Jak přestat "bezbolestně" s kojením

evytra
19. únor 2019

Ahoj maminky potrebuju poradit jak mam dceru 18 mesicu prestat kojit. Vydrze bez prsu cely den ale jak mile me vidi tak okamzite zacne rikat cici a ukazovat na me. Usina jedine u prsu a v noci se budi xkrat za noc aby si jen pozuzlala a spala dal. Takze prosim nemate nejaky patent na to jak uspat dite bez prsu, jak v noci kdyz se bude budit na žužlandu. Dudlik odmita a tatinek neni moc vhodny k tomu aby malou uspaval a spal sni prez noc sam, nema trpelivost. Strasne mi to trha srdce jak ji vidim jak se doprosuje prsu ale v noci uz se nekdy rozciluje protoze mlicka uz neni tolik a je to hodne unavne jak na me porad visi.

hezz17
19. únor 2019

Resim to same. Minulý týden už jsem řekla dost nocnimu kojení. Budila se za noc třeba 6x. První noc teda brecela hodně. Hodně nahlas a hodně intenzivně. Několikrát. Druhou noc už jen tak mrucela... teď se v noci 1 vzbudí, chvíli brouka a spi dal. Kojim večer na spaní a ráno po probuzení. Někdy se neubranim ani přes den. Když mě zoufale táhne za ruku a ukazuje at si lehnu, že chce pít🙂
Bezbolestne to asi nejde. Manžel u nás přes noc taky nepřicházel v úvahu. Preju pevne nervy 🙂

normalnimatka
19. únor 2019

záleží na dítěti. prostě mlíko nedáš. vysvětlíš, sdělíš záměr, nabídneš vodu, prso nedáš. bez řevu to pravděpodobně ale nepude. s tím se smiř. důležitý je bejt rozhodnutá a taky přesvědčená, že to dítě to zvládne v pohodě. u nás by to nešlo za mojí přítomnosti. děcko by se tím řevem snad rozskočilo a možná by mě bylo schopný roztrhat košili a tak, jak by se po mně sápalo:D tak musel nastoupit otec na těch pár dní.
a je potřeba si najít jinej způsob uspávání. u nás sme přešli na pohádky a zpívání. normálně s ním ležíme, on kouká do knížky a my čteme. neboj, ona se to naučí. taky nebyl schopnej usnout jinak předtím. ani houpání, nic prostě. hysterák, musel mít jen prso.

evytra
autor
19. únor 2019

@hezz17 a jak to resite ? Uspavate teda prsem no a kdyz se pak vzbudi? Tak co? Nosite? Mazlite? Ja nevim jak ji udrzet v te posteli jak rve jak tur a rve mi tricko

evytra
autor
19. únor 2019

@normalnimatka jj no ve me se to prave porad bije jestli prestat v noci nebo odstavit uplne, jsem hroznej cita a jak ji vidim vzdycky rvat tak polevim

normalnimatka
19. únor 2019

@evytra taky jsem myslela nejdřív, že bych zachovala kojení ráno a večer třeba, akorát v noci ho naučila, že mlíko není. ale to by prostě nešlo. oni to z tebe cejtěj a moje dítě se prostě hodně dožaduje toho, když něco chce.
nejdřív jsem to trochu zkoušela. ho prostě uspávat jinak a mlíko mu nedat, ale fakt to nešlo. on prostě jen ječel jak na lesy. ani chytnout do ruky se nedal, nic prostě... nic ho nezajímalo. jak večer, tak v noci. takže za nás sem fakt byla nucená odstavit úplně.

hezz17
19. únor 2019

@evytra No říkám že mlicko až ráno, že velký holky už v noci bastit nemusí. Hladim. Vodu ani chování nezavadim, přijde mi že bych vyměnila jednu závislost za druhou.

