Jak připevnit extra plínku na Pampers, aby byly kyčle ok?

sandra81
12. kvě 2007

Muzete mi nekdo poradit jak mam nasi holcicce pripevnit extra plinku na pampers aby mela v poradku kycle? Tady v NL totiz miminka vubec nekontrolujou a tak se bojim aby je mela v poradku.

alenahabibi
12. kvě 2007

Existuji kalhotky, bud na suchy zip nebo na knofliky, kam tu extra plinu strcis, ale nevim jestli existuji i v NL.

selma
12. kvě 2007

Jooo, to jsem taky slyšela, že se to v Holandsku nekontroluje. Jeden známý říkal, že se tamní doktoři těm našim kvůli tomu posmívají. Prý kdyby se u nás miminkům násilně nenatahovaly nožičky hned po porodu kvůli měření, tak by žádné problémy s kyčlemi nevznikaly. No, možná na tom něco bude.

sandra81
autor
13. kvě 2007

Selma: no oni tady nozicky miminku po porodu sice nenatahujou ale to ze nekontrolujou poradne kycle je myslim horsi. Si nemyslim ze by kvulu natahovani nozicek - jednou pri mereni meli hned problemy s kyclema. A navic myslela jsem ze se to v CR uz nedela ne?

selma
13. kvě 2007

Myslíš to měření? Nevim, ze sálu jsem neviděla co s malou dělali a nikdo se o tom semnou neradil☹ Tady se začaly kontrolovat ultrazvukem i ledviny. Řekli mi, že tam malá něco má nebo nemá ať přijdu za tři měsíce na kontrolu a kdyby měla horečku ať nezapomenu vzít k lékaři její moč. Samozřejmě mně to vyděsilo a v očích té doktorky jsem jasně četla, jak ji to těší. Neuvěřitelně mně naštvala. Po třech měsících kontrola v pořádku. Já nevím, jestli by se dalo něčemu zabránit nebo nedalo, a jestli jsou ty kontroly k něčemu dobré. Ale když vidím, kolik lidí umře na rakovinu přes všechnu lékařskou péči a její high technology, tak to ve mně moc důvěry nebudí. Jednoduše moc nevěřím, že vědí, co dělají. Teda krom toho, že si tak vydělávají na chleba 🙂

selma
13. kvě 2007

Ještě dodám stran toho ultrazvuku ledvin, že jsem hned při první kontrole u naší dětské požadovala aby mi to řádně vysvětlila, co to znamená a ona nad tím jenom máchla rukou, ať se neděsím, že to nic neznamená.

sandra81
autor
13. kvě 2007

Selma, no nekdy jsou doktori v CR neprijemni to vim, ale to jsi nezazila asi doktory v jiny zemi jako je treba tady v NL. Tady vsemu nechaj volny prubeh, bud ti reknou ze to prejde nebo ze je to normalni a poslou te domu. Na vsechno davaj paralen....od boleni hlavy ke zlomeninam.
Ja si delam o malou starosti kdyz vim ze v Cr se miminkam dostava u dr. vetsi pece nez tady. At se to tyka kontroly kycli, ledvin (to tady nehrozi) nebo ockovani.

selma
13. kvě 2007

Hmmm, že bych přesídlila do Holandu? 😀 Mně tenhleten volnější přístup maximálně vyhovuje. Nemám pocit, že by všechny ty kontroly a očkování byly péče. Spíš mi to přijde jako byznys.

sandra81
autor
13. kvě 2007

Si nemyslim ze je to byznys ale spis to ze v CR jsou lidi a dr, vic lidstejsi. Tady na tebe kazdej kasle. Az kdyz je pozde tak se o tebe mozna zacne nekdo zajimat, driv vetsinou ne. Ale pry to tu driv byvalo taky lepsi co se tyce zdravotnictvi. Takze mozna je otazkou casu kdy to bude v CR na tak (spatne) zdrav. urovni jako je to tady. Vzdycky kdyz si v CR nekdo stezuje tak jen rikam, no si jedte sem, to teprv neco zazijete...

