Jak prodloužit krátký a nedostat. noční spánek dítěte?

veruska007
21. bře 2011

Holky, potřebovala bych poradit, jak prodloužit noční spánek dvouletého chlapečka. On totiž spí v noci velmi málo, ráno se budí brzy, ale je ještě unavený, zývá, v deset, nejpozději jedenáct dopoledne chce jít znovu spinkat (no, a pak taky nespí nijak moc). Tak se domnívám, že mu ten noční spánek nestačí. Budí se totiž kolem 4h ráno (výjimečně v 5), usíná něco po osmé večer. Zkoušeli jsme mu posunout večerní usínání až do 23h, ale stejně je po čtvrté ráno hore. Potřebovala bych typ na nějaký fígl (homeopatika, bylinky, polštářky,...), jak noční spánek dítka prodloužit.

Malý spí s námi v ložnici ve vlastní postýlce (sám spát nemůže, musíme ho hlídat, trpí febrilními křečemi), je tam tma, klid, chladno, vyvětráno, spí ve spacím pytli, s oblíbeným plyšákem, bez dudlíku, usíná sám... všechno ok, jen spí velmi krátce. Jsou mu dva roky a za den spí max. 7-9h.

marjama
21. bře 2011

Ahoj, já teda vůbec neporadím, jen Ti chci napsat, že v tom nejsi sama. My máme doma taky nespavce. Naše malá může být unavená jak chce a spí prostě cca od 20,30 hod. do 5 h. Někdy usne i po obědě, někdy lítá celý den a je úplně svěží, což fakt nechápu! Taky jsme jí zkoušeli dát spát večer později a stejně se vzbudila v 5 hod. ráno, takže to nám taky nepomohlo. Ale četla jsem, že prý se to většinou zlepší kolem 2,5 roku, tak uvidíme 😎 Dnes malá vstávala ve 4,30 a po obědě se mi jí podařilo uspat, ale to asi jenom kvůli tomu, že má rýmu a je z toho asi víc unavená. Jsem zvědavá na rady od holek, snad někdo poradí. Já prosím taky nějakou raduuuuuuuuuuuuu!!!!

laska.nezna.hranic
21. bře 2011

teda holky, nač si stěžujete. mi už několik týdnů neusneme dřív než v jednu a po sedmé už vesele pouštíme pohádku. není vyjímka, že odpolední spánek vynechá. ale každopádně zajímavá otázka a budu vás sledovat. škoda, že to není diskuse... 🙂
mar - bylo by fajn, kdyby se to po 2,5 letech zlepšilo, ale to už budeme mít druhé mimi, které nás bude budit, takže si moc nadějí nedávám 🙂 asi mě zachrání až školka, ale to je ještě daleko 🙂

sussanah
22. bře 2011

Co jsem vycetla a vysledovala na nasem mladem (a potvrdilo se mi i u deti kamaradek), tak deti maji nastaveny vnitrni budik, kdy se rano budi. Nektere ve 4, jine v 7, ale v drtive vetsine pripadu je ten cas danny a jen velmi malo zavisi na dobe, kdy jde dite spat. Takze pokud se rano budi unaveny a ty vidis, ze potrebuje vice spanku, tak ho zkus ukladat proste driv, klidne uz mezi 6-7h. Naspi aspon o nejakou tu hodinu vice. Pokud vstavav 4-5h, tak v 11 je pro neho fakt akorat cas na odpo spanek a tim padem taky v tech 6 uz se muze pomalu chystat do postele. Sice to budete mit posunute oproti vetsine deti, ale ja si taky myslim, ze je to otazka nekolika mesicu a maly si ty spanky taky trochu upravi. Drzim palce 🙂