evytra
autor
19. únor 2019

@hezz17 no ja se prave bojim toho ze kdyz jeste pockam tak se ta zavislost bude prohlubovat a bude to horsi a horsi

bayt
19. únor 2019

@evytra Já myslím, že to přestane samo. Že zjistí, že mlíka už stejně moc není, a taky v tomto věku vrcholí separační úzkost. Rozhodně to není o tom, že to "bude horší a horší". Žádnýho dospělýho na mlíku neznám, vyrostli jsme z toho všichni.

hezz17
19. únor 2019

@bayt no jo, jenže tohle může trvat ještě kdoví jak dlouho. A vstávat dalších x mesicu 5x ta noc není dobrý pro nikoho

no_title
19. únor 2019

v 18 měsících to bezbolestně a bez pláče fakt asi nepůjde. To jde jedině s dítětem, se kterým se dá domluvit a už lépe chápe. Mám stejně starého syna a tohle by nepochopil. Leda bych na týden zmizela a uspával by tatínek, ale to bych mu neudělala 🙂

marticcelli
19. únor 2019

Ja musela take volit odstav ve 20m, jedno z dvojcat bylo az agresivni a budilo se nescetnekrat za noc az jsem chodila jako zombie.. Rekla jsem si datum a byla rozhodnuta odstavit,pak se odpoledne prelepila prsa naplasti a rekla,ze mam aua. Kluci to videli a vedeli,ze vecer mlicko nebude, usnuliv podstate hned,ten zavislejsi se v noci jednou probudil a plakal par minut,tak jinak, bylo mi to moc lito :( klukum se ale spanek okamzite zlepsil,spali jsme spolu i nadale v jedne posteli

neomenia
19. únor 2019

@no_title jde to, moje dcera odstavena v 18 mes. Bez jediné slzy. Večer jsem rekla mlicko neni a bylo vyreseno. Zadne sceny, nic. Uspavala jsem dale. Bez prsa. Fakt je ten, ze si myslim, ze holky jsou napred. Ta moje byla a dosud je fakt cgytra jak opice oproti ostatnim. Chlapecci jsou takovy mimina, dlouho. Ted asi jednoho cekam, desim se dopredu toho rozdilu😁

matkacekatelka
19. únor 2019

Malému je 18 měsíců, přestala sem kojit asi před měsícem. Nalepila sem si přes bradavky náplast a vždy když začne naléhat, hlavně když chce spát tzv. mlíko na usnutí, ukážu mu, že mlíko není, máma má bebi. A pochopil to, v tomhle věku už spoustě věcem rozumí

bayt
19. únor 2019

@hezz17 Kdovi jak dlouho ne, v 18m je to nejhorsi.

jannym
19. únor 2019

dceru jsem odstavovala brzo ve 13 měsících (už jsem kojila jen ráno a večer), ale musela jsem, čekala mě dlouhodobá léčba, neslučitelná s kojením, oznámila jsem jí, že je už velká holka, a že mlíčko už nebude a bylo vymalováno, ale když si představim, jak to bude se synem tak mám osypky už teď (a to je mu 9 měsíců, je to takový malý závislácký viděrač), no kdo ví, každopádně doufám, že to bude moje a jeho rozhodnutí a ne opět lákaře...

hezz17
19. únor 2019

@bayt to je asi individuální. U nás byla největší krize 11.-14.měsíc. teď už je dobře.

hanih
19. únor 2019

@evytra Já jsem odstavovala dceru mezi 19. a 21. měsícem a to jsem do té doby kojia cca dvakrát v noci a pětkrát za den. Odstavení mi trvalo dva měsíce, ale bylo to téměř bezbolestné. Šla jsem na to postupně. Nejdřív jsem sebrala kojení přes den. Dceři jsem vysvětlila, že mlíčko už bude jen večer a v noci. Místo kojení jsem nabízela mazlení, normální jídlo nebo UM. Většinou to vyhrálo mazlení 🙂 Pláč byl jen při prvním vynechaném kojení a jen trošku. Pak už si jen vždycky okomentovala, že "míko něni" a bylo hotovo. Po měsíci jsem jí sebrala i noční kojení. Zas jsem jí to vysvětlila a v noci místo kojení nabízela pomazlení nebo napít vody (já se v noci taky napiju, tak proč by nemohlo dítě). To se obešlo už úplně bez slziček. No a když si za další měsíc zvykla, sebrala jsem i nejdůležitější uspávací kojení. Zas jsem jí to vysvětlila a nabídla pomazlení. Usínaly jsme pak tak, že mě držela kolem krku, dokud neusnula. Univerzální postup to asi není, ale třeba inspirace.
@no_title Záleží na dítěti. Každé má jiné tempo a některé už jsou v 18 měsících schopné to pochopit a srovnat se s tím. Každá máma si musí u svého dítěte vypozorovat, co zvládne, snese, pochopí. Důležité je, aby byli spokojení oba.