elly
13. kvě 2007

Sandro, ja ziju taky v NL a tyhle veci me uz take zajimali, ale jeste jse se na ne neptala. Jen vim, ze ockovani miminek tu je. Je jich asi 5 nebo tak. Samozrejme to muzes odmitnout jestli chces, alespon takhle ti to podaji. 😒 S tim zdravotnictvim mas pravdu, ej to tu jak na bezicim pase. Ja chci rodit v nemocnici, je me jedno ze budu platit extra. Proste pro klid duse.
Jinak by me to take zajimalo, jak se to dela s kyclema. Manzel o tom take neslysel a jestli pak mam nejak davat 3 plenky extra nebo tak, to nevim.

selma
13. kvě 2007

No když jinak nedáte, tak u nás se to dělá tak, že se dá papírovka na tělíčko a na ni jedna látkovka a na to pak nějaké gaťky, že jo, aby to drželo. Rozvor mezi kyčlemi dítěte by měl tvořit cca 7 cm, aby byl zajištěn normální vývoj kloubního jadérka.

selma
13. kvě 2007

Ale stejně si myslim, že je to blbost. Spousta dětí na světě trpí hladem už od narození, ale kyčle mají v pořádku. Dneska se odehrál celosvětový pochod za hladovějící. Neměly bychom být tak náročné, co se týká lékařské péče. Všechno to stojí spousty peněz, které by mohly lépe posloužit někde jinde.

sage
13. kvě 2007

sandro81, naša pediatrička mi hovorila, že ak je poloha kyčelných jadierok správna, tak by sa práveže NEMALO baliť naširoko. tak nám to hovorili aj na medine (ja som dr, ale nie detská).
na prvej kontrole (v 3 týždňoch, všetko sme mali ok) nám ortopéd povedal, že baliť len do jednej pampersky. dieťatko si aj samé ukladá nožičky do tej správnej polohy, keď napr. spí na chrbátiku, takže sa netreba báť. dobré je aj nosenie v šátku také 2h denne, kde sú bedrové kĺbiky podopreté tak ako treba. ja moju dcérku nosím od 4 týždňov, inak na široko nebalím a na trojmesačnom ultrazvuku sme mali kĺbiky super, už nás chcel doktor vyradiť z evidencie.
nemáš možnosť si pri návšteve v Čechách dať spraviť súkromne dcérke sono kyčlí?, myslím, že aj v NL by ti to na požiadanie urobili, za poplatok.

ako vrchné gaťky na plienku sa pri širokom balení používajú najčastejšie tzv. poštolky, kúpiš ich hocikde v ČR (drogerky, lekárne), ak ti ich má kto poslať. je to ináč obyčajný obdĺžnik a na ňom dve pentle na previazanie.

maart
14. kvě 2007

Holciny, neda mne to, abych se nepridala. V NL jsem zila 6 a pul roku se svym NL manzelem (az do rijna 2005, kdy jsme se prestehovali do CR)a narodily se nam tam 2 deti. Naprosto souhlasim se Sandrou, ze "zazracny" paracetamol (paralen) tam opravdu doporucuji na vsechno - pro deti, dospele, na bolest, na rymu, na horecku, opravdu na vsechno. Zdravotni pojisteni je tam nehorazne vysoke, ale ze bych s peci byla spokojena, tak to se rict neda. Moje detska doktorka - podotykam, ze to vlastne nebyla pediatricka, ale normalni "huisarts" (prakticka lekarka), protoze k detskemu lekari se tam dostanes az kdyz ma dite nejake zavazne problemy - tak ta nase "obvodacka" moje deti ani poradne neznala, chovala se k nim velmi studene a odmerene, opravdu jsem k ni s detma chodila velmi nerada. Vzdycky kdyz jsme byli na navsteve v Praze u mych rodicu, tak jsem si skocila za mistni detskou doktorkou, ktera kluky prohlidla od hlavy az k pate, byla na ne mila, oslovovala je krasne jmeny, byla proste uzasna. Take jsem si v CR zajistila ultrazvuk kyclicek a byla jsem klidnejsi. U mladsiho synka objevila dokonce jednou prazska Dr. pomerne tezky zanet prudusek, na ktery mne ta nase uzasna zapadacka Dr. predepsala...ano ano, drzte si...PARALEN! O preventivni kontrole kycli u miminek tam asi nikdy neslyseli a bohuzel musim nesouhlasit se Selmou, ze je to k nicemu. Moje kamaradka, ktera tam zije ma chlapecka, kteremu chybu v kyclickach objevili cesti lekari, tak si tam dosla za odbornikama a chlapec do dneska (16 mesicu) nosi strojek, protoze to opravdu bylo velmi vazne.

