotaz, ale já to nevím🙂....Že mě při přebalování asi občas počůrá, s tím jsem smířená....

maladama
16. srp 2013

@lucka662006 předkožku nech na pokoji. Jediné, co se s kluky dělá jinak - při přebalování musíš zkontrolovat, že penis je rovně a míří dolů, jinak dochází k častějšímu protečení plínky.

romcovaklarka
16. srp 2013

@lucka662006 Nepřetahovat. Jenom prostě opláchnout, když se pokaká tak moc, že má od toho pindíka, tak pořádně opláchnout. Toť vše. Přetahováním mu můžeš udělat v předkožce malé trhlinky, které ho budou bolet řpi čůrání a navíc se může udělat zánět, případně jizvičky, kvůli kterým to později nepůjde přetahovat... Je tu na to diskuse https://www.modrykonik.cz/diskuse/prvy-rok/stah... anebo se zeptej @hajanka hodně o tom ví 🙂

ange_de_la_morte
16. srp 2013

nepřetahuju, nic mu s pindíkem nedělám, jen ho prostě umyju 🙂 přebalowání chlapečků je ještě jednodušší protože nemusíš tolik řešit čištění zepředu dozadu jako u holčiček, jediné co je rizikowější u chlapečků je ,,fontánka,, 🙂 🙂

hofka1
16. srp 2013
zamilovanadonej
16. srp 2013

@hofka1 😀 😀 😀 Dobrej vtip, za
chvilku bude i špunt do prdelek.

ange_de_la_morte
16. srp 2013

@hofka1 : už jsem to někdy widěla ale jako aby se mi při každém přebalowání chtělo dáwat klobouček a potom Maty je už teď dost pohybliwý a klobouček by ho zajisté welmi zajímal 🙂 🙂

gintare
17. srp 2013

Rada z porodnice: hlavně pořádně utřít pod pytlíkem 🙂

hav81
17. srp 2013

na přebalování kluka nic neni,opravdu jen pořádne všude utřít,dávat pindíka do plenky dolu a nepřetahovat.Když bude opruzený tak namazat všude 😉a v porodnici vám to určitě ukážou

diniki
17. srp 2013

Já mám holčičku a myslím si, že u nich je přebalování složitější. Nicméně švagrová má dva kluky a jeden má nyní problém s varlátky (jsou mu 4 roky), má v jednom kýlu a druhé se často schovává a mohlo by se zauzlovat a nesestoupit opět dolů. Takže lítá po doktorech a náš urolog ji říkal, že je lepší, když se přetahují pindíci hned od narození. Tak si myslím, že by bylo dobré pozeptat se u doktorky. Že pokud se nepřetahuje, tak s tím mají v pozdějším věku zbytečné problémy. Stejně tak ty varlátka se mají kontrolovat častěji, aby se nestalo to, co synovci, že jedno stále putuje. V září ho čeká operace, kde mu udělají hned tři zákroky najednou. Vůbec nechci strašit!!! Takové problémy nemusí vůbec nastat. Nicméně bych to přetahování nebrala na lehkou váhu. Omývat je dobré čistou vodoul, všechny záhyby a faldíky. Pak vysušit a určitě promazat (např. bepanthenem, který narozdíl od většiny ostatních krémů neobsahuje zinek). Tak ať je kluk zdráv jak buk a nemá žádné opruzeniny 😉

osicenka
17. pro 2013

A já jsem si myslela, jak pořád kupujeme blbý plínky,že nám furt protíkají a to jsme zkoušeli různý značky - přitom stačilo dávat pindíka dolů 😀

maladama
17. pro 2013

@osicenka já na to taky přišla tak, že jsem si stěžovala na setrvalé protékání před zkušenější kamarádkou 🙂

renda12
29. črc 2016

Tak to je rada nad zlato já stále řeším proč to uniká a už víme 🙂