verionka
19. únor 2019

Ahoj, měla jsem to v září stejně - stejny věk dítěte, tatínek také neuspaval, syn se v noci několikrát budil na kojení, no prostě jak kdybych to celé psala já 😊 tak jsem se jednoho dne rozhodla, že konec, jako bonus dostal nového plyšáka na usínání, ale určitě by to šlo i bez něj a prostě jsem prso nedala. Zavrela jsem se s ním při uspávání v ložnici, lehla si na postel, když viděl, že mléko nebude, tak bežel ke dveřím a asi tři minuty řval opřený o dvere, ale pak přišel za mnou, prohlíželi jsme si knížky, četli básničky, pak zkusil ještě jednou k těm dveřím, ale nakonec usnul u knížek na posteli. Teď už je to tedy pět měsíců, dost se to zlepšilo, už po pár nocích se budil třeba jen jednou za noc, a to stačilo, že jsem ho vzala k sobě do postele a chytila za ruku, akorát tedy ráno kolem čtvrté vaříme Sunar, toho se ještě nezbavil, takhle k ránu už bez něj nezabere. Ale proti vstávání desetkrát za noc je to paráda 😊 držim palce!

leki
1. bře 2019

@evytra cekat na samoodstav muze byt fakt na dlouho (kamoscina 3leta k tomu jeste sama nedospela). Ze mlicka neni dost a prestane chtit, to tez neni jisty. U prvniho jsem chtela navazit, kolik toho pro predstavu vypije a zjistila jsem, ze mene, ze 5ml a to se kolikrat "napil" misto svaciny a nic dalsiho nevyzadoval. Za me je nej nejdriv odnaucit usinani u prsa (holt bez revu to asi nepujde) - vzala jsem si tvrdou podprdu a rolak aby to nenahmatal a prso na spani uz nedala + vecer jsme se stridali (a stridame i s druhym) s manzelem-je fakt, ze nemel moc trpelivost nejdriv, ale naucil se to. Davam spat (i po obede) az ve chvili, kdy je unavenej. S nocnim, to jsem u prvniho v roce a pul utla ze dne na den, proste nedala a hotovo (stejne jsem zjistila, ze tam uz nic neni) . U druheho, ma 15mesicu, uz nedavam do postele a kdyz uz mi tam preleze, tak tez nedam. Vztanu, jdu do druhe mistnosti, za bdela po tme nakojim (ma fakt hlad bohuzel) a pak uspim v naruci nebo dam do postylky (on se pretoci a usne sam) - podle toho, jak chce. Behem tydne se odnaucil vztavat co hodinu na "prsomazleni". Kdyz se nekdy vzbudi znova, uz nekojim, bud se jen pomazli, pohladim ho, nebo ho uspim v naruci - to je nastesti tak 10min max. Hecuju se, ze zrusim kojeni v noci uplne a nahradim kasi (vsechna UM plive). Preju hodne zdaru, chce to odhodlani a pevne nervy

mysicka_lb
1. bře 2019

Homeopatika Ricinus communis 30ch (berete je Vy). Způsobí postupný pokles tvorby mléka, ale zároveň i to, že dítěti mléko přestává chutnat. Dávkování si můžete upravit podle potřeby (zda chcete jen postupně omezovat, nebo přestat rychle). Je to opravdu "bezbolestné," protože Vy dále kojíte a nemusíte dítěti říkat "ne".