Musim jeste dodat, abych nebyla tak negativisticka, ze jsem byla velmi spokojena s doktorkou v detske poradne a take s pristupem personalu v porodnici (oba chlapce jsem rodila v nemocnici, protoze jsem prenasela, takze jsem u porodni baby rodit nesmela a po pravne receno, ani bych nechtela).

Vidim, ze jsem toho napsala uz strasne moc a verte mne, mohla bych pokracovat dal, ale myslim, ze to takhle staci. Samozrejme, ne vsechno co se tyka ceskeho zdravotnictvi je dobre a v NL spatne, vsechno je o lidech, ale take to neni tak, ze bychom tady v CR meli cokoliv zavidet nasim "vyspelejsim zapadnim sousedum".

Holky v NL, preju vam zdrave a krasne deti a dobre, spolehlive doktory s lidskym pristupem!

sandra81
autor
14. kvě 2007

Elly: kde zijes v NL. Ja v Helmondu, noord brabant.
Co se tyce ockovani, tak nase mala dostala min. tyden - v osmi tydnech, dve injekde. Ale treba proti tuberkoloze tu neockujou vubec, to mi prijde divny. Ja rodila taky v nemocnici ale nic jsem neplatila,to se preci uz davno neplati. Co se tyce kycli taky jsem slysela ze kdyz mimi hodne natahuje nozicky ze to neni v poradku. No a nase je natahuje tak si delam starosti. Na scan v CR muzem az v lete, to tam jsme na dovolene. Ted asi koupim tady nekde ty kalhotky a budu ji davat extra plenu.

elly
14. kvě 2007

Sandro ma bydlim v Papendrechtu, to je pobliz Rotterdamu, Zuid Holland.
Jinak pokud rodis ne z jinych nez zdravotnich potizich, tak si to musim sama hradit. To me rekli v pojistovne a jinak Kramzorg- bijdrage ktere platis, ti pak proplati zpatky. To uz jsem se ptala.

sandra81
autor
14. kvě 2007

Papendrecht, tak to je daleko. Znas tu ale naky Cesky ne? Jak jsi v Nl dlouho? No Elly to je fakt divny, ja nemela zadny zdrav. problemy, to ze chci rodit v nemocnici jsem hlasila uz snad ve 13 tydnu a fakt jsem nic neplatila. Plati se jen par eur za tu kraamzorg, ale to se da. Mozna zalezi u jake pojistovny jsi pojistena. Ja u CZ groep.
Jinak porodu v nemocnici jsem se i tak bala, kdyz vim jak jsou tady ve vsem laxni ale docela to uslo. Nakonec se ukazalo ze jeste ze jsem byla v nemocnici protoze mala lezela spatne - oblicejem koukala nahoru (sterrenkijker) a tak se doma ani rodit nesmi. Fakt nechapu ze to tu ty baby riskujou, porody doma...pak nekdy v puli kontrakci, kdyz je pak potreba, jet do nemocnice to musi bejt hrozny. Preju ti hodne stesti a zdrave miminko!

elly
15. kvě 2007

Sandro skoro 7 let. Hm, s tim placenim nevim...ja se ptala a ze pry 270 euro 😖 Hm, ale co, hlavne ze budu ve spitale. Ja jsem u AnderZorg. No, to jsi vazne jinak mela stesti. Ja furt rikam, ze ti doktori jsou tady sarlatani. Ani nevim, jak to bylo u tebe, ale me taky jeste nikdo vnitrne neprohlizel. Treba jako ciperk, zda se otvira ci tak....pritom holkam v cz pokazde navsteve. No, snad to bude dobre. Jinak to nevidim.
A jak ty tu dlouho jsi? U me taky mam jednu cesku, ale s tou se ted moc nestykam, protoze oni se snazi uz 4 roky o mimi a nic a ona hodi na umele otehotneni a ja jsem ted tehu, tak to nejak spatne snasi. 😒

4a
15. kvě 2007

holky, očkuje se v NL proti TBC? Já žiju v AT, dr. mi řekl, že v AT se proti TBC neočkuje, že to nemá smysl. Tak zjišťuju jak je to jinde.

maart
16. kvě 2007

Ahoj 4a, jeste kdyz jsem tam byla ja, tak mne kluky ockovali az na moji zadost. Rekla jsem jim, ze jezdime casto do CR, kde se TBC vyskytuje (vim, ze je to nesmysl, ale nechtelo se mne za to ockovani platit), tak mne kluky oockovali zdarma (mladsimu byl rok a starsimu 3 a pul). Takhle jsem to mela ja. Jinak tam NL deti proti TBC plosne neockuji, ale mam takovy pocit, ze deti z marokanskych a tureckych rodin, ktere jezdi na navstevu do zeme puvodu (nebo do zeme puvodu svych rodicu nebo prarodicu), tak ty deti se ockuji. V CR se ockuji vsechny deti jeste v porodnici (co tak vim).

sandra81
autor
16. kvě 2007

Elly, tak to je palka, tolik eur za porod v nemocnici ale chapu te ze i tak tam chces rodit, doma je to fakt risk...No ani me neprohlizeli a to jsem furt mela tuseni ze porodim driv a ze co kdyz se otviram...ale rekli mi ze kdyz ze me nevyteka plodova voda ze se neotviram dobry vid? Takze jsem holt cekala a nakonec porodila presne v plan. den porodu 🙂
Ja tu jsem 6 let, Cesek tu znam celkem dost, taky nekdy chodim na srazy pres cesky forum ale to asi znas.www.tsjechie.net
4a: v Nl na tuberkolozu neockujou a proti vic vecem ne. Nezbyva nam nez doufat ze to bude s nasema miminkama ok. Jako s tema kyclema. Hlavne ze kdyz jsem sem prisla bydlet kazdy pul roku me posilali na kontrolu jestli nemam tuberkulozu a pritom jsem ockovana!!!!

lucinecka.cz
13. bře 2010

Dobrý den, zajímalo by mne vaše stanovisko na výsledky vyšetření kyčlí u mých dětí. Dnes jsem byla se dvouměsíčním chlapečkem na vyšetření. V porodnici byl nález označen jako IIa u obou nožček. Dnes, po dvou měsících Ib. Byla nám doporučena plena na noc.
Jelikož mám staršího syna, nyní jsou mu 2 roky a 8 měsíců, chtěla jsem se podívat na jeho výsledky: Porodnice Ib obě nožičky, ve dvou měsících Ia, ale pak tu mám napsáno ve 4 měsících IIb. Řekli mi, že je vše v pořádku a že už nemusíme chodit. Teď jsem se ale někde dočetla, že by snad u 4 měsíčního miminka výsledek IIb neměl být v pořádku. Chci se Vás zeptat, jaké jsou výsledky Ib u 2 měsíčního chlapečka a hlavně, jak je to s tím IIb u 4 měsíčního (nyní jsou mu skoro 3 roky a žádné problémy na něm nepozoruji-jsem laik) děkuji za odpověď Lucie