Jak přesvědčit dítě, aby se nechalo ostříhat?

lencak80
23. říj 2011

Mám 3-letého syna, který se prostě nechce stříhat. Je stříhán od 10 měsíce. Ze začátku to celkem šlo, ale pak začal být hysterický. Tak jsme to pak zkusili strojkem u kámošky kadeřnice, ze začátku řev, ale nechal se asi po hodině ostříhat a zjistil, že to nic není, že to nebolí a prostě dobrý. Ale teď opět hrůza a děs a prostě se nechce necaht osstříhat, vypadá opravdu hrozně, kotlety má až skoro pod uši a nevíme jak ho máme přesvědčit, nezabírá nic, ani po dobrém ani po zlém. Máte někdo zkešenosti, jak na to?

jajina.c
29. zář 2012

Ahoj holky, napište sem někdo nějaký fígle nebo aspoň v jakém věku to ty děti přejde. My máme souseda, který se tím živí, mám kamarádku kadeřnici,u každýho ječí a nejde ho ostříhat. Kamarádka to vždycky nějak zvládla i když sebou šil, ale teď i ona řekla, že má strach, aby ho nestříhla. Strojkem, to je ještě horší. Vypadá taky hrozně ☹ .

veruska007
29. zář 2012

U nas strihame malyho od roku, strojkem. Docela v pohode. Striha ho manzel, oba spolu vlezou skoro nahati do sprchy nebo do vany, pred malyho dam reklamni noviny a on si cte a manzel striha. Maly si cte, ukazuje, co je na obrazkach. Za dvacet minut je hotovo. Pak manzel vlasy pozameta, vyhodi, s prckem se osprchuji a je to 😉

eficenka
29. zář 2012

známá má 3 kluky, tak si je vždycky posadí vedle sebe, pak i manžela a stříhá všechny .... děti se dívají na to , že tatka taky drží, tak drží taky 🙂

pehaka
29. zář 2012

tak já si dítě stříhám sama...od roka ze začátku fakt děs ale teď pohoda..nejdřív ostříhám tatínka a pak malýho hrajeme si u toho na kadeřnici má svojí peněžku a platí mi je u toho hrozně důležitej 😀 pustím mu k tomu pohádku a dám křupky jako v kině... 😉 hodně úspěchů je to boj s těma harantama 😀 😀 😀

monika6e
29. zář 2012

s Aničkou problémy nebyly nikdy, tu nám od malička stříhá sousedka. Marka zkusila stříhat jednou - ona rozstříhaný prsty, Marek - totální vyčerpání křikem. Pak jsem začala zvát domů kamarádku-kadeřnici. Vletí k nám jako vítr a během chvilky má ostříháno. Mára sedí ve své židličce, do ruky mu šoupnu kus hořké čokolády (na kterou celou dobu jen nevěřícně kouká... 😀 ) a než se vzpamatuje, je hotovo. Musí to být ale hoooodně rychle 😀

nadja73
29. zář 2012

Vedela jsem, ze u nas budou se strihanim problemy, tak jsem malo vzala ke kadernici driv, tocila ji na kresle a hlavne vzala s sebou televizi do auta, kde ma nahrane svoje videa, ktere se ji libi a tim jsem ji dokazala udrzet u sebe na kline. Vydrzela to asi 10 minut a to stacilo 🙂 fotky ze strihani jsou v mem albu.

marecek4
29. zář 2012

u nás u všech dětí to bylo bez problémů-naštěstí,ale od švagrové museli kluka stíhat na dvakrát i zkušení kadeřníci

nikitickaa
29. zář 2012

u nás též katastrofa,syn 3.5 roku od mala jednak nesnáší vůbec česání a už z porodnice měl vlásku strašně moc,stříhat se vůbec nechce ani strojkem ani nůžkama,švagrová je kadeřnice-zná jí no hruza hysterák hadr,u cizý kadeřnice to samý...,zkoušeli jsme pohádky,bonbony aby seděl a nic takže ho tří držíme aby mu to aspon trochu zkratila má hodně hustý a tvrdý vlasy tak mu vůbec dlouhý nesluší tak i když má hysterák tak prostě takhle.Už taky nevím jak mu to vysvětlit,on říká že ho to nebolí nic nevim proč taková averze 😖 .No a když už se to tedy nějak podaří tak další šílený horor mytí vlasů 😲 to je druhá šílenost...

paulia
29. zář 2012

Jako kadeřnice přidám jen své postřehy z práce.Stříhám děti zákaznicím a kamarádkám,tutíž mě znají od mala.Je to zvláštní,neboť ze začátku třeba nebrečí a postupem času začnou dělat scény a s tím nenaděláte nic,prostě počkat,až je to přejde a ono je to jednou přejde 🙂Taky záleží,jakou mají náladu,aby je nic nebolelo (kamarád přišel s chlapečkem,který měl předtím zánět ucha a píchali mu ho,tak na sebe nechtěl nechat sáhnout) a byli vyspaní,atd...
Obecně doporučuji chodit od začátku k holiči,aby si děti navykli od mala.S holčičkami většinou problém není.
Takže pevné nervy,jednou je to přejde 😉
Mě vždycky udiví,když se ptám,jak třeba u zubařky a slyším v pohodě,nepláčou,že u holiče,kde to nebolí,takové scény 😨

janinka23
30. lis 2012

Já bych též přidala svůj zážitek z dnešního stříhání nestříhání. Než sme vůbec stačili dojít s malým kolem prvního roku k holiči tak mu 3 dny po jeho prvních narozeninách píchali obě ouška, takže dojít s ním k holiči nehrozilo. V létě nám ho přišla ostříhat kamarádka, byl pláč , ale neřekla bych že nějak velký, dnes sme byli prcka nechat ostříhat u kadeřnice, jen sme tam přišli a hysterák jako blázen, takže sme odešli bez ostříhání, pěkně sme poděkovali a bylo. prostě od toho píchání oušek na sebe nenechá ani šáhnout, já teda tušila , že budou problémy, ale chtěla jsem to zkusit. Takže budeme muset vzít doma strojkem a bude muset být akce kulový blesk 😒

chroustinka
30. lis 2012

mam cerstvou radu od kadernice, vzit dite strihat s tatinkem ke kadernici (bez maminky). 99% decek s tatinkama pry nerve 🙂

dana3262
1. pro 2012

Cha cha...! Tak my máme taky kluka, budou mu 3 v únoru a culik a sponká to jisti.. 99,9% lidi ho považuje za holčičku.. I ti, kteří me docela znají, vedi, ze mam kluky, ale proste radši připutí, ze si to špatne zapamatováli než že tohle je kluk 🙂 stříhání si bez narkozy neumím představit. 😀

lucinka_jirackova
1. pro 2012

já ho beru strojkem na vlasy...a malej se tou směje 😀

petrawe
29. lis 2016

Holkdyp řesně tak! Nefunguje vůbec nic...jak já se v těch vašich příspěvcích vidím....bonbony, televize stíhání u kadeřnice s tatínkem, nic nefunguje....dřív to šlo alespoň nějak..teď m kotlety pod uši, včera jejich ustřižení (a ještě nic moc) trvalo hodinu a půl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Člověk se už neubrání pocitu vzteku..byly jsme dvě holky a takovýhle hysterický scény nezná nikdo rodiny